Čempionato prizininkai (UEC nuotr.) | Organizatorių nuotr.

Čempionato prizininkai (UEC nuotr.) | Organizatorių nuotr.

 Plovdive (Bulgarija) vykstančiame Europos dviračių treko čempionate pirmąjį medalį Lietuvai iškovojo Vasilijus Lendel. Vyrų sprinto pusfinalyje 0:2 būsimam čempionui vokiečiui Maximilianui Levy pralaimėjęs lietuvis atsitiesė mažajame finale, kai 2:1 palaužė graiko Sotirios Breto pasipriešinimą. Sidabras atiteko rusui Denisui DmitrijevuiPastaraisiais metais medaliais Europos čempionatuose džiugindavo tik Lietuvos moterys. Lietuvos vyrai medalių nebuvo laimėję nuo 2012 m., kai bronzą omniume pelnė Gediminas Bagdonas.

„Džiaugiuosi. Medalis yra medalis. Prieš čempionatą apie jį tik ir svajojau. Nebuvau pačios geriausios sportinės formos, bet jaučiausi tikrai neblogai. Pasitikėjau savo jėgomis ir tai, manau, buvo lemiamas faktorius kaunantis dėl medalio. Dar laukia keirinas. Bandysiu ir ten kovoti dėl aukščiausių vietų“, – Lietuvos dviračių sporto federacijai sakė V.Lendel.

„Bet koks medalis tokiais sunkiais laikais yra puikus pasiekimas. Buvau įsitikinęs, kad Vasilijui pavyks iškovoti prizinę vietą, nes jis treke gerai atrodė. Likome su ta banga, kuria ėjome link olimpinių žaidynių“, – teigė Lietuvos dviračių treko rinktinės vyriausiasis treneris D.Leopold.

V.Lendel teko pirmajam pradėti pirmąjį pusfinalio važiavimą. Lietuvis priekyje išliko iki finišo tiesiosios, kai labiau patyręs M.Levy aplenkė lietuvį. V.Lendel paskutiniuose metruose jau „numetė“ greitį, suprasdamas, kad nebeverta eikvoti jėgų.

Pirmasis pusfinalio važiavimas:

Antrajame pusfinalyje taip pat nebuvo didesnės intrigos – M.Levy pateko į didįjį finalą, o V.Lendel ruošėsi kovai dėl bronzos.

Antrasis pusfinalio važiavimas:

Mažajame finale lietuvio laukė S.Bretas, kuris Plovdive laimėjo Europos čempionato bronzą komandiniame sprinte. Pirmasis važiavimas buvo labai įtemptas. Graikas pajudėjo pirmasis, bet praleido V.Lendel į priekį. Lietuvis galingai spurtavo link finišo, o S.Bretas išore bandė lenkti mūsiškį. Po vieno iš atkakliausių finišų V.Lendel pavyko išlaikyti nedidelį pranašumą ir priartėti prie bronzos.

Pirmasis mažojo finalo važiavimas:

Antrasis mažojo finalo važiavimas buvo itin dramatiškas. S.Bretas išore sugebėjo aplenkti V.Lendel ir likus ratui iki finišo užsiėmė vidinį takelį. V.Lendel nepasidavė, paskutiniuose metruose beveik pavijo graiką, tačiau po fotofinišo pergalė buvo skirta graikui, tad rezultatas tapo 1:1.

Antrasis mažojo finalo važiavimas:

Lemiamo važiavimo metu tokio trilerio nebuvo. V.Lendel išlaikė už savęs S.Bretą ir pasiekė istorinę pergalę.

Lemiamas važiavimas mažajame finale:

V.Lendel iki šiol neturėjo medalių Europos čempionatuose, bet yra surinkęs nemažai apdovanojimų pasaulio taurės etapuose. 33-ejų M.Levy po 4 kartus triumfavo pasaulio ir Europos čempionatuose bei turi 3 olimpinius medalius. Tiesa, geriausiai jam sekėsi 2008-2013 m. laikotarpiu, o skambiausias pergales jis pasiekė keirine ir komandiniame sprinte. Individualaus sprinto rungtyje M.Levy iki šiol galėjo pasigirti tik 2011 m. Europos čempionato sidabru.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų