Danas Rapšys | Organizatorių nuotr.

Šeštadienį Budapešto (Vengrija) „burbule“ startavo finalinis prestižinės ISL plaukimo lygos etapas, kuriame dalyvauja tik 4 geriausios sezono komandos – „Energy Standard“, „Cali Condors“, Los Andželo „Current“ ir Londono „Roar“. Tris lietuvius savo gretose turinti „Energy Standard“ pirmąją dieną į starto protokolus įtraukė du mūsiškius – Daną Rapšį ir Simoną Bilį. Andrius Šidlauskas šeštadienį nestartavo.

Vyrų 400 m plaukime laisvuoju stiliumi revanšo pasiekti nepavyko D.Rapšiui (3:36.75 min.). Lietuvį, kaip ir ankstesniame etape, aplenkė britas Tomas Deanas (3:36.56), o trečias finišavo Townley Haasas (3:39.55).

D.Rapšys po 100 m plaukė tik 7-oje vietoje. Vėliau lietuvis, kaip jam jau tapo įprasta, po truputį didino tempą ir kilo į viršų. Po 200 m jis jau buvo 4-as, po 300 m – 3-ias, o likus 50 m lietuvis pakilo į antrą vietą. Per paskutinius 50 m D.Rapšys panaikino didelę deficito dalį, tačiau iki T.Deano jam vis tiek kiek pritrūko. Lietuvis šioje rungtyje uždirbo 7 įskaitinius taškus.

D.Rapšiui tebepriklauso geriausias sezono rezultatas pasaulyje – 3 min. 35.49 sek. Pernai jo pasiektas Lietuvos rekordas dar įspūdingesnis – 3 min. 33.20 sek.

Vyrų estafetėje 4x100 m laisvuoju stiliumi Benas Proudas, S.Bilis, Andrejus Žilkinas ir Kregoras Zirkas užėmė 5-ą vietą (3:08.75) bei uždirbo 8 įskaitinius taškus. Nugalėjo kita „Energy Standard“ komanda (3:02.78), aplenkusi „Cali Condors“ (3:03.46) bei Los Andželo „Current“ (3:05.20). S.Bilis plaukė antrajame etape ir distanciją įveikė per 47.16 sek.

S.Bilio plaukimas:

Vėliau S.Bilis dar startavo vyrų kombinuotoje estafetėje 4x100 m kartu su Mattu Greversu, Felipe Lima ir Kregoru Zirku. Jie finišavo septinti (3:24.89) ir pelnė 4 taškus. Nugalėjo kita „Energy Standard“ komanda (3:18.28), aplenkusi „Current“ (3:19.65) ir „Cali Condors“ (3:20.01). S.Bilis savo etapą laisvuoju stiliumi baigė per 46.77 sek.

Po pirmosios dienos lyderiauja šiame sezone nenugalima „Cali Condors“ ekipa – 267 tšk. Jiems dar bando priešintis „Energy Standard“ (239,5), o „Roar“ (199,5) ir „Current“ (177) atsilieka vis labiau.

Finalinis ISL etapas baigsis sekmadienį, kai ir paaiškės sezono čempionai. Bendrą šio sezono ISL plaukimo lygos prizų fondą sudaro 6,05 mln. JAV dolerių.