Jonas Jonesas | Scanpix nuotr.

Jonas Jonesas | Scanpix nuotr.

 Pastaruoju metu vis dažniau kalbama apie geriausią visų laikų mišrių kovos menų kovotoją, o šios kalbos ypatingai sustiprėjo, kai UFC lengvo svorio kategorijos čempionas Chabibas Nuramgomedovas iškovojo 29-ą pergalę iš tiek pat galimų, paskelbė apie karjeros pabaigą ir galiausiai pakilo į pirmą „pound-for-pound“ reitingo vietą.

Tai itin nepatiko iki šiol šiame reitinge karaliavusiam buvusiam UFC pussunkio svorio kategorijos čempionui Jonui Jonesui, kuris nesutiko, kad jį Ch.Nuramgomedovas gali aplenkti vos tris kartus apgynęs savo titulą.

Pats J.Jonesas yra kovojęs 14-oje titulinių kovų ir tai yra geriausias rezultatas UFC istorijoje. Visgi net kelis kartus J.Joneso varžovu buvęs ir jau karjerą baigęs Danielis Cormier nemano, kad kalbant apie visų laikų geriausią kovotoją galima būtų minėti J.Joneso vardą.

„Jis yra vienas talentingiausių vyrukų, kuriuos esu sutikęs, tačiau teigiami dopingo testai pašalina jį iš šios diskusijos“, – „MMA Fighting“ sakė D.Cormier. „Tiesiog negaliu suprasti, kodėl tai yra taip sunku suprasti šiame sporte, kuriame mes kovojame vienas su kitu. Beisbole dėl teigiamų testų nebegalima net svarstyti žmogaus, ar jis pateks į šlovės muziejų, o jie ten tiesiog mušinėja kamuoliuką, kuris nieko nejaučia. Čia mes mušame žmones, o teigiamas testas tave eliminuoja iš diskusijų apie geriausią visų laikų kovotoją. Tai yra per daug pavojinga.

Kai pradedi galvoti apie geriausią visų laikų kovotoją ir visas didžiąsias pergales, tu negali nurašyti dopingo. Aš asmeniškai esu vaikinas, kuriam tos kovos padarė ilgalaikę žalą karjerai, todėl man sunku pasakyti, kad J.Jonesas yra geriausias visų laikų kovotojas, nes kiekvieną kartą, kai mes kaudavomės, būdavo kažkokių problemų. Tai labai keičia diskusiją“.

Ar J.Jonesą galima vadinti geriausiu visų laikų kovotoju?
  • Ne, bent kartą susitepęs sportininkas negali būti vadinamas geriausiu visų laikų kovotoju (222 balsai)
  • Ne, neskaitant teigiamų testų, Ch.Nurmagomedovas vertesnis būti geriausiu visų laikų kovotoju (89 balsai)
  • Ne, D.Johnsonas, GSP ar kitas švarus kovotojas vertesnis vadintis geriausiu visų laikų kovotoju (120 balsų)
  • Taip, reikia lyginti iškovotas pergales ir dominavimą prieš kitus varžovus ilgame laikotarpyje (198 balsai)
Balsuoti
Balsuodami sutinkate su taisyklėmis. Daugiau informacijos čia.

J.Jonesas pasitraukė iš „UFC 200“ turnyro ir kovos prieš D.Cormier, nes jo dopingo testas buvo teigiamas dėl dviejų draudžiamų preparatų – klomifeno ir letrozolo.

2017 m. pagaliau D.Cormier ir J.Jonesas susitiko narve, o tada J.Jonesas nokautavo savo varžovą, tačiau tada paaiškėjo, kad J.Joneso kraujyje rasta anabolinių steroidų turinabolo, o kovos rezultatas buvo pakeistas į be nugalėtojo.

D.Cormier ir toliau žarstė palyginimus su kitomis sporto šakomis ir teigė, kad nesupranta, kodėl J.Joneso vardas atsiduria diskusijose apie geriausią visų laikų kovotoją.

D.Cormier kalbėjo apie Barry Bondsą, kuris buvo išmestas iš MLB šlovės muziejaus dėl našumą didinačių preparatų vartojimo.

„Su lazda mušinėji kamuoliuką, kuris nieko nejaučia ir jūs pažiūrėkite, kaip jie pasielgė su Barry Bondsu, Marku McGwire‘u ir Sammy Sosa. Žinote, kas yra beprotiška? Beisbole jie taip pasielgė su B.Bondsu, nors tai net nebuvo nelegalu. Nebuvo jokios taisyklės sakančios, kad tie vaikinai negalėjo vartoti steroidų, bet pažiūrėkite, kaip jie su jais elgiasi.

J.Jonesas turėjo teigiamus testas, mus prižiūri USADA, o žmonės vis tiek jį nori laikyti geriausiu visų laikų kovotoju. Tai beprotiška. 90-ųjų pabaigoje beisbole tai net nebuvo nelegalu, o tie vyrukai tiesiog atmušdavo kamuoliuką 50 jardų toliau nei bet kada anksčiau. Žinoma, tai skirtingi sportai, tačiau žalos galimybė mišriuose kovos menuose yra kur kas didesnė. Man nerūpi, ar blogas testas yra dėl viagros, ar ne, tai visiškai nesvarbu, nes jis yra blogas testas. Koviniame sporte, kuriame tu muši žmones, blogas testas nėra gerai. Tai tave eliminuoja“.

Kalbėdamas apie geriausius visų laikų kovotojus, D.Cormier vardina Ch.Nurmagomedovo, Georgeso St-Pierre‘o ir B.J. Penno vardus.

D.Cormier manymu, J.Jonesui nebūtų reikėję nieko vartoti ir jis galėjo būti geriausiu visų laikų kovotoju, tačiau padarytos nuodėmės viską keičia.

„Tai bjauru, nes tokie kovotojai kaip J.Jonesas ar Andersonas Silva yra nepaprasti talentai. Tokiems talentams niekada nebūtų reikėję nieko draudžiamo. Pažiūrėkite į Chabibą, neskaitant problemų su svorio metimu, jis švarus. Niekas neabejoja tuo, ką jis padarė. Demetriousas Johnsonas taip pat yra visiškai švarus. Visada numesdavo svorį, jokių teigiamų testų, jis tiesiog švarus.

Tai yra vaikinai, į kuriuos žiūrėdamas gali sakyti: jis yra visų laikų geriausias kovotojas“.

Beje, nors D.Cormier ir paskelbė apie karjeros pabaigą, jis vis dar yra įrašytas į USADA antidopingo programą, todėl teoriškai galėtų grįžti į narvą.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (17)
Registruoti
Anoniminiai (17)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų