R.Garastas, A.Novikovas, S.Mikoliūnas futbolas.lt fotomontažas

R.Garastas, A.Novikovas, S.Mikoliūnas futbolas.lt fotomontažas

Pasibaigus sezonui, įprasta rinkti įvairiausius topus. Nusprendėme neatsilikti nuo mados ir išrinkti savo topą. Tiksliau tariant, išrinkti A lygos klubų kapitonų topą. Visiems šešiems kapitonams (Sauliui Mikoliūnui, Algiui Jankauskui, Linui Pilibaičiui, Deividui Padaigiui, Pauliui Janušauskui ir Tadui Simaičiui) buvo užduoti identiški klausimai: geriausias Lietuvos futbolininkas, geriausias A lygos žaidėjas, geriausias vartininkas, geriausias treneris, geriausios rungtynės ir gražiausias įvartis,

Arvydas Novikovas | Organizatorių nuotr.

Arvydas Novikovas | Organizatorių nuotr.

Metų futbolininkas – Arvydas Novikovas.

Galime neabejoti, kad 2018 – ųjų geriausias Lietuvos futbolininkas įvairiausiuose rinkimuose dominuos ir šiemet. Pavyzdžiui, sportas.lt rengiamuose rinkimuose jis yra surinkęs beveik 50 procentų balsų, nepaisant to, kad dėl geriausio vardo kovoja net šeši pretendentai.

A.Novikovui savo balsą atidavė keturių A lygos klubų kapitonai. Tik Deividas Padaigis pasirinko Saulių Mikoliūną, o Tadas Simaitis – Edviną Girdvainį.

S.Mikoliūnas: „Arvydas labai sėkmingai pradėjo sezoną persikėlęs į Turkiją, be to jo indėlis į nacionalinės rinktinės pasiektus teigiamus rezultatus, buvo neįkainojamas.

A.Jankauskas: „Manau, kad persikėlimas į Turkiją prisidėjo prie jo įspūdingo žaidimo“.

L.Pilibaitis: „A.Novikovas išsiskyrė geru žaidimu tiek klube tiek rinktinėje ir buvo aiškus lyderis“

D.Padaigis: „Renkuosi S.Mikoliūną, nes jis turėjo puikų sezoną tiek su klubu, tiek su Lietuvos rinktine“

P.Janušauskas: „Arvydas Novikovas be konkurencijos geriausias šių metų Lietuvos futbolininkas“

T.Simaitis: „Lietuvos rinktinės gynyba šiemet žengė didelį žingsnį į priekį. Kartu su tuo ženkliai pagerėjo rezultatai. Didžiausius nuopelnus už tai duodu Edvinui (Girdvainiui).

 

Saulius Mikoliūnas

Saulius Mikoliūnas

 

Geriausias A lygos žaidėjas – Saulius Mikoliūnas

36 – erių metų veteranas, neabejotinai, buvo varomoji ašis, dėl ko Vilniaus „Žalgiris“ po ketverių metų susigrąžino čempiono vardą. Galime prisiminti, kad geriausiu komandos žaidėju Saulių išrinko ir „Pietų IV“. Šiuose rinkimuose veteranui balsą atidavė keturi kapitonai. Pats Saulius balsavo už komandos draugą Hugo Videmontą, o Paulius Janušauskas – už Domantą Šimkų.

S.Mikoliūnas: „Šiais metais mes išvydome tikrąjį Hugo Videmonto potencialą. Ne veltui jis tapo rezultatyviausiu A lygos žaidėju, buvo tikras komandos lyderis viso sezono metu ir po ilgos pertraukos kartu su komanda džiaugėsi aukso medaliais bei laimėta Supertaure“.

A.Jankauskas: „Saulius turėjo labai stabilų sezoną. Jo indėlis į „Žalgirio“ čempionišką sezoną tiek aikštėje, tiek už jos ribų buvo milžiniškas“.

L.Pilibaitis: „Saulius Mikoliūnas yra kovotojas ir komandos siela. Geriausias pavyzdys žaidėjams, kad amžius geram žaidimui ne riba“

D.Padaigis: „Pasikartosiu, kad Saulius turėjo puikų sezoną“.

P.Janušauskas: „Domantas Šimkus, nes išsiskyrė stabilumu“.

T.Simaitis: „Išlaikytas aukštas žaidimo lygis net ir būnant 36 metų. Tikras pavyzdys mūsų jaunajai kartai“.

 

Martinas Berkovecas

Martinas Berkovecas

 

Geriausi vartininkai – Martinas Berkovecas ir Deividas Mikelionis

Šioje kategorijoje kapitonų nuomonės stipriai išsiskyrė. Verta pažymėti, kad šiuose rinkimuose į geriausio vartininko poziciją pretendavo tiek A lygos vartininkai, tiek Lietuvos vartininkai užsienyje.

S.Mikoliūnas: „Šį sezoną Martinas Berkovecas ne kartą efektingai gelbėjo komandą nuo pavojingų smūgių.

A.Jankauskas: „Mano pasirinkimas Tomas Švedkauskas. Neabejotinai, geriausias Tomo sezonas karjeroje. Daug gerų rungtynių tiek rinktinėje, tiek klube“.

L.Pilibaitis: „D.Mikelionis įrodė, kad yra geriausias A lygos vartininkas, nes visą sezoną žaidė patikimai ir užtikrintai, taip pat gavo kvietimą į rinktinę“.

D.Padaigis: „Aš renkuosi Igną Driomovą. Mano nuomone, jis už „Kauno Žalgirio“ vartininką buvo stabilesnis, o kiti lietuviai turnyro lentelėje liko žemiau. Be to, savas“.

P.Janušauskas: „Geriausias Vartininkas Emilijus Zubas“.

T.Simaitis: „Išskirsiu Martiną Berkovecą ir Deividą Mikelionį. Pirmasis – tikrai labai aukšto lygio vartininkas ir nuostabus žmogus, kuris sužaidė labai solidų sezoną. O Deividą paminiu todėl, nes, mano akimis, vartininkas kasmet stabiliai auga ir šiemet buvo labai svarbi „Kauno Žalgirio“ figūra“.

 

Rokas Garastas

Rokas Garastas

 

Geriausias treneris – Rokas Garastas

Į šią kategoriją pretendavo visi treneriai lietuviai bei Lietuvos klubų treneriai. Viena sąlyga – už savo klubo trenerį kapitonai balso atiduoti negalėjo. „Kauno Žalgirio“ strategui balsus atidavė trys kapitonai, Valdui Urbonui – du. Linas Pilibaitis taip pat pažymėjo R.Garasto pavardę, todėl jo balsas buvo neįskaitytas.

S.Mikoliūnas: „Aš – už Valdą Urboną. Kai buvo renkamas kandidatas į rinktinės postą, tikrai nedaug trenerių degė noru imtis šios atsakomybės. Stojęs už rinktinės vairo, treneris tikrai gali didžiuotis savo sunkaus darbo vaisiais. Laikui bėgant, jam pavyko sustyguoti ir suburti komandą, turinčią dvasią ir savo žaidimo braižą. Gerėjantys rinktinės rezultatai – tai tik to įrodymas“.

A.Jankauskas: „Rokas Garastas – jaunas, ambicingas treneris, kurio komanda demonstravo bene geriausią futbolą tarp A lygos komandų. Lygoje visai nedaug jam trūko iki aukščiausios vietos“.

D.Padaigis: „Pasisakyčiau už savo trenerį, bet jei negalima – R.Garastas“.

P.Janušauskas: „Renkuosi Valdą Urboną už teisingus sprendimus rinktinėje ir teigiamus rezultatus“.

T.Simaitis: „Kauno Žalgiris“ demonstravo labai gerą žaidimą šiemet. Manau, didžiausi šio pasiekimo nuopelnai keliauja treneriui, todėl renkuosi Roką Garastą“.

 

„Žalgirio“ ir „Sūduvos“ rungtynės

„Žalgirio“ ir „Sūduvos“ rungtynės

 

Geriausios rungtynės – nuomonės išsiskyrė

Šioje nominacijoje buvo vienintelė sąlyga – rungtynėse turėjo būti bent kažkoks lietuviškas akcentas. Natūralu, kad rungtynių buvo labai daug, todėl ir pasirinkimas tarp kapitonų buvo visiškai skirtingas.

S.Mikoliūnas: „Neabejotinai, auksinės A lygos rungtynės“

A.Jankauskas: „Albanija – Lietuva. Labai svarbi pergalė prieš stiprų varžovą. Ši pergalė suteikė pasitikėjimo kitoms Lietuvos rinktinės kovoms“.

L.Pilibaitis: „Kazachstanas – Lietuva. Šias rungtynes pasirinkau todėl, nes jose Lietuvos žaidėjai įrodė, kad jie moka ir gali žaisti gerai“.

D.Padaigis: „Galvoju, kad šioje kategorijoje turėtų domintuoti rungtynės, kurios dėl nenuspėjamos baigties turėjo patikti žiūrovams. Renkuosi iš dviejų, arba „Banga“ – „Panevėžys“ 3:3, arba „Žalgiris“ – „Kauno Žalgiris“ 2:3“.

P.Janušauskas: „LFF taurės finalas, drama iki paskutinės sekundės ir „Panevėžio“ pergalė atvėrusi duris i naują turnyrą“.

T.Simaitis: „Geriausios rungtynės, be jokios abejonės – „Riteriai“ – „Derry City“. Rungtynės, kuriose buvo visko. Pralaiminėjome, pirmavome. Tada žygiavome į pratęsimą. Daug įvarčių, daug emocijų ir, svarbiausia, saldi pergalė!“

Liviu Antalis

Liviu Antalis

Liviu Antalis | Elvio Žaidario nuotr. 

Metų įvartis – nuomonės išsiskyrė

Šioje nominacijoje taip pat nebuvo pretendentų, todėl nuomonės, vėlgi, visiškai išsiskyrė. Laimėtojo ši kategorija neturi, bet dar kartą galime prisiminti gražiausius sezono įvarčius.

S.Mikoliūnas: „Liviu Antalio šūvis į viršutinį „Sūduvos“ vartų kampą.

A.Jankauskas: „Josipo Tadičiaus įvartis į „Riterių“ vartus – efektingas, sunkus pagal išpildymą ir paskutinėmis minutėmis pergalę nulėmęs smūgis“.

L.Pilibaitis: „Man įsiminė Medos Šeškutės įvartis. Nedažnai Lietuvoje pamatysi įvarčius mušančius vartininkus“.

D.Padaigis: „Nicolo Gorobcovo įvartis į „Riterių“ vartus ketvirtajame rate. Kitas pretendentas – mano įvartis (šypsosi)“.

P.Janušauskas: „Čia balsą atiduodu Ignui Kružikui už įvartį į „Riterių“ vartus“.

T.Simaitis: „Gražiausias metų įvartis – Donato Kazlausko šedevras į „Derry City“ vartus. Didžiulis nuovargis, didelės svarbos rungtynės, papildomas rungtynių laikas ir puikus įvartis atnešęs saldžiausią metų pergalę „Riterių“ komandai“.

Aurimas Budraitis
info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

2020/21 m. LKL

01-30 „Rytas“ 17:20 „Lietkabelis“
01-31 „Juventus“ 17:00 „Žalgiris“
01-31 „Nevėžis-Optibet“ 17:00 „Pieno žvaigždės“
01-31 „Šiauliai“ 17:20 „Cbet“

2020/21 m. Eurolyga

01-28 „Chimki“ 21:00 „Fenerbahče“
01-28 „Olympiacos“ 21:00 „Barcelona“
01-28 „Maccabi“ 21:05 „Anadolu Efes“
01-28 „AX Armani“ 21:45 „Zenit“
01-29 „Panathinaikos“ 21:00 „Valencia“
01-29 ALBA 21:00 „Real“
01-29 CSKA 21:00 „Bayern“
01-29 „Crvena Zvezda“ 21:45 ASVEL
01-29 „Baskonia“ 22:00 „Žalgiris“
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Ket 01-28 Tottenham Hotspur 22 : 00 Liverpool
Šeš 01-30 Everton 14 : 30 Newcastle United
Šeš 01-30 Crystal Palace 17 : 00 Wolverhampton …
Šeš 01-30 Manchester City 17 : 00 Sheffield United
Šeš 01-30 West Bromwich … 17 : 00 Fulham
Šeš 01-30 Arsenal 19 : 30 Manchester United
Šeš 01-30 Southampton 22 : 00 Aston Villa