Roy Jonesas ir Mike'as Tysonas | Scanpix nuotr.

Roy Jonesas ir Mike'as Tysonas | Scanpix nuotr.

 Lietuvos laiku naktį iš šeštadienio į sekmadienį Los Andžele esančioje „Staples Center“ arenoje po 15 metų pertraukos į ringą sugrįžo legendinis sunkiasvorių boksininkas Mike‘as Tysonas ir buvęs keturių svorio kategorijų čempionas Roy Jonesas jaunesnysis.

Aštuonių raundų po 2 minutes parodomojoje kovoje M.Tysonas dažniau atakavo, tuo tarpu R.Jonesas dažniau ėjo į klinčą. Nors oficialiai rezultatas nėra skelbiamas, tačiau kovą vertinti paskirti buvę WBC čempionai Chadas Dawsonas, Christy Martin ir Vinny Pazienza ją matė skirtingai ir paskelbė lygiąsias – 76-76, 79-73, 76-80.

Kovą vertino daugelis bokso ekspertų visame pasaulyje ir visi vieningai teigė, kad šią dvikovą laimėjo M.Tysonas. Žymus bokso žurnalistas Danas Rafaelis V.Pazienza rezultatą (80-76 R.Joneso pergalė) laikė „beprotybe“.

Nors tai buvo parodomoji kova, tačiau M.Tysonas atliko ne vieną labai stiprų smūgį ir nuo pat kovos pradžios spaudė R.Jonesą. Žinoma, geriausi jo smūgiai buvo kovos pradžioje, tačiau net ir būdamas 54-erių metų bei savo pike dažniausiai pergales iškovodavęs ankstesniuose raunduose, M.Tysonas išlaikė neblogą tempą iki pat kovos pabaigos.

R.Jonesas darė viską, kad išvengtų M.Tysono smūgių, greitai judėjo, atliko „jabus“ ir dažnai pereidavo į klinčą bei vargino varžovą.

Nors per savo karjerą M.Tysonas dažniausiai sirgalius džiugindavo smūgiais į galvą, tačiau šį kartą jis daugiausiai žalos darė smūgiais į kūną.

Kovos pabaigoje M.Tysonas vis dar buvo šviežesnis ir didesnį poveikį darantis kovotojas ringe, tuo tarpu R.Jonesas vos tik pasitaikydavo galimybė, pereidavo į klinčą.

Po kovos M.Tysonas atskleidė, kad tai nebuvo jo paskutinė parodomoji kova ir jis dar tikrai jų surengs, o tai tęsti pakvietė ir R.Jonesą. Jauniausiu sunkiasvorių čempionu praeityje tapęs M.Tysonas net užsiminė apie galimą jų revanšą.

„Aš tikrai dar kartą tai darysiu. R.Jonesas taip pat turėtų būti toje kovų kortelėje. Mes kartu turėtume tai padaryti dar kartą“, – sakė M.Tysonas.

R.Jonesas nebuvo tuo tikras, tačiau sakė apie tai pagalvos.

Paklausus, ar M.Tysonas mano, jog laimėjo šią kovą, buvęs sunkiasvorių čempionas neišsisukinėjo nuo tiesaus atsakymo: „Taip, bet esu laimingas ir lygiosiomis“.

Ringo išore daugiausiai judėjęs R.Jonesas taip pat tikėjo savo pergale, tačiau pripažino, kad šioje kovoje negalėjo turėti didelės įtakos, nes M.Tysonas kontroliavo tiek distanciją, tiek smūgius klinče.

„Niekada nesi patenkintas lygiosiomis, bet jis yra labai stiprus. Kai jis tau trenkia galva (turėjo omenyje apie netyčinį smūgį galva, – aut. past.), į kūną ar bet kaip kitaip, tai skauda“, – sakė R.Jonesas.

M.Tysonas atliko 67 smūgius, tuo tarpu R.Jonesas – 37. Pagal smūgius į kūną M.Tysonas turėjo dar didesnį pranašumą – 35 prieš 4. M.Tysonas atliko daugiau smūgių prieš R.Jonesą septyniuose raunduose iš aštuonių, o viename smūgių statistika buvo vienoda.

Kovos eiga:

Kovos pabaiga: nors oficialiai rezultatas nėra skelbiamas, tačiau WBC buvusių čempionų nuomone, ši kova baigėsi lygiosiomis. Visgi daugelio bokso ekspertų nuomone, šią kovą laimėjo M.Tysonas.

Chadas Dawsonas paskutinį raundą atidavė R.Jonesui (9-10, bendras rezultatas 76-76), Christy Martinas – M.Tysonui (10-9, 79-73 M.Tysono naudai), o Vinny Pazienza – R.Jonesui (9-10, 76-80, R.Joneso naudai).

Aštuntasis raundas: Likus kovoti 45 sekundes M.Tysonas prirėmė R.Jonesą prie ringo krašto ir atliko dar keletą stiprių smūgių į kūną. Pamatėme dar šiek tiek klinčo ir galiausiai parodomoji kova yra baigta.

Septintąjį raundą buvę WBC čempionai ir vėl matė skirtingai: Chadas Dawsonas pergalę skyrė R.JOnesui (9-10, bendras rezultatas 67-66 M.Tysono naudai), Christy Martinas – M.Tysonui (10-9, bendras rezultatas 69:64 M.Tysono naudai), o Vinny Pazienza paskelbė lygiąsias (10-10, bendras rezultatas 67-70 R.Joneso naudai)

Septintasis raundas: Veteranų greitis jau gerokai sumažėjas, tačiau ir toliau M.Tysonas kartas nuo karto sėkmingai smūgiuoja ir padaro žalos R.Jonesui.

Šeštąjį raundą buvusių WBC čempionų nuomonė ir vėl išsiskyrė – vienas matė R.Joneso pranašumą, kitas – M.Tysono, o trečiasis – lygiąsias.

Po šešių raundų du buvę WBC čempionai mato M.Tysono pranašumą (58-56 ir 59-55), o vienas – R.Joneso (57-60).

Šeštasis raundas: M.Tysonas išlieka agresyvus, pastumia R.Jonesą į kampą. R.Jonesas atlieka keletą „jabų“ ir dažniausiai bando išvengti M.Tysono jėgos. Klinče M.Tysonas ir toliau sėkmingai smūgiuoja į varžovo kūną.

Penktasis raundas: M.Tysonas toliau klinče atakuoja R.Joneso kūną, o abu kovotojai nei kiek nestabdo ir pademonstravo gana aktyvų raundą.

Du buvę WBC čempionai skelbė, kad ketvirtąjį raundą 10-9 laimėjo R.Jonesas, o vienas matė M.Tysono pranašumą (10-9).

Ketvirtasis raundas: R.Jonesas daro tai, ką visą savo karjerą darė puikiai – juda po visą ringą. Nors tai nebėra tas R.Jonesas, koks buvo prieš daugelį metų, tačiau atsižvelgiant į kovotojų amžių, tai puiki dvikova. Iki ketvirtojo raundo pabaigos M.Tysonas atliko galingą dešinės rankos smūgį į R.Joneso kūną ir privertė jį vėl eiti į klinčą.

Du buvę WBC čempionai kol kas mato M.Tysono pergalę (30-27, 30-27), o vienas – R.Joneso (28-30).

Trečiasis raundas: R.Jonesas ir toliau bandė išvengti distancijos ir stiprių M.Tysono smūgių bei dažnai ėjo į klinčą. Tempas sulėtėjo, tačiau legendos neturėtų nuvilti sirgalių, jie demonstruoja kokybišką parodomąją kovą.

Antrasis raundas: Antrasis raundas vėl prasidėjo M.Tysono išpuoliu, tačiau greitia kova tapo artima. Praėjus kiek daugiau nei pusei minutes pirmuosius tikslesnius ir poveikį darančius smūgius atliko ir R.Jonesas. Raundo pabaigoje M.Tysonas atliko smūgių seriją, o nuskambėjus raundo pabaigą skelbiančiam gongui dar kartą smūgiavo į R.Jonesą. Visgi už tai netrukus M.Tysonas atsiprašė ir apsikabino varžovą.

Pirmasis raundas: M.Tysonas nuo pat pirmųjų sekundžių atrodė labai aktyvus, dirbo pirmu numeriu ir nuolat atakavo ringo išore kovojusį R.Jonesą. Praėjus minutei kovotojai kurį laiką praleido klinče.

Atnaujinta 7:00 val. R.Jonesas pagerbė šiais metais sraigtasparnio katastrofoje žuvusį krepšininką Kobe Bryantą ir dėvi tai pažyminčias pirštines.

Atnaujinta 6:57 val. Legendos žengė į ringą! Netrukus skambės JAV himnas.

Atnaujinta 6:42 val. Muzikinis pasirodymas – baigtas! Jau netrukus išvysime legendų dvikovą.

Atnaujinta 6:24 val. Kalbėdamas prieš kovą M.Tysonas teigė, kad kovoja dėl kitų žmonių ateities bei jaučia baimę, po penkiolikos metų pertraukos lipdamas į ringą.

„Netikiu, kad tai vyksta, bet tai darau. Nėra nieko neįmanomo tiems, kurie bando. Aš tiesiog stumiu save į priekį ir darau tai, ko bijau“, – sakė M.Tysonas

Žiūrovai išvys dar vieną muzikinį pasirodymą ir jau netrukus galės stebėti pagrindinę vakaro kovą.

Pagrindinės vakaro kovos:

Mike'as Tysonas – Roy Jonesas jaunesnysis – WBC „Frontline“ čempionas (8 raundai)

Jake'as Paulas įveikė Nate'ą Robinson'ą nokautu antrame raunde (pirmasis sunkus svoris iki 200 svarų arba 90,7 kg, 6 raundai)

Badou Jackas įveikė Blake' McKernan vieningu teisėjų sprendimu (pussunkis svoris iki 175 svarų arba 79,38 kg, 8 raundai)

Preliminarios kovos:

Jamaine Ortizas įveikė Sulaimaną Segawą techniniu nokautu septintame raunde (lengvas svoris iki 135 svarų arba 61,23 kg)

Edwardas Vasquezas įveikė Irviną Gonzalezą jaunesnyjį skirtingu teisėjų sprendimu 77-75, 75-77, 77-75 (puslengvis svoris iki 126 svarų arba 57,15 kg)


Penktadienį vykusiuose svėrimuose R.Jonesas svėrė 210 svarų (95,25 kg), tuo tarpu po jo ant svarstyklių lipęs M.Tysonas – 220,4 svarus (99,97 kg).

M.Tysonas buvo lengviausias nuo 1997 m. žymiosios „įkandimo kovos“ prieš Evanderį Holyfieldą, kai jo svoris siekė 218 svarų. Sunkiausias jis buvo 2001 m., kai po šešių raundų kovos sustabdė Brianą Nielseną. Tą kartą M.Tysonas svėrė 107,95 kg, o paskutinėje kovoje prieš Keviną McBride‘ą jo svoris buvo 233 svarai (105,68 kg).

R.Jonesas savo paskutinėje kovoje 2018 m. svėrė 199 svarus (90,26 kg), o kai 2003 m. įveikė Johną Ruizą ir iškovojo WBA sunkiasvorių titulą, jo oficialus svoris siekė 193 svarus (88 kg). Dabartinis R.Joneso svoris – didžiausias karjeroje. Prieš tai 200 svarų svorį R.Jonesas yra pasiekęs keturiose savo kovose, o iki šiol jis sunkiausias buvo 2015 m. prieš Ericą Watkinsą, kai svėrė 204 svarus.

54-erių metų M.Tysonas būdamas 20-ies metų tapo jauniausiu sunkiasvorių čempionu istorijoje, o per pirmuosius savo profesionalo metus iškovojo 15 pergalių ir nepatyrė nei vieno pralaimėjimo bei visas pergales iškovojo nokautais. Viso jis savo sąskaitoje turi 50 pergalių ir 6 pralaimėjimus, o paskutinę kovą turėjo dar 2005 metais, kai pralaimėjo Kevinui McBride‘ui.

R.Jonesas savo sąskaitoje turi 66 pergales ir 9 pralaimėjimus, o paskutinę kovą turėjo dar 2018 m., kai susitiko su Scottu Sigmonu.

„Esu laimingas, nes galėsiu sužinoti, koks jausmas yra būti ringe su Mike‘u Tysonu dar prieš numirštant“, – CNN sakė R.Jonesas.

Nors ilgą laiką buvo kalbama, kad šioje kovoje taisyklės neleis nokautuoti varžovo ir tai bus parodomoji kova, tačiau abu boksininkai nuolatos kalbėjo, kad jie į ringą žengs ieškodami nokauto. Kaip prieš kovą skelbė CNN, taisyklės buvo pakoreguotos ir nokautas buvo leidžiamas.

Kovą sankcionavo Kalifornijos valstijos atletikos komisija ir joje buvo naudojamos 12 uncijų pirštinės.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (31)
Registruoti
Anoniminiai (31)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

2020/21 m. LKL

01-22 „Dzūkija“ 18:30 „Lietkabelis“
01-23 „Neptūnas“ 17:00 „Cbet“
01-23 „Pieno žvaigždės“ 17:00 „Juventus“

2020/21 m. Eurolyga

01-21 „Zenit“ 21:00 „Anadolu Efes“
01-21 „Panathinaikos“ 21:00 „Chimki“
01-21 „Maccabi“ 21:05 „Real“
01-21 ASVEL 21:45 „Valencia“
01-21 „AX Armani“ 21:45 „Bayern“
01-22 „Crvena Zvezda“ 20:00 „Barcelona“
01-22 „Žalgiris“ 20:00 „Olympiacos“
01-22 CSKA 21:00 „Fenerbahče“
01-22 „Baskonia“ 22:00 ALBA
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Ket 01-21 Liverpool 22 : 00 Burnley
Šeš 01-23 Aston Villa 22 : 00 Newcastle United