Filipas Rzondekas (Lenkija) – Dovydas Rimkus (Lietuva) | Roko Lukoševičiaus/BNS Foto nuotr.

Filipas Rzondekas (Lenkija) – Dovydas Rimkus (Lietuva) | Roko Lukoševičiaus/BNS Foto nuotr.

Didžiausias Lietuvoje sporto portalas „Sportas.lt“ kartu su rėmėju „Optibet“ pristatė rinkimus, kuriuose lankytojai galėjo išrinkti 2020 m. geriausią sporto šaką, metų talentą, krepšininką, futbolininką, įvartį, komandą, kovotoją ir įsimintiniausią metų Lietuvos kovinio sporto momentą.

Šiame balsavime aktyviausi buvo praktiškai vienintelio Lietuvoje šou kuriančio kovinio sporto atstovo Dovydo Rimkaus gerbėjai. Iš beveik 1,2 tūkst. balsų net 30,25 proc. surinkęs D.Rimkaus šou „KOK Classic 3“ turnyre tapo metų kovinio sporto momentu, tuo tarpu antroje vietoje liko 15,83 proc. balsų surinkęs Eimanto Stanionio nokautas prieš Justiną DeLoachą. Trečia vieta šį kartą atiteko Egidijaus Kavaliausko techniniam nokautui prieš Mikaelį Zewskį (15,30 proc. balsų).

Buvę kandidatai:

Egidijaus Kavaliausko techninis nokautas prieš Mikaelį Zewskį

Egidijus Kavaliauskas ir Mikaelis Zewski | „Top Rank“ nuotr.

Egidijus Kavaliauskas ir Mikaelis Zewski | „Top Rank“ nuotr.

Geriausias Lietuvos profesionalus boksininkas Egidijus Kavaliauskas (22-1-1) ankstyvą rugsėjo 13 d. rytą Lietuvos laiku pergalingai sugrįžo į ringą. Pusvidutinio svorio kategorijos kovoje lietuvis septintame raunde pasiuntė į nokdauną kanadietį Mikaelį Zewskį (34-2), o aštuntojo raundo pradžioje galutinai pribaigė varžovą ir iškovojo pergalę techniniu nokautu.

Septintojo raundo pabaigoje lietuvis atliko fantastišką smūgį iš apačios, po kurio sekė smūgių kruša, paguldžiusį M.Zewskį ant žemės. Teisėjas pradėjo skaičiavimą, tačiau M.Zewski atsistojo ir nuskambėjo raundo pabaigą skelbiantis gongas. Aštuntojo raundo pradžioje E.Kavaliauskas iš karto puolė M.Zewskį, o po dar kelių smūgių kanadietis vėl krito ant žemės ir teisėjas nutraukė kovą. Lietuviui už pergalę atiteko WBC žemyninės Amerikos ir WBO NABO (Šiaurės Amerikos) čempiono diržas.

Eimanto Stanionio nokautas prieš Justiną DeLoachą

Eimantas Stanionis (Sean Michael Ham/TGB Promotions nuotr.) | Organizatorių nuotr.

Eimantas Stanionis (Sean Michael Ham/TGB Promotions nuotr.) | Organizatorių nuotr.

Los Andželo „Microsoft Theater“ patalpose vykusiame profesionalių bokso kovų vakare pagrindinėje dvikovoje pusvidutinio svorio kategorijoje lietuvis Eimantas Stanionis (11-0, 8 nokautai) pirmą kartą profesionalo karjeroje kovojo daugiau nei 8 raundus, bet devintame sugebėjo du kartus pasiųsti bendraamžį amerikietį Justiną DeLoachą (19-5) į nokdaunus ir galiausiai, likus vos 10 sekundžių iki raundo pabaigos, privertė teisėją stabdyti kovą.

Sergejaus Maslobojevo techninis nokautas prieš Roelį Mannaartą

Sergejus Maslobojevas | „Glory“ nuotr.

Sergejus Maslobojevas | „Glory“ nuotr.

Šiuo metu geriausias Lietuvos kikboksininkas Sergejus Maslobojevas (32-5, 20 nokautų) Utrechte (Nyderlandai) antroje savo „Glory“ organizacijos kovoje susitiko su Nyderlandų kovotoju Roeliu Mannaartu (26-3, 12 nokautų). Olandas buvo laikomas rimtu varžovu, tačiau S.Maslobojevas ringe visiškai dominavo. Olandas praleido skausmingą smūgį į žandikaulį ir susvyravo. Lietuvis pamatė savo progą, ėjo toliau į priekį, prispaudė olandą ringo kampe ir pasiuntė jį į nokdauną. R.Mannaartas nelengvai atsistojo ir kurį laiką atrodė sutrikęs, kol teisėjui suskaičiavus iki 8 sutiko tęsti kovą. S.Maslobojevas tuomet tęsė galingą atakų seriją ir olandas antrą kartą krito į nokdauną. Šį kartą R.Mannaartas atsisakė tęsti kovą ir lietuvis laimėjo techniniu nokautu.

Olandui šioje kovoje buvo sumaitotas žandikaulis, jis neteko keturių dantų ir savo ringo kampe spjaudėsi krauju. S.Maslobojevas po kovos tradiciškai priėjo prie varžovo ir jį paguodė.

Modesto Bukausko techninis nokautas prieš Andreasą Michailidį

Modestas Bukauskas | „Stop“ kadras

Modestas Bukauskas | „Stop“ kadras

Jaso saloje (Jungtiniai Arabų Emyratai) vykusiame „UFC on ESPN 13“ turnyre puikiai pasirodė lietuvis Modestas Bukauskas (11-3), debiutavęs stipriausioje pasaulyje MMA organizacijoje – UFC. Nemažai smūgių į koją sugėręs M.Bukauskas su pirmojo raundo sirena techniniu nokautu nugalėjo 31-erių metų graiką Andreasą Michailidį (12-4), taip pat pirmą kartą žengusį į UFC narvą. Raundo pabaigoje A.Michailidis sugalvojo pulti lietuviui į kojas ir prispausti jį prie narvo krašto, tačiau likus maždaug 10 sekundžių iki raundo pabaigos M.Bukauskas nepasimetė ir atliko jau firminiu tapusį savo veiksmą alkūnėmis. M.Bukauskas alkūne smūgiavo į galinę galvos dalį, kabindamas ausį, todėl teisėjas iš karto patvirtino, kad veiksmas buvo legalus.

A.Michailidis po raundo pabaigą skelbiančio gongo sunkiai kėlėsi nuo grindų, bandydamas tai padaryti virto pro ką tik atidarytas narvo duris ir teisėjas nusprendė, kad kovotojas yra per daug sužeistas bei nutraukė penkias minutes trukusią kovą. M.Bukauskas tapo pirmuoju Lietuvoje gimusiu kovotoju, kuris iškovojo pergalę UFC organizacijoje.

Varžovo įkandimas ir Mindaugo Gervės pergalė

Kovos akimirka | Youtube.com nuotr.

Kovos akimirka | Youtube.com nuotr.

Liverpulyje (Anglija) vyko mišrių kovos menų (MMA) turnyras „Probellum 1“, kuriame išties įsimintiną ir labai neįprastą pergalę pasiekė lietuvis Mindaugas Gervė. Sunkiasvorių kovoje vietoj Rabo Truesdalo (10-1-6) lietuvio varžovu buvo paskirtas vokietis Kasimas Aras. Jis atrodė pranašesnis beveik visą kovą, bet paskutinėmis sekundėmis ėmėsi absurdiško veiksmo. Likus apie 10 sek. iki kovos pabaigos K.Aras...įkando lietuviui į krūtinę. M.Gervė iš karto paleido varžovą iš gniaužtų ir rodė teisėjui, kad varžovas pažeidė taisykles. Teisėjas, pamatęs įkandimo žymę ant krūtinės, nutraukė kovą, diskvalifikavo K.Arą ir skyrė pergalę M.Gervei.

Dovydo Rimkaus šou „KOK Classic 3“ turnyre

Filipas Rzondekas (Lenkija) – Dovydas Rimkus (Lietuva) | Roko Lukoševičiaus/BNS Foto nuotr.

Filipas Rzondekas (Lenkija) – Dovydas Rimkus (Lietuva) | Roko Lukoševičiaus/BNS Foto nuotr.

Dovydas Rimkus kaip niekas kitas iš Lietuvos kovotojų skiria didelį dėmesį išėjimui į ringą. Jo šou visada pritraukia kovinio sporto sirgalių dėmesį ir tampa D.Rimkaus vizitine kortele. Ne išimtis buvo ir šie metai. „KOK Classic 3“ turnyre D.Rimkus į ringą buvo palydėtas dainos „Pasilepink“ atlikėjų ir demonstravo šokio judesius, kol jo varžovas buvo priverstas ilgai laukti kovos pradžios. Turnyras D.Rimkui buvo pažymėtas dviguba sėkme: ringe jis nugalėjo Filipą Rzondeką ir padėjo išpopuliarinti dainą „Pasilepink“ visoje Lietuvoje. Dainos peržiūrų skaičius išaugo keliolika kartų ir jau viršijo 0,5 mln.

D.Rimkaus išėjimas „KOK Classic 3“ turnyre

Dovydas „Rimkenzo“ Rimkus ir vėl didelį dėmesį skyrė šou programai ;)

Posted by Sportas.lt on Saturday, September 26, 2020

Julijos Stoliarenko pergalė titulinėje „Invicta“ kovoje

„Invicta FC: Phoenix Series 3“: Julija Stoliarenko prieš Lisą Verzosą (2020.03.06) | Organizatorių nuotr.

„Invicta FC: Phoenix Series 3“: Julija Stoliarenko prieš Lisą Verzosą (2020.03.06) | Organizatorių nuotr.

Šiemet įspūdingą pergalę MMA narve pasiekė Julija Stoliarenko. „Invicta FC: Pheonix Series 3“ turnyre lietuvė tapo naująja organizacijos čempione. Po kovos narvas buvo nudažytas krauju, o jo viduryje buvo paskelbta, kad J.Stoliarenko nugalėjo 24-erių metų amerikietę Lisą Verzosą skirtingu teisėjų sprendimu (48-46, 46-49, 49-46). Kovos metu buvo atlikta daug akcentuotų smūgių į veidą, todėl atsivėrus kirstinėms žaizdoms abi kovotojos išliejo labai daug kraujo. Daugiausiai žalos padarę smūgiai buvo atlikti trečiame raunde. J.Stoliarenko savo pasirodymu sužavėjo kovinio sporto gerbėjus, jai sveikinimus siuntė net ir UFC kovotojai. Beje, po šios pergalės lietuvė dar kartą atkreipė stipriausios pasaulyje MMA organizacijos dėmesį ir antrą kartą bando įsitvirtinti UFC.

Gilvino Lukošiūno pergalė prieš Europos čempioną

Gilvinas Lukošiūnas | asmeninio archyvo nuotr.

Gilvinas Lukošiūnas | asmeninio archyvo nuotr.

Tarptautiniame Algirdo Šociko turnyre Kaune sensaciją sukūrė Gilvinas Lukošiūnas. Lietuvos čempionas svorio kategorijos iki 64 kg pusfinalyje po atkaklios kovos taškais 4:1 nugalėjo 2013 m. Europos čempioną, 2017 m. Europos čempionato prizininką ir Londono olimpinių žaidynių dalyvį Pavelą Iščenko iš Izraelio.

Kristupos Šleivos pergalė Europos čempionato mažajame finale

Kristupas Šleiva | Organizatorių nuotr.

Kristupas Šleiva | Organizatorių nuotr.

Europos imtynių čempionate Romoje (Italija) didžiausią karjeros pergalę iškovojo Kristupas Šleiva. Graikų-romėnų imtynių svorio kategorijos iki 67 kg mažajame finale lietuvis po dramatiškos kovos 4:2 nugalėjo baltarusį Aleksandrą Liavončiuką ir laimėjo bronzos medalį. Lietuvis vienu metu turėjo 3 taškų deficitą (0:3), bet tada mūsiškiai pareikalavo vaizdo peržiūros, po kurios teisėjai pripažino savo klaidą ir panaikino 2 taškus, skirtus baltarusiui. Vėliau lietuvis perėmė iniciatyvą ir šventė 8 metus lauktą pergalę, nes net nuo 2012 m. mūsiškiai nebuvo iškovoję medalių Europos imtynių čempionatuose.

Danutės Domikaitytės triumfas Europos čempionato mažajame finale

Danutė Domikaitytė | Organizatorių nuotr.

Danutė Domikaitytė | Organizatorių nuotr.

2020 m. vasario 13 d. tapo istorine Lietuvos moterų imtynėms. Danutė Domikaitytė svorio kategorijos iki 68 kg mažajame finale net 9:0 sutriuškino tituluotą vokietę Anną Carmen Schell ir laimėjo bronzą. Per nepriklausomos Lietuvos istoriją to dar nebuvo padariusi nė viena imtynininkė. Abi sportininkės po kovos netramdė emocijų, tik A.C.Schell verkė dėl nesėkmės, o D.Domikaitytė trenerio glėbyje liejo džiaugsmo ašaras.

„Sportas.lt“ ir „Optibet“ rinkimai: metų kovinio sporto momentas
#1. Egidijaus Kavaliausko techninis nokautas prieš Mikaelį Zewskį
174 balsai
#2. Eimanto Stanionio nokautas prieš Justiną DeLoachą
180 balsų
#3. Sergejaus Maslobojevo techninis nokautas prieš Roelį Mannaartą
123 balsai
#4. Modesto Bukausko techninis nokautas prieš Andreasą Michailidį
25 balsai
#5. Varžovo įkandimas ir Mindaugo Gervės pergalė
5 balsai
D.Rimkaus išėjimas „KOK Classic 3“ turnyre

Dovydas „Rimkenzo“ Rimkus ir vėl didelį dėmesį skyrė šou programai ;)

Posted by Sportas.lt on Saturday, September 26, 2020
#6. Dovydo Rimkaus šou „KOK Classic 3“ turnyre
344 balsai
#7. Julijos Stoliarenko pergalė titulinėje „Invicta“ kovoje
159 balsai
#8. Gilvino Lukošiūno pergalė prieš Europos čempioną
10 balsų
#9. Kristupos Šleivos pergalė Europos čempionato mažajame finale
74 balsai
#10. Danutės Domikaitytės triumfas Europos čempionato mažajame finale
43 balsai
Balsuodami sutinkate su taisyklėmis. Daugiau informacijos čia.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (12)
Registruoti
Anoniminiai (12)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų