Darius Maskoliūnas | Roko Lukoševičiaus nuotr.

Darius Maskoliūnas | Roko Lukoševičiaus nuotr.

 Sekmadienį Lietuvos rinktinė (2/2) atsitiesė po skaudaus pralaimėjimo Danijai ir Europos čempionato atrankoje iškovojo antrąją pergalę, kai namuose 84:71 (20:15, 29:21, 18:15, 17:20) įveikė Belgijos (3/1) krepšininkus.

Po rungtynių Lietuvos rinktinės treneris Darius Maskoliūnas kalbėjo apie parodytą energiją, neakcentuotą taškų skirtumą, Arno Veličkos vadovavimą komandai, Regimantą Miniotą ir per trumpą pasiruošimo laiką „langams“.

„Šiandien parodėme visiškai kitokį veidą. Nežinau, kodėl mes penktadienį rodėme tą krepšinį, kokį rodėme, bet kas buvo, tas buvo. Esu laimingas, kad parodėme charakterį ir energiją bei tai, jog gali žaisti agresyvų ir gerą krepšinį“, – sakė D.Maskoliūnas.

– Kiek ši pergalė pataiso nuotaikas po penktadienio?

– Aišku, kad pataisė, nes tai, ką matėme penktadienį – niekas nenori matyti, ypatingai Lietuvoje. Šiandien matėme, kaip jie žaidžia, kokie užsivedę.. Belgai žaidžia labai fizišką krepšinį, o pavasarį jie mus taip pastatė į vietą, kad skauda dar dabar. Šiandien parodėme kontrolę visų rungtynių metu ir žaidėjai parodė, kad turi savyje savigarbos. Nežinia kodėl mums tai pasitaiko, bet kai gauname į veidą, tada keliamės ir su dvigubu pykčiu vožiame atgal.

– Kiek akcentuota, kad reikia laimėti daugiau, nei pralaimėjote Belgijoje?

– Nebuvo akcentuota, nes turnyrinėje lentelėje tai neturi jokios reikšmės. Vienos minutės pertraukėlės metu apie tai kalbėjome, galvojome, kad gal pavyks tai įvykdyti, bet nepavyko.

– Kaip vertinate Arno Veličkos vadovavimą komandai?

– Gerai vertinu. Jis atsidūrė šiame lange dėl tam tikrų susiklosčiusių aplinkybių, jis neturi žaidybinio ritmo, nes Prancūzijoje čempionatas nėra vykdomas, jie žaidžia tik draugiškas rungtynes. Čia atvykęs jis nesitreniravo ir prisijungė tik rungtynių išvakarėse, todėl tikrai vertinu pozityviai. Galima prie daug ko kabinėtis, bet nesiruošiu to daryti ir esu dėkingas, kad jis čia atvyko.

– Rungtynių metu matėsi, kad nevengiate jam pažerti priekaištų. Kaip jis tai priima?

– Viskas gerai, jis priima, gal su laiku priiminės greičiau.

– Ar viso „burbulo“ metu esate patenkintas komandos debiutantų pasirodymu ir darbu treniruotėje?

– Pasikartosiu, kad treniruočių procese neturime absoliučiai jokių problemų. Nėra nei mažiausios pretenzijos žaidėjams dėl atsidavimo treniruočių procese, o dėl rungtynių kartais kyla klausimų.

– J.Mačiulis nuo suoliuko labai aktyviai palaikė komandą. Kaip svarbu turėti komandoje tokius veteranus kaip Kalnietis ir Mačiulis?

– Jonas buvo savimi, jis visą laiką toks. Jonas buvo Jonas. Viskas natūralu, aš vienu momentu jį net tildžiau, nes teisėjai vieną kartą jau perspėjo.

– Kaip manote, kaip pavyko pasinaudoti savo šansu Regimantui Miniotui?

– Jis labai gerai juo pasinaudojo, esu juo labai patenkintas. Per tokį trumpą laiką jis daug ką įsisaviną, supranta situaciją. Taip, yra kažkur pasimetimo, nes buvo naudojamas per dvi pozicijas – ketvirtoje ir penktoje – bet aš esu juo labai patenkintas ir jis mums labai padėjo. Jis demonstravo puikią formą Lietuvoje ir džiaugiuosi, kad jis keliasi į stipriausią lygą Europoje ir linkiu jam kuo didžiausios sėkmės.

– Kartais naudojote ypač aukštą penketą. Kokia buvo to mintis ir kaip jis suveikė?

– Gerai suveikė. Iki šių rungtynių belgai buvo geriausiai metantys tritaškius, todėl reikėjo uždaryti jų snaiperius ir esant situacijai keistis. Daug taškų jie surenka iš antrų šansų, todėl po pasikeitimo reikėjo turėti aukštą žmogų, einantį kovoti kamuolį. Tai suveikė ir davė rezultatą.

– Tiek pirmame, tiek antrame atrankos turnyre nepavyko išvengti nesėkmių. Ar prieš trečią langą vasario mėnesį norėtumėte kažką pakeisti pasiruošimo procese?

– Nenoriu, kad tai kalbėtų kaip pasiteisinimas, bet po treniruotę turėjome tik antradienį, trečiadienį ir ketvirtadienį. Pas mus komandoje 6 nauji žmonės. Norėčiau, bet negaliu ir nespėju taip greitai viską perteikti. Aš dėkingas žaidėjams, kurie atvyko į langą ir stengėsi. Jie atvažiuoja iš klubo, kur turi 50 ir daugiau derinių, taip pat kitą gynybos sistemą, o čia jiems dar reikia viską išmokti.. Net nežinau, kaip atsakyti į šį klausimą. Vienareikšmiškai norėčiau kažką keisti, nenorėčiau pralaimėti danams, bet ar galiu kažką pakeisti.. Nežinau net ką atsakyti. Mes stengiamės kaip tik įmanoma. Jau po pirmo to klaikaus pralaimėjimo pasakiau, kad tai buvo mano kaltė, nes nesugebėjau per itin trumpą laiką paruošti žaidėjų. O šiandien matėte patys mūsų energiją.

– Ar planuojate grįžti į Ispaniją, ar liksite Lietuvoje iki rungtynių su „Žalgiriu“?

– Antradienį žaidžiame rungtynes su „Valencia“, todėl rytoj skrendu į Ispaniją.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (4)
Registruoti
Anoniminiai (4)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų