Darius Maskoliūnas | Roko Lukoševičiaus/BNS Foto nuotr.

Darius Maskoliūnas | Roko Lukoševičiaus/BNS Foto nuotr.

 Penktadienį Lietuvos rinktinė (1/2) Europos čempionato atrankoje patyrė dar vieną netikėtą pralaimėjimą. Dariaus Maskoliūno auklėtiniai 76:80 (22:21, 24:17, 13:22, 17:20) nusileido Danijos (1/2) krepšininkams.

Po rungtynių D.Maskoliūnas prisiėmė visą atsakomybę už patirtą pralaimėjimą, teigė, kad nesuveikė paruoštas žaidimo planas, tačiau taip pat pažėrė ir kritikos žaidėjams, kurie nerodė entuziazmo ir noro kovoti.

„Tai visiška mano atsakomybė. Planas neveikė ir kaip sakiau, tai mano klaida. Komanda nebuvo pasiruošusi žaisti fiziško krepšinio. Mes visiškai praradome rungtynių kontrolę o kai leidi varžovams pajusti kraujo skonį ir rungtynės vyksta taškas į tašką, pasijautė jų energija ir gali būti visko. Danai buvo entuziastingesni, o mes buvome lėti. Prisiimu atsakomybę, mūsų planas buvo blogas, o prieš kitas rungtynes pamėginsime atlikti korekcijas“, – sakė D.Maskoliūnas.

– Kodėl danams perlaužiant rungtynes komandos senbuviai – Mantas Kalnietis, , Jonas Mačiulis ir Mindaugas Kuzminskas sėdėjo ant suoliuko?

– Planas buvo žaisti kibiai gynyboje, juos varginti, todėl tie keitimai buvo tokie savalaikiai, kad palaikyti kuo aukštesnį tempą ir būti kuo agresyvesniais gynyboje. Gal klausimo uždavėjas matė geriau, bet mes nefunkcionavome su tais žaidėjais, kuriuos paminėjote.

– Kiek toks Gabrielio Lundbergo (28 tšk.) žaidimas buvo staigmena ir kodėl nepavyko jo sustabdyti?

– Nebuvo staigmena, mes žinojome, kas yra jų lyderis ir kaip jis žaidžia. Statėme ant jo visus, kuriuos turime geriausiai besiginančius, visada dvigubinome „pikenrolo“ situacijose, bet kaip matėte – nepavyko.

– Kodėl po pertraukos nepavyko įjungti žaidimo intensyvumo?

– Sunku atsakyti. Rūbinėje pakalbėjome, ką darome blogai ir ką reikia pataisyti. Buvo momentų, kai susikūrėme progas, turėjome absoliučiai laisvus metimus, bet nepataikome ir darome gynyboje klaidas, o varžovai tikrai šiandien gerai atakavo ir išnaudojo klaidas. Nebuvo per pertrauką didelės euforijos, kad žaidžiame gerai, nes taip nebuvo. Akcentavome klaidas, parodėme, ką reikia pataisyti antroje pusėje, bet nesigavo.

– Pralaimėjus prieš belgus buvo kalbėta apie nenusiteikimą. Ar galima ir šiose rungtynėse kalbėti, kad varžovai buvo neįvertinti?

– Nesuveikė mūsų trenerių planas ir prisiimu atsakomybę, bet kas liečia nusiteikimą, nebuvo nei vienos treniruotės ar video sesijos, kur nebuvo akcentuota, kad reikia kautis iš visų jėgų. Visiems akcentavau, kad komanda, kuri neturi psichologinio spaudimo, žaidžia laisvai ir jeigu leisi jiems pajusti žaidimą, tampysiesi iki galo. Įlysti žaidėjams į galvas ar širdis... Reiškia mano žodžiai iki jų neprieina. Aš visą laiką akcentavau, toliau akcentuoju, kad taip negalima. Mes turime rodyti širdį, norą, entuziazmą. Ar ši situacija man patinka? Ne, niekam ji nepatinka. Susirinkome, atvažiavome į langą, federaciją deda visas jėgas, kad tai būtų kuo geriau, bet trūksta to entuziazmo, širdies, noro. Šiandien pasigedau net ir suoliuko. Kai matau priekyje, kad danai šokinėja, o už nugaros jaučiu savo suolą ir ten didelės energijos nebuvo.

– Kodėl paskutinė ataka po minutės pertraukėlės baigėsi skubotu Manto Kalniečio metimu?

– Ta ataka neturėjo taip baigtis.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (15)
Registruoti
Anoniminiai (15)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų