Pergalingai KSW debiutavęs M.Žaromskis: „Šįkart varžovas mane nuvertino“ (12)

2020.11.15 20:45
Mantas Stankevičius
Sportas.lt žurnalistas
Marius Žaromskis (kairėje) ir Andrzejus Grzebykas bei pastarojo kojos rentgeno nuotrauka po kovos  | NKL nuotr.

Marius Žaromskis (kairėje) ir Andrzejus Grzebykas bei pastarojo kojos rentgeno nuotrauka po kovos | NKL nuotr.

„Turėjau planą. Veikiau jo laikydamasis, o kova baigėsi, kaip baigėsi, – po pergale pažymėto debiuto KSW organizacijoje sportas.lt sakė kovotojas Marius Žaromskis (23-9). – Laukiau jo puolimo, tačiau jis spyrė per stipriai...“

Šeštadienio vakarą Lodzėje keturiasdešimtmetis M.Žaromskis narve susitiko su penkerius metus nepralaimėjusiu Andrzeju Grzebyku (17-4).

Svorio kategorijos iki 77,1 kilogramo kovos pirmajame raunde, po spyrio į M.Žaromskio koją, lenko veidą perkreipė skausmas, tuo pasinaudojęs patyręs lietuvis parvertė varžovą į parterį. Raundo pabaigoje teisėjas paprašė kovotojų atsistoti. 29-ų Lenkijos kovotojas negalėjo pastovėti – kova buvo nutraukta, o teisėjas į viršų iškėlė M.Žaromskio ranką.

„Gerai užblokavau jo smūgį. Jutau, kad gerai pasitikau jo „low kicką“, bet nežinojau, kad jo koja lūžo, – sakė M.Žaromskis. – Vėliau jis mane nustebino parteryje. Ten jis puikiai dirbo. Stengiausi jį „pagauti“, bet jis vis apsigindavo. Tiesą pasakius, kurį laiką parteryje jau sukau sau galvoje antrą raundą, svarsčiau, ką reikės daryti“.

M.Žaromskiui tai buvo sugrįžimas į narvą po ilgesnės pertraukos – su „Bellator“ narvu jis atsisveikino 2015-aisiais. Pernai mišriujų kovos menų legenda pasirodė Vilniuje, „Bushido FC“ narve, kur pirmajame raunde įveikė profesionalo karjerą pradėjusį Aliaksandrą Danilčenko iš Baltarusijos.

Kovotojas neslėpė, kad po debiuto KSW reikės trumpo poilsio, o vėliau lauks sunkios treniruotės.

„Dabar noriu pailsėti, o vėliau jau matysime, kas lauks. Po truputį vėl pradėsiu treniruotis, – šyptelėjo M.Žaromskis. – Sugrįžimas? Man svarbu, kad stovėsenoje buvau geras. Parteryje? Aš dėl to nepergyvenu. Tik nustebau, kad varžovas ten labai skėryčiojosi. Svarbiausia, stovėsena“.

Marius Žaromskis ir Andrzejus Grzebykas  | Organizatorių nuotr.

Marius Žaromskis ir Andrzejus Grzebykas | Organizatorių nuotr.

Jaudulys, pasak M.Žaromskio, prieš kovą su A.Grzebyku nebuvo dingęs. „Tačiau su jauduliu esu išmokęs kovoti. Tai yra viena pagrindinių kovų kovoje, – nusišypsojo kovotojas. – Svėrimų ceremonijoje mačiau, kad ir varžovas jaudinasi, mačiau, kaip trūkčiojo jo vienas žandas, mačiau, kad jis dega viduje. Pasipūtėlis, bet degė kaip reikia. Džiaugiausi, kad jis dega. Maniau, kad stipriai puls. Tikiu, kad jis manė, jog viską išspręs vienu smūgiu. Nepavyko“.

Po kovos M.Žaromskis priėjo prie savo varžovo, kurį prilaikė sekundantai. „Bet, aš nepamenu, ką jam pasakiau, – prisipažino lietuvis. – Gal „nepyk“, gal „sorry“... Kažką panašaus. Suprantu, kad jis nebuvo patenkintas rezultatu. Bet... Aš juk netyčia. Pats kaltas. Tai kova. Čia visko būna. Žinau, kad jis jau matė savo pergalę, bet, deja, šįkart jis mane nuvertino“.

Andrzejus Grzebykas ir jo kojos rentgeno nuotrauka po kovos  | Organizatorių nuotr.

Andrzejus Grzebykas ir jo kojos rentgeno nuotrauka po kovos | Organizatorių nuotr.

Tačiau pats M.Žaromskis džiaugsmu netryško netgi po oficialaus laimėtojo paskelbimo. Atlikęs savo įprastinį salto žiūrovams kovotojas šypsenos nepadovanojo.

„Ramiai aš... Tiesą pasakius, rengiausi ilgai ir sunkiai kovai. Nustebau, kad kova buvo sustabdyta. O rankose laikydamas taurę vis dar „buvau“ antrame raunde. Mintys buvo kažkur kitur, sklandžiau savam pasaulyje – nesugebėjau greitai persijungti“, – sakė M.Žaromskis.

KSW organizacijos čempiono diržas svorio kategorijoje iki 77,1 kilogramo dabar priklauso kroatui Roberto Soldičiui, kuris šeštadienio vakarą įspūdingai debiutavo aukštesnėje svorio kategorijoje įveikęs patyrusį Michalą Materlą.

Marius Žaromskis (dešinėje) ir Andrzejus Grzebykas  | Organizatorių nuotr.

Marius Žaromskis (dešinėje) ir Andrzejus Grzebykas | Organizatorių nuotr.

„Stebėjau R.Soldičiaus kovą – jis greitas, staigus, stipriai smūgiuoja kaire ranka. Manau, mano svorio kategorijoje jis yra rimčiausias varžovas. Pavojingas. Labai norėjau pamatyti jį narve, – sakė M.Žaromskis. – Kova su R.Soldičiumi? Reikėtų gero plano, gerų sparingo partnerių. Sunku būtų surasti panašių kairiarankių“.

M.Žaromskio ir R.Soldičiaus dvikova kartą jau buvo suplanuota. Pavasarį būtent taip turėjo atrodyti lietuvio debiutas KSW, tačiau koronaviruso pandemija privertė organizaciją keisti planus.

Mantas Stankevičius
Sportas.lt žurnalistas
info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (12)
Registruoti
Anoniminiai (12)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų