Kristupas Šleiva | Organizatorių nuotr.

Kristupas Šleiva | Organizatorių nuotr.

Didžiausias Lietuvoje sporto portalas „Sportas.lt“ kartu su rėmėju „Optibet“ pristatė rinkimus, kuriuose lankytojai galėjo išrinkti 2020 m. geriausią sporto šaką, metų talentą, krepšininką, futbolininką, įvartį, komandą, kovotoją ir įsimintiniausią metų Lietuvos kovinio sporto momentą.

Beveik 1 tūkst. 500 portalo lankytojų atidavė savo balsą už metų sporto šaką, tačiau sirgaliai vieningo sprendimo nerado ir tris sporto šakas skyrė itin mažas skaičius balsų.

Metų sporto šaka tapo vienus geriausių savo sporto šakos metų pastaruoju metu turėjusios imtynės, surinkusios 25,48 proc. visų balsų, antrą vietą užėmė 15,17 proc. urinkęs smiginis, o trečią – 14,96 proc. balsų gavęs motokrosas.

Buvę kandidatai:

Krepšinis

„Žalgirio“ ir „AX Armani“ rungtynės | Roko Lukoševičiaus/BNS Foto nuotr.

„Žalgirio“ ir „AX Armani“ rungtynės | Roko Lukoševičiaus/BNS Foto nuotr.

Lietuvos 3x3 krepšinio klubai 2020 m. tapo dar rimtesne jėga pasaulyje. Prie anksčiau su elitu besivaržiusios Šakių „Vyčio-Gulbelės“ šiemet prisijungė ir Utenos „Juventus-Uniclub“. Jau debiutiniame pasaulio turo etape uteniškiai laimėjo sidabrą, o antrąjį savo pasirodymą baigė su bronza. „Vytis-Gulbelė“ taip pat neliko tuščiomis, pelnę sidabrą trečiajame sezono etape. Tradiciniame krepšinyje džiugino Kauno „Žalgiris“. 2020 m. pradžioje žalgiriečiai iškovojo 8 pergales per 12 Eurolygos rungtynių ir rimtai taikėsi į vietą tarp 8 stipriausių Senojo žemyno komandų, tačiau sezoną anksčiau laiko užbaigė koronaviruso pandemija.

Irklavimas

Dovydas Nemeravičius, Martynas Džiaugys, Dominykas Jančionis ir Aurimas Adomavičius | Vytauto Dranginio nuotr.

Dovydas Nemeravičius, Martynas Džiaugys, Dominykas Jančionis ir Aurimas Adomavičius | Vytauto Dranginio nuotr.

Dėl koronaviruso pandemijos buvo atšaukta nemažai svarbiausių irkluotojų varžybos, bet įvairių amžiaus grupių Europos čempionatai visgi įvyko, o puikiu laimėjimu Lietuvos sporto sirgalius pradžiugino Dovydas Nemeravičius, Martynas Džiaugys, Dominykas Jančionis ir Aurimas Adomavičius. Lietuvos porinės keturvietės valties įgula pasidabino Europos čempionato bronzos medaliais. A finaluose plaukė ir Mindaugas Griškonis su Sauliumi Ritter (porinė dvivietė valtis) bei naujai suformuota Lietuvos aštuonvietė valtis su vairininku (Dovydas Stankūnas, Armandas Kelmelis, Justas Kuskevičius, Domantas Stankūnas, Povilas Stankūnas, Mantas Juškevičius, Giedrius Bieliauskas, Saulius Jonas Ilonis ir vairininkas Edgaras Savickis).

Motokrosas

Arminas Jasikonis | Juan Pablo Acevedo nuotr.

Arminas Jasikonis | Juan Pablo Acevedo nuotr.

Šie metai buvo istoriniai Lietuvos motokrosui. „Rockstar Energy Husqvarna Factory Racing Team“ komandos narys Arminas Jasikonis rugpjūčio 12 d. Kegumo trasoje laimėjo antrąsias Rygos GP etapo lenktynes. Vos po keturių dienų jis dar kartą sukūrė istoriją. A.Jasikonis tame pačiame mieste vykusiame Kegumo GP etape pirmose lenktynėse finišavo antras, o antrose – trečias. Bendroje etapo įskaitoje jis užėmė antrą vietą ir lipo ant podiumo. Visi šie pasiekimai elitinėje pasaulio čempionato klasėje – „MXGP“ – yra geriausi per Lietuvos motokroso istoriją.

Smiginis

Darius Labanauskas ir Mindaugas Barauskas | Organizatorių nuotr.

Darius Labanauskas ir Mindaugas Barauskas | Organizatorių nuotr.

Istoriniais laimėjimais šiemet džiugino ir Lietuvos smiginio meistrai. Darius Labanauskas sezono pradžioje nugalėjo tokias žvaigždes kaip Robas Crossas ir Mike‘as Smithas, vėliau jis buvo pakviestas į „World Series of Darts Finals“ turnyrą bei dalyvavo Europos čempionate, ko anksčiau nebuvo padaręs nė vienas lietuvis. Prie dviejų istorinių įrašų šalies smiginio istorijoje prisidėjo ir Mindaugas Barauskas. Jis su D.Labanausku pateko į Europos turo turnyro pagrindinį etapą, o vėliau jie kartu pasaulio smiginio taurės turnyre nuvedė Lietuvos rinktinę tarp 16 stipriausių planetos ekipų.

Mišrūs kovos menai

Modestas Bukauskas | „Stop“ kadras

Modestas Bukauskas | „Stop“ kadras

UFC lietuviams ilgą laiką atrodė kaip sunkiai pasiekiama svajonė, bet tai pasikeitė šiemet, kai net du mūsiškiai atsidūrė stipriausioje pasaulio MMA organizacijoje. Julija Stoliarenko iškovojo „Invicta“ čempionės diržą ir sulaukė kvietimo sugrįžti į UFC, kur jai iš karto, be normalaus pasiruošimo, teko kautis su buvusia UFC titulinės kovos dalyve Jana Kunickaja. Šiek tiek anksčiau – liepos 15 d. – Lietuvos MMA istoriją sukūrė Modestas Bukauskas. Jis tapo pirmuoju lietuviu vyru, patekusiu į UFC, ir pirmuoju Lietuvos piliečiu, laimėjusiu kovą šioje organizacijoje, kai alkūnėmis pribaigė Andreasą Michailidį. Svarbu paminėti ir Julių Anglicką, sėkmingai kovojantį „Bellator“. Ten lietuvis lapkritį įveikė iki tol nė karto nepralaimėjusį amerikietį Alexą Polizzi. Tuo tarpu lietuvių kilmės kovotoja Rose Namajunas šiemet pergalingai grįžo į UFC narvą, atsirevanšavo prieš Jessicą Andradę ir jau kitąmet turėtų susikauti dėl pasaulio čempionės diržo su Weili Zhang.

Boksas

Egidijus Kavaliauskas | „Top Rank“ nuotr.

Egidijus Kavaliauskas | „Top Rank“ nuotr.

Pergalingi šie metai buvo abiems geriausiems Lietuvos bokso profesionalams. Egidijus Kavaliauskas 8-ajame raunde techniniu nokautu nugalėjo kanadietį Mikaelį Zewskį, kuris prieš kovą lenkė lietuvį ne viename reitinge, bei iškovojo WBC žemyninės Amerikos ir WBO Šiaurės Amerikos (NABO) čempiono diržus. E.Kavaliauskas po šios pergalės ženkliai pagerino savo pozicijas, WBO reitinge pakilo iki 5-os vietos, o WBC – iki 6-os. Skambiausią profesionalo karjeros pergalę šventė Eimantas Stanionis, 9-ajame raunde nokautavęs amerikietį Justiną DeLoachą. Visas 11 kovų profesionalų ringe laimėjęs lietuvis kantriai artėja link reitingo 15-uko.

Į bokso ringą grįžęs Evaldas Petrauskas laimėjo dvi kovas, tapo „Dream Boxing“ Baltijos šalių čempionu ir pelnė teisę kautis dėl šios organizacijos pasaulio čempiono diržo. Mėgėjų bokse, nepaisant daugelio atšauktų varžybų, lietuviai neliko be medalių. Mantė Butkutė pasidabino bronza Europos jaunimo čempionate, medalius lietuviai skynė ir Europos jaunių čempionate.

Plaukimas

Danas Rapšys | asmeninio archyvo nuotr.

Danas Rapšys | asmeninio archyvo nuotr.

Metų pradžioje Danas Rapšys išvyko į FINA Čempionų lygą, kurioje sykį aplenkė net ir vietinių sirgalių numylėtinį Yangą Suną, vėliau sulaukusį diskvalifikacijos dėl skandalo su dopingo kontrolieriais. Metų pabaigoje beveik visi geriausi plaukikai susirinko į ISL plaukimo lygą. D.Rapšys reguliariajame sezone pasirodė fantastiškai – laimėjo 7 plaukimus iš 8 ir gerino sezono rekordus. „Energy Standard“ komanda, kuriai atstovavo ne tik D.Rapšys, bet ir Simonas Bilis su Andriumi Šidlausku, galiausiai tapo vicečempione.

Imtynės

Danutė Domikaitytė l Manto Stankevičiaus nuotr.

Danutė Domikaitytė l Manto Stankevičiaus nuotr.

Puikūs šie metai buvo Lietuvos imtynininkams. Kristupas Šleiva iškovojo Europos graikų-romėnų imtynių čempionato bronzą ir taip nutraukė net 8 metus trukusį Lietuvos imtynininkų medalių „badą“ Senojo žemyno pirmenybėse. Tuo tarpu geriausia Lietuvos imtynininkė Danutė Domikaitytė dar sausio mėnesį demonstravo gerą sportinę formą, triumfuodama prestižiniame „Klippan Lady Open 2020“ turnyre, o vasarį ji laimėjo Europos čempionato bronzą. Tai buvo skambiausias pasiekimas nepriklausomos Lietuvos moterų imtynių istorijoje.

Sambo

Pasaulio čempionato prizininkai | Youtube.com nuotr.

Pasaulio čempionato prizininkai | Youtube.com nuotr.

Šiemet lietuviai sėkmingai pasirodė svarbiausiose metų varžybose – pasaulio sambo čempionate. Kovinio sambo disciplinoje Lietuvai bronzos medalius iškovojo Teodoras Aukštuolis (svorio kategorija iki 100 kg) ir Eimantas Vaikasas (svorio kategorija per 100 kg). Kovinio sambo medalių įskaitoje Lietuva užėmė 9-ą vietą, aplenkdama Serbiją, Baltarusiją, Ispaniją ir daugelį kitų valstybių.

Kultūrizmas

Justas Poliakus | asmeninio archyvo nuotr.

Justas Poliakus | asmeninio archyvo nuotr.

IFBB pasaulio kultūrizmo ir fitneso čempionate sidabro medalį Lietuvai laimėjo Sandra Kazlauskienė, o bronzos – Andrius Talačka. Puikiai lietuviams sekėsi IFBB Europos kultūrizmo ir fitneso čempionate, kuriame mūsiškiai užėmė 4-ą vietą komandinėje įskaitoje. Istorine pergale džiaugėsi Justas Poliakus, tapęs absoliučiu Europos kultūrizmo čempionu bei pridėjęs auksą svorio kategorijoje iki 90 kg. Čempiono titulą iškovojo ir Tautvydas Tumbrotas. Sidabrą pelnė Justė Tamašauskaitė (laimėjo ir bronzą), Neda Silkinytė, Artūras Zikis, Tomas Kudelis, Julita Ciūnytė, Andrius Talačka (laimėjo ir bronzą), o bronza pasidabino Skirmantė Puzinaitė ir Skaistė Danilevičiūtė. IFBB „Fit Model“ pasaulio čempionate sidabrą laimėjo Kristina Mickienė, o bronzą – Ana Kiseliova. K.Mickienė sidabrą laimėjo ir pasaulio taurės varžybose.

Biatlonas

Vytautas Strolia | Roberto Trakio nuotr.

Vytautas Strolia | Roberto Trakio nuotr.

2020 m. pradžioje Lietuvos biatlonininkai gerino vieną rekordą po kito. Vytautas Strolia Europos biatlono čempionate liko vos per 0.8 sek. nuo medalio ir finišavo 4-as. Kiek anksčiau pasaulio taurės lenktynėse jis buvo 20-as ir taip pat pasiekė geriausią karjeros rezultatą. Lietuvos vyrų biatlono rinktinė viename iš pasaulio taurės etapų finišavo 14-a, o pasaulio čempionato mišrioje estafetėje lietuviai buvo 16-i. Tai irgi geriausi pasiekimai šalies biatlono istorijoje. Karjeros rekordą pagerino ir Karolis Dombrovskis, finišavęs 30-as pasaulio čempionato 20 km lenktynėse. Daug žadantis buvo ir naujojo sezono startas. V.Strolia lapkričio pabaigoje pasaulio taurės lenktynėse finišavo 16-as ir pasiekė naują karjeros rekordą.

Automobilių ralis (ralio reidas)

Vaidotas Žala ir Saulius Jurgelėnas po antrojo greičio ruožo | „Agrorodeo“ komandos nuotr.

Vaidotas Žala ir Saulius Jurgelėnas po antrojo greičio ruožo | „Agrorodeo“ komandos nuotr.

2020-ieji metai skaičiavo tik 5-ąją savo dieną, kai vieną didžiausių pergalių Lietuvos autosporto istorijoje pasiekė Vaidotas Žala su šturmanu Sauliumi Jurgelėnu. „Agrorodeo“ komandos nariai su „Mini“ automobiliu laimėjo pirmąjį Dakaro ralio etapą. Tuo pačiu jie įsirašė į Lietuvos autosporto istoriją ir kaip Dakaro ralio bendros įskaitos lyderiais bent trumpam tapę sportininkai. Po pirmojo etapo už lietuvių nugarų buvo tokios žvaigždės kaip Stephane‘as Peterhanselis, Carlosas Sainzas, Nasseras Al-Attiyah, Fernando Alonso ir kiti. Mūsiškių pergalė apskriejo visą pasaulį – daugelis negalėjo patikėti, kad tokios nedidelės šalies atstovai nušluostė nosį visam autosporto žvaigždynui.

Beisbolas

Lietuvos beisbolo-5 rinktinė | Evaldo Žarkaičio nuotr.

Lietuvos beisbolo-5 rinktinė | Evaldo Žarkaičio nuotr.

Vilniuje surengtame Europos beisbolo-5 čempionate šiemet sužibėjo Lietuvos rinktinė. Naujausios beisbolo atmainos čempionate lietuviai nukeliavo iki pat finalo ir tapo Europos vicečempionais. Prieš čempionatą Lietuvos beisbolo asociacija kėlė tikslą rinktinei patekti į aštuntuką, bet ji viršijo visus lūkesčius ir nugalėjo tokias galingas komandas kaip Nyderlandai, Rusija ir Čekija.

Dviračių sportas

Čempionato prizininkai | UEC nuotr.

Čempionato prizininkai | UEC nuotr.

Penktadienis, 13-a Lietuvos dviračių sporto gerbėjams įvarė ne siaubą, o suteikė daug džiaugsmo. Vasilijus Lendel Europos dviračių treko čempionate vyrų sprinte iškovojo bronzos medalį. Lietuva medalio Europos vyrų čempionate laukė net 8-erius metus. Šių metų čempionate lietuviai net penkis kartus pateko į pirmuosius šešetukus. Miglė Marozaitė po geriausio karjeros pasirodymo sprinte buvo 4-a, Simona Krupeckaitė keirino finale buvo 5-a, o sprinte – 6-a, Olivija Baleišytė 6-ą vietą užėmė omniume (daugiakovė). O.Baleišytė šiemet dar iškovojo bronzą Europos jaunimo čempionate.

Metų pradžioje S.Krupeckaitė su M.Marozaite pasidabino pasaulio taurės etapo bronza. Jos taip pat įvykdė svarbiausią sezono užduotį – iškovojo kelialapius į Tokijo olimpiadą, kur galės startuoti ne tik komandiniame sprinte, bet ir keirine bei asmeninio sprinto rungtyje. 

„Sportas.lt“ ir „Optibet“ rinkimai: metų sporto šaka
Krepšinis
162 balsai
Irklavimas
32 balsai
Motokrosas
222 balsai
Smiginis
225 balsai
Mišrūs kovos menai
48 balsai
Boksas
138 balsai
Plaukimas
154 balsai
Imtynės
378 balsai
Sambo
13 balsų
Kultūrizmas
20 balsų
Biatlonas
10 balsų
Automobilių ralis (ralio reidas)
65 balsai
Beisbolas
16 balsų
Dviračių sportas
12 balsų
Balsuodami sutinkate su taisyklėmis. Daugiau informacijos čia.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (1)
Registruoti
Anoniminiai (1)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų