Mike'as Tysonas | Scanpix nuotr.

Mike'as Tysonas | Scanpix nuotr.

 Praėjusį savaitgalį Los Andžele esančioje „Staples Center“ praūžė kovinio sporto renginys, kuriame po 15 metų pertraukos parodomojoje kovoje pasirodė ir legendinis sunkiasvoris Mike‘as Tysonas, susitikęs su buvusiu keturių svorio kategorijų čempionu Roy Jonesu jaunesniuoju.

M.Tysono ir R.Joneso kovą apšildė daugiau nei 20 milijonų sekėjų „youtube“ platformoje turintis 23-ejų metų Jake‘as Paulas, kuris antrame raunde nokautavo triskart NBA dėjimų konkurso lauretą Nate‘ą Robinsoną.

Nepaisant to, kad M.Tysonas ir J.Paulas dalinosi vienu kovų vakaru, tačiau legendinis boksininkas pripažino, kad anksčiau apie jį nebuvo girdėjęs.

O apie jį M.Tysonas sužinojo tada, kai J.Paulas ir jo vyresnysis brolis Loganas pradėjo dalyvauti aukšto lygio garsenybių bokso varžybose, o M.Tysono sūnus viename iš pokalbių apie juos užsiminė.

„Aš nežinojau, kad jis egzistuoja, kol mano sūnus vieną dieną nepasakė man, kad norėtų su juo kovoti“, – sakė M.Tysonas. „Aš klausiau, su kuo tu kovosi? Šitu vyruku? Nagi.. O jis buvo didelė žvaigždė. Visi jį žino ir aš labai džiaugiuosi, kad jis prisijungė prie manęs ir Roy“.

Dabar Paulas profesionalioje bokso karjeroje turi 2 pergales ir neketina palikti šio sporto bei sieks dar didesnių aukštumų.

Nors J.Paulas ir jo brolis sulaukė daugybės užkietėjusių bokso mėgėjų kritikų, kad lenda į šią sporto šaką, tačiau M.Tysonas teigia, kad jie nusipelno didžiulės padėkos ir pagarbos.

„Klausykite, mano ego yra didžiulis, bet realybė tokia, kad jie labai padeda boksui“, – aiškino M.Tysonas. „Boksas yra skolingas šiems vaikinams, mes skolingi „youtube“ boksininkams pagarbos. Jiems turėtų būti duodama keletas diržų, kad jie boksą palaiko gyvu.

Boksas buvo mirštantis sportas, o UFC spardė mums užpakalius, tačiau dabar gavome šiuos „youtube“ boksininkus, renkančius 25 mln. Peržiūrų. Boksas sugrįžo ir dėkojame už tai „youtube“ boksininkams.

J.Logano brolio Paulo, turinčio daugiau nei 22 mln. sekėjų, ir reperio KSI dvikova „youtube“ už peržiūras mokamoje platformoje surinko daugiau nei 2,25 mln. žiūrovų, o iš bilietų į renginį dar uždirbo 3,5 mln. JAV dolerių.

Boksas klesti didžiuliuose renginiuose, pavyzdžiui, kai vyksta Tysono Fury ir Deontay Wilderio sunkiasvorių dvikova ar Vasilijaus Lomačenkos ir Teofimo Lopezo kova, kuomet ją transliuoja tokios platformos kaip ESPN. Nors boksas atgyja, tačiau tokio didelio masto ir tokio nuoseklumo, kaip UFC, jie turėtų pavydėti. UFC kiekvieną savaitę sukuria didžiulį renginį, o kai varžosi organizacijų žvaigždės, viso pasaulio dėmesys krypsta į juos.

Amžiuje, kai televizijos dėl geresnių reitingų kovoja su milijonus peržiūrų renkančiais „youtube“ ir „TikTok“ vaizdo įrašais, M.Tysonas mano, kad tokie boksininkai kaip J.Paulas yra tai, ko šiam sportui reikia.

„Aš tikiu, kad kuo daugiau boksininkų, tuo geriau šiam sportui“, – sakė M.Tysonas. „Nes boksas prasileido keletą smūgių nuo UFC“.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (9)
Registruoti
Anoniminiai (9)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų