Martinas Fourcade'as ir Jevgenijus Ustiugovas | Scanpix nuotr.

Martinas Fourcade'as ir Jevgenijus Ustiugovas | Scanpix nuotr.

 Sporto arbitražo teismas (CAS) prieš mėnesį pranešė atmetęs biatlonininko Jevgenijaus Ustiugovo apeliaciją. Nuspręsta anuliuoti visus jo rezultatus nuo 2010 m. iki 2014 m., o tai reiškia, kad iš Rusijos vyrų biatlono rinktinės bus atimtas olimpinis auksas.

J.Ustiugovo kraujyje buvo stipriai padidėjusi hemoglobino koncentracija. Teigiama, kad Rusijos dopingo kontrolieriai stengėsi padėti biatlonininkui tai nuslėpti, o jis tą pagalbą priėmė, todėl J.Ustiugovo išteisinti buvo neįmanoma.

Tautiečio diskvalifikacija suerzino 2017 m. pasaulio biatlono čempioną Antoną Babikovą. Jis visiems priminė Prancūzijos biatlono žvaigždės Martino Fourcade‘o išsakytus žodžius.

„Kartais visa tai skamba kaip nevykęs pokštas. Pamenu, kai tik pradėjau sportuoti, jau tada treneriai sakydavo, kad Ustiugovas iš prigimties yra fenomenalus atletas ir kad jo organizme natūraliai yra didesnė hemoglobino koncentracija. Puikiai pamenu Martino Fourcade‘o interviu, kur jis kalbėjo tą patį ir atskleidė, kad turi mutavusį geną. Didžiajame sporte neretai pasitaiko tokių anomalijų. Mačiau, kaip greitai Ustiugovas šliuožia ir kaip nuostabiai šaudo. Tiesą pasakius, šaudymas net nėra ta sritis, kur kokie nors preparatai galėtų padėti. Man atrodo, kad čia net nėra ką diskutuoti, nes nėra faktų, įrodančių, kad Ustiugovas elgėsi kaip apgavikas“, - stebėjosi A.Babikovas.

Priminsime, kad M.Fourcade‘as dar 2013 m. atskleidė, kad jo HFE genas yra mutavęs, todėl dar nuo vaikystės prancūzo organizmas geriau pasisavina geležį.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų