Tomas Kaukėnas | Andrei Ivanov nuotr.

Tomas Kaukėnas | Andrei Ivanov nuotr.

 Lietuvos biatlono komanda kovą dėl kelialapių į 2022 metų Pekino olimpines žaidynes pradės nebūdama pajėgiausios sudėties. Šeštadienį žinios apie teigiamą COVID-19 testą sulaukė Pjongčango žaidynių vėliavnešys Tomas Kaukėnas.

Švedijoje sezono pradžiai drauge su Latvijos rinktine ruošęsis biatlonininkas į Suomijos Kontiolačio miestą, kur vyks pirmieji du pasaulio taurės etapai, turėjo išvykti pirmadienį. Teigiamo testo rezultato sulaukė ne tik lietuvis, bet ir jo treneris Ilmaras Bricis bei geriausia kaimyninės šalies biatlonininkė Baiba Bendika.

„Prieš savaitę vyko sezono atidarymo varžybos Švedijoje. Išėjęs į oficialią treniruotę pajaučiau gerklės pakitimus. Nutraukiau treniruotę, grįžau anksčiau ir vakare prasidėjo vadinamas kaulų laužymas, atsirado raumenų skausmas. Pagalvojau, kad dieną prieš peršalau ir nekreipiau dėmesio, tačiau su kiekviena diena simptomai pradėjo stiprėti, atsirado temperatūra. Galvojome pozityviai, neatrodė, kad kažkas bloga, bet vėliau pradingo skonis ir kvapas, todėl tapo aišku, kad greičiausiai COVID-19 virusas. Teko palaukti porą dienų iki tyrimo ir gavome teigiamą atsakymą. Nekokia žinia, bet yra kaip yra“, – komentavo T.Kaukėnas.

Lyginant su pirmomis ligos dienomis, biatlonininko sveikata ženkliai pasitaisė. Tikimasi, kad jis galės startuoti pasaulio taurės etapuose Hochfilcene (Austrija), kurie vyks gruodžio 11-13 bei gruodžio 17-20 dienomis. Jei po savaitės pakartotinio testo rezultatas būtų neigiamas, T.Kaukėnas galėtų dalyvauti ir antrame Kontiolahčio etape.

„Pirminis planas yra likti čia, po savaitės vėl kartoti testą ir tikėtis, kad jis neigiamas – tada dar spėtumėme nuvykti į etapą Suomijoje. Abejonių yra, jog spėsiu pasveikti ir pasiruošti per savaitę, tad galbūt liksime čia ir vyksime tiesiai į Austriją. Tada spėtumėme geriau pasiruošti, nes dabar savijauta nėra pati geriausia, tad vietos pasaulio taurėje nebūtų pačios aukščiausios. Visa tai spręs treneris“, – sakė T.Kaukėnas.

Pasaulio biatlono taurės sezono atidarymo varžybos vyks jau kitą savaitgalį. Šiame etape Lietuvai atstovaus Natalija Kočergina, Gabrielė Leščinskaitė, Vytautas Strolia, Karolis Dombrovskis, Linas Banys bei tokio rango varžybų debiutantas Maksimas Fominas.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų