Rafaelis dos Anjos | Organizatorių nuotr.

Rafaelis dos Anjos | Organizatorių nuotr.

 Lietuvos laiku naktį iš šeštadienio į sekmadienį Las Vegase (JAV) vykusiame „UFC Fight Night 182“ turnyre vos prieš penkias dienas kovoti sutikusiam Paului Felderiui nepakako įdėtų pastangų, kad įtikintų visus teisėjus, jog yra geresnis už buvusį UFC lengvo svorio kategorijos čempioną brazilą Rafaelį dos Anjos.

Po ketverių metų pertraukos iš pusvidutinio į lengvo svorio kategoriją sugrįžęs R.dos Anjos dominavo visą kovą ir du teisėjai jam skyrė pergalę rezultatu 50-45, tuo tarpu vienas teisėjas priėmė kontraversišką sprendimą ir 48-47 pamatė P.Felderio pranašumą.

P.Felderio pergalę matęs teisėjas Chrisas Lee 2020 m. teisėjavo dešimtyje UFC/„Bellator“ kovų, kurios pasibaigė skirtingais teisėjų sprendimais ir septyniose iš jų buvo tas, kuris matydavo kito kovotojo pergalę, nei kiti du teisėjai.

„Treniravausi kairiarankiui imtynininkui, o P.Felderis yra dešiniarankis kovotojas. Visgi mes privalėjome kovoti. Tai mano pirmoji sugrįžimo kovą į lengvo svorio kategoriją ir aš turiu dar tai patobulinti“, – sakė R.dos Anjos. „Aš nesu patenkintas savo pasirodymu“.

R.dos Anjos lengvame svoryje tai buvo pirma pergalė nuo 2015 m., tačiau jis nepraranda vilties dar kartą kovoti dėl UFC lengvo svorio kategorijos čempiono titulo.

„Manau, kad Chabibas Nurmagomedovas tikrai baigė karjerą ir paliko šį divizioną atviru“, – sakė 36-erių metų R.dos Anjos. „Jeigu pažiūrėtumėte į pretendentus į titulą, manau, kad tik aš ir Conoras McGregoras esame tikrieji šio diviziono čempionai. Visi kiti buvo tik laikinieji čempionai. Jeigu ši svorio kategorija tikrai yra atvira, turėtu įvykti mano ir Conoro dvikova“.

Dar 2016 m. buvo planuojama C.McGregoro ir R.dos Anjos kova, tačiau brazilas patyrė traumą ir kovų planuotojai daugiau niekada nebegrįžo prie tokios kovos.

Rafaelis dos Anjos | Organizatorių nuotr.

Rafaelis dos Anjos | Organizatorių nuotr.

Tuo tarpu pralaimėjimą patyręs P.Felderis pripažino, kad į MMA salę nebuvo nuėjęs pastaruosius keturis mėnesius, tačiau jis vis tiek sutiko paskutinę akimirką pakeisti susitraumavusį Islamą Machačevą. P.Felderis šį turnyrą turėjo komentuoti ESPN+ eteryje, o ne jame kovoti.

„Turėjome penkių raundų kovą. Galbūt prarasiu šiek tiek reitingo vietų, tačiau aš niekur nedingstu ir žinau, kad šiame sporte tai nėra svarbu. Svarbu išeiti, pasirodyti ir parodyti, kas tu esi viduje ir kokį ryžtą turi“, – sakė šeštą vietą lengvo svorio kategorijos reitinge užimantis P.Felderis.

P.Felderis teigė, kad svorio metimas šiai kovai buvo vienas siaubingiausių jo karjeroje. Dar pirmadienį jis svėrė 178 svarus, o tai reiškė, kad per penkias dienas jis numetė daugiau nei 22 svarus (apie 9,97 kg).

„Ketvirtadienį metant svorį tikriausiai buvo viena iš juodžiausių naktų mano gyvenime“, – sakė daugiausiai triatlono treniruočių turėjęs P.Felderis. „Tikrai turėjau gerą ištvermę, tačiau į MMA salę nebuvau nuėjęs keturis mėnesius“.

Po trečiojo raundo P.Felderio treneris Duke‘as Roufusas pasakė savo auklėtiniui, kad jam reikia nokautuoti varžovą, o tai padidino jo aktyvumą. Nors tada P.Felderis atliko savo geriausius smūgius šioje kovoje, tačiau R.dos Anjos vis tiek rado į tai atsaką ir atlikęs stiprų kairės smūgį atvėrė P.Felderiui kirstinę žaizdą šalia akies.

Kraujuojantis P.Felderis penktame raunde neturėjo ką pasiūlyti prieš R.dos Anjos, tuo tarpu brazilas efektyviai naudojo savo graplingo sugebėjimus ir neleido varžovui išsivaduoti iš savo gniaužtų.

R.dos Anjos tai buvo 30-a kova UFC organizacijoje ir 15 karjeros pergalė teisėjų sprendimu. Prieš tai jis buvo patyręs dviejų iš eilės pralaimėjimų seriją Leonui Edwardsui ir Michaeliui Chiesa, o apskritai, per šešias pastarąsias kovas jis iškovojo tik antrą pergalę.

R.dos Anjos prisijungė prie Frankie Edgaro ir yra vieninteliai UFC kovotojai istorijoje, kurie UFC narve praleido 7 valandas.

P.Felderis 2019 m. yra iškovojęs dvi pergales teisėjų sprendimais prieš Jamesą Vicką ir Edsoną Barbozą, tačiau 2020 jam nebuvo sėkmingi ir jis taip pat teisėjų sprendimais pralaimėjo Danui Hookeriui ir dabar R.dos Anjos.

R.dos Anjos ir P.Felderio dvikova pripažinta geriausia vakaro kova, todėl abu kovotojai gavo po papildomą 50 tūkst. JAV dolerių premiją.

Už geriausius vakaro pasirodymus po 50 tūkst. JAV dolerių taip pat užsidirbo Seanas Stricklandas ir Khaosas Williamsas.

Kiti turnyro rezultatai:

Rafaelis Dos Anjos įveikė Paulą Felderį skirtingu teisėjų sprendimu (47-48, 50-45, 50-45)

Khaosas Williamsas įveikė Abdulą Razaką Alhassaną nokautu — Raundas 1, 0:30

Ashley Yoder įveikė Miranda Granger vieningu teisėjų sprendimu (30-26, 29-27, 29-27)

Seanas Stricklandas įveikė Brendaną Alleną techniniu nokautu – Raundas 2, 1:32

Cory McKenna įveikė Kay Hansen vieningu teisėjų sprendimu (29-28, 29-28, 29-28)

Kanako Murata įveikė Randa Markos vieningu teisėjų sprendimu (30-27, 30-27, 30-27)

Tony Gravely įveikė Geraldo de Freitas skirtingu teisėjų sprendimu (30-27, 28-29, 29-28)

Alexas Morono įveikė Rhys McKee vieningu teisėjų sprendimu (30-27, 30-27, 30-27)

Don’Tale Mayes įveikė Roque Martinezą vieningu teisėjų sprendimu (30-27, 30-27, 29-28)

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (2)
Registruoti
Anoniminiai (2)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų