„Rytas“
II kėlinys, 1 min.
26
:
23
Atsinaujins po sek
„Neptūnas“
LSU nuotr. | Organizatorių nuotr.

LSU nuotr. | Organizatorių nuotr.

 COVID-19 pandemija, visapusiškas elito sportininkų rengimas, jų mitybos naujovės, antidopingas ir sporto vertybės – tai tik kelios temos, kurios bus aptariamos rytoj prasidėsiančiame sporto forume-tarptautinėje mokslinėje konferencijoje „Sportininkų rengimo valdymas“. Dvi dienas dėl koronaviruso pandemijos virtualiai organizuojamame renginyje žiniomis dalysis pranešėjai iš užsienio ir Lietuvos.

„Planavome, kad sporto forumas-tarptautinė mokslo konferencija bus skirta Tokijo olimpinėms žaidynėms aptarti, tačiau pandemija koregavo mūsų planus. Šiemet pasaulyje žinomi sporto mokslininkai pasidalys žiniomis, kurios svarbios rengiant elito sportininkus. Neabejoju, kad labai svarbūs pranešimai, skirti pandemijos įtakai sportui ir fiziniam aktyvumui aptarti. Pranešėjai dalysis ne tik teorinėmis, bet ir praktinėmis žiniomis. Pavyzdžiui, vienas pranešėjų, profesorius Henning Wackerhage, pandemijos metu konsultuoja Vokietijos sportininkus, tad bus įdomu išgirsti jo įžvalgas“, – sako Lietuvos sporto universiteto (LSU) mokslo prorektorius profesorius Edmundas Jasinskas.

Sporto forume pranešimus skaitys tarptautiniu mastu pripažinti sporto mokslo ekspertai iš Škotijos, Graikijos, Vokietijos, Kroatijos, Italijos, Suomijos ir Lietuvos. Pranešimų temos aktualios visai sporto bendruomenei: COVID-19 įtaka sportui, sportininkų mityba, dopingo vartojimas ir korupcija sporte, smurto ir socialinės atskirties prevencija per sportą ir fizinę veiklą bei kt.

Sporto forumą pratęsiančioje kasmetėje tarptautinėje mokslinėje konferencijoje, kuri vyks jau vienuoliktą kartą, bus aptariami olimpiečių rengimosi varžyboms iššūkiai, treniruotės ir varžybų proceso kontrolė bei kompleksinis valdymas, psichosocialiniai ir edukaciniai treniruotės aspektai, fizinio aktyvumo ir sveikatos sąsajos, sporto fiziologijos, judesių valdymo ir sportininkų reabilitacijos bei taikomosios fizinės veiklos klausimai, sporto vadybos ir sportinės rekreacijos bei studentų sporto aktualijos, šiuolaikinių technologijų taikymas sporte.

„Šiame renginyje aptarsime daug ir įvairių sportui bei sveikatingumui aktualių temų. Siekiame su sporto šakų federacijomis, sporto ir sveikatingumo klubais, sporto centrais ir mokyklomis bei kitais socialiniais partneriais pasidalyti naujausiomis sporto mokslo žiniomis, pristatyti tai, kas dabar vyksta pasaulyje, kam skiriama daugiausia dėmesio ir ką galime pritaikyti Lietuvoje. Džiaugiuosi, kad jame savo žiniomis dalysis žinomi Lietuvos ir užsienio šalių pranešėjai, o idėją palaikė Lietuvos tautinis olimpinis komitetas, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Lietuvos mokslo taryba bei kitos institucijos“, – teigė LSU rektorė profesorė Diana Rėklaitienė.

Tikimasi, kad šiemet nuotolinis renginys suburs sporto šakų federacijų ir kitų LSU socialinių partnerių atstovus, trenerius, fizinio ugdymo specialistus, dėstytojus ir studentus. Planuojama, kad sporto forume-tarptautinėje mokslinėje konferencijoje pranešimų klausys apie 900 dalyvių.

Sporto forumą-tarptautinę mokslinę konferenciją „Sportininkų rengimo valdymas“ moderuos Lietuvos tautinio olimpinio komiteto atstovė dr. Vaida Mačianskienė ir žinomas sporto mokslininkas, LSU profesorius habilituotas daktaras Antanas Skarbalius.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

2020/21 m. LKL

01-22 „Dzūkija“ 18:30 „Lietkabelis“
01-23 „Neptūnas“ 17:00 „Cbet“
01-23 „Pieno žvaigždės“ 17:00 „Juventus“

2020/21 m. Eurolyga

01-21 „Zenit“ 21:00 „Anadolu Efes“
01-21 „Panathinaikos“ 21:00 „Chimki“
01-21 „Maccabi“ 21:05 „Real“
01-21 ASVEL 21:45 „Valencia“
01-21 „AX Armani“ 21:45 „Bayern“
01-22 „Crvena Zvezda“ 20:00 „Barcelona“
01-22 „Žalgiris“ 20:00 „Olympiacos“
01-22 CSKA 21:00 „Fenerbahče“
01-22 „Baskonia“ 22:00 ALBA
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Tre 01-20 Leeds United 02 : 00 Southampton
Tre 01-20 Manchester City 20 : 00 Aston Villa
Tre 01-20 Fulham 22 : 15 Manchester United
Ket 01-21 Liverpool 22 : 00 Burnley