Andrzejus Grzebykas ir Marius Žaromskis | Organizatorių nuotr.

Andrzejus Grzebykas ir Marius Žaromskis | Organizatorių nuotr.

Šeštadienį KSW organizacijoje debiutavo 40-metis MMA kovotojas Marius Žaromskis (23-9, 1 be nugalėtojo), kuris svorio kategorijoje iki 77 kilogramų susikovė su 29-erių metų lenku Andrzejumi Grzebyku (17-4).

Jau kovos pradžioje A.Grzebykas, kaip įtariama, po savo spyrio į lietuvį susilaužė koją. M.Žaromskis netrukus pervedė kovą į parterį, kur visą laiką buvo viršuje. Lenkas dar bandė priešintis ir puikiai kovojo iš apačios, kontroliuodamas lietuvio rankas. Kai M.Žaromskis atsistodavo, A.Grzebykas, gulėdamas ant nugaros, sugebėdavo kojų spyriais pataikyti į lietuvio galvą.

Paskutinėmis raundo sekundėmis dėl neaktyvumo teisėjas paprašė kovotojus grįžti į stovesėną. Tuomet A.Grzebykas suprato, kad nebegali net pastovėti. Teisėjas netrukus nutraukė kovą, o pergalė buvo įskaityta M.Žaromskiui techniniu nokautu.

Kovos pabaiga:

Nugalėtojo paskelbimas:

Lažybininkų aiškiu kovos favoritu vadintas A.Grzebykas pralaimėjo pirmą kartą nuo 2015 m. lapkričio. Lenkas turėjo 9 pergalių iš eilės seriją. M.Žaromskiui ši pergalė turėtų suteikti galimybę kautis dėl KSW pusvidutinio svorio kategorijos čempiono diržo. Šiuo metu trofėjus priklauso kroatui Robertui Soldičiui. R.Soldičius pagrindinėje „KSW 56“ kovoje pirmajame raunde techniniu nokautu nugalėjo lenką Michalą Materlą. Kiek anksčiau lenkas Tomaszas Narkunas antrajame raunde smaugimo veiksmu pranoko kroatą Ivaną Erslaną ir apgynė KSW pussunkio svorio kategorijos čempiono diržą.

A.Grzebykas iš arenos buvo išvežtas vežimėlyje:

Kovos eiga:

Pirmasis raundas: M.Žaromskis prispaudė varžovą prie narvo kampo ir jį parvertė. Lietuvis parteryje užsiėmė poziciją viršuje, bet lenkas puikiai ginasi ir kontroliuoja lietuvio rankas. M.Žaromskiui pagaliau pavyko išlaisvinti ranką ir atlikti bent keletą tikslių smūgių. A.Grzebykas aktyviai darbuojasi iš apačios. Lenkas gulėdamas kojomis sugeba pataikyti stovinčiam lietuviui į galvą. M.Žaromskis beveik visą pirmąjį raundą yra viršuje, bet didesnės žalos varžovui nepadarė. Teisėjas paprašė grįžti į stovėseną, bet A.Grzebykas to padaryti nepajėgė. Dėl kojos traumos kova buvo nutraukta, o pergalė įskaityta M.Žaromskiui!

Atnaujinta 22.38 val. Kovotojai jau narve!

Atnaujinta 22.26 val. Mateuszas Legierskis (7-0) teisėjų sprendimu nugalėjo Francisco Barrio (7-2). Dabar į narvą žengs M.Žaromskis!

Atnaujinta 22.00 val. Nokautas per 12 sekundžių! Filipas Pejičius (15-4) sutriuškino Sebastianą Rajewskį (9-6)!

Atnaujinta 21.48 val. Danielis Torresas (11-4) skirtingu teisėjų sprendimu nugalėjo Maxą Cogą (22-7-1).

Atnaujinta 21.26 val. Pirmoje vakaro kovoje Robertas Ruchala (4-0) paskutinę pirmojo raundo sekundę rankos laužimu privertė pasiduoti Michalą Dominą (3-2).

Penktadienį ryte vyko sportininkų svėrimo procedūra. A.Grzebykas pasiekė pusvidutinio svorio kategorijos kovos ribą ir svėrė lygiai 171 svarą (77,6 kg). Tuo tarpu M.Žaromskis buvo lengvesnis ir numetė 4 svarais daugiau, nei privalėjo (167 svarai, 75,8 kg).

Oficialūs svėrimai:

Tai mažiausias M.Žaromskio svoris prieš kovą nuo 2010 m. gruodžio 31 d. Tada lietuvis prieš kovą su legendiniu Kazushi Sakuraba svėrė 166,9 svaro. Vėliau jo svoris visada viršydavo 169 svarus, o prieš kovą su Eiji Ishikawa lietuvis svėrė beveik 174 svarus.

„Apie kovą žinių sulaukiau maždaug prieš tris savaites“, – sakė M.Žaromskis. „Treniravausi, todėl esu pasiruošęs ir man nesvarbu, kas bus mano priešininkas. Kovo mėnesį turėjau kautis prieš R.Soldičių, bet jie nėra labai skirtingi varžovai“.

„Treniravausi AKA sporto klube, praėjusią savaitę buvau Londone, kur treniravausi su lietuviu Giedriumi Skara ir dar vienu vyruku, kuris greitai kovos KSW“, – sakė M.Žaromskis. „Esu geros sportinės formos, turiu savo ginklų, kuriuos esu pasiruošęs panaudoti. Bandysiu išlaukti savo laiko ir pažiūrėsime, kaip viskas klostysis“.

Tuo tarpu A.Grzebykas teigė, kad fizinis pajėgumas bus jo pusėje, todėl jis bandys tai išnaudoti. Jis taip pat pripažino, kad nežiūrėjo antrą kartą per penkerius metus kovosiančio M.Žaromskio praeities kovų.

„Neteisiu kovotoju ir nežiūriu jų kovų. Viską palieku treneriams, jie ruošia kovos planą ir analizuoja varžovą, o aš jais pasitikiu. Turėjau puikų pasiruošimą, svoris jau beveik padarytas. Žinau, kad aš esu geresnės fizinės formos. Džiaugiuosi šia kova, nes jis yra įžymus mišrių kovos menų kovotojas. Galbūt jis nebėra geriausios sportinės formos, tačiau lengvo pasivaikščiojimo tikrai nebus“, – kalbėjo A.Grzebykas.

40-metis 175 cm ūgio M. Žaromskis anksčiau grūmėsi kitose MMA organizacijose – „Bellator“, „Strikeforce“, DREAM. Lietuvis MMA varžybose pradėjo kautis dar 2000 metais. Jo sąskaitoje – 21 pergalė, 9 pralaimėjimai. Praėjusioje kovoje Marius 2019-ųjų gegužę Vilniuje nokautavo baltarusį Aleksandrą Danilčenką. O prieš tai M.Žaromskis net ketverius metus negavo pakvietimo dalyvauti aukšto lygio MMA varžybose. Tačiau jis nuolat palaikė sportinę formą ir tikėjosi, kad dar grįš į narvą.

30-metis 184 cm A.Grzebykas MMA varžybose yra pralaimėjęs tik tris kartus. Jis iškovojo 17 pergalių. Lenkas neklumpa jau ketverius pastaruosius metus. Per tą laiką A.Grzebykas įveikė devynis varžovus iš eilės. Prieš šešerius metus Lenkijos sportininkas „Prime FC“ turnyre įveikė lietuvį Mindaugą Veržbicką. A.Grzebykas prieš pusantrų metų tapo FEN organizacijos čempionu svorio kategorijoje iki 83,9 kilogramo. Pernai lenkas iškovojo ir svorio kategorijos iki 77 kg FEN čempiono diržą. KSW organizacijoje jis debiutavo pergale prieš Tomaszą Jakubiecą šių metų liepą. Tai bus trečioji A.Grzebyko kova KSW.

M.Žaromskis su KSW yra pasirašęs keturių kovų sutartį. Lietuvio debiutas šioje organizacijoje buvo numatytas kovo 21 dieną – narve jis turėjo susikauti su pusvidutinio svorio kategorijos čempionu Roberto Soldičiumi iš Kroatijos. Tačiau dėl koronaviruso protrūkio ta kova neįvyko. Kroatas žengs į narvą ir šį šeštadienį. Jis debiutuos svorio kategorijoje iki 83,9 kilogramo.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (18)
Registruoti
Anoniminiai (18)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų