Pasibaigė po baudinių. 07-14 03:00
Copa America
Kanada
2(2)
Urugvajus
3(2)
Pasibaigęs. 07-14 22:00
EURO 2024
Ispanija
2
Anglija
1
Pasibaigė po pratęsimo. 07-15 04:20
Copa America
Argentina
1(0)
Kolumbija
0(0)

Futbolo teisėjų solidarumo rezultatas: arba LFTA, arba VRFS (2)

2020.11.13 11:21
Aurimas Budraitis
Raudona kortelė alyga.lt

Raudona kortelė alyga.lt

Aršiu Lietuvos futbolo federacijos kritiku tapęs Paulius Malžinskas yra priverstas spręsti itin sudėtingą klausimą: kaip po savo sparnu išlaikyti Lietuvos futbolo teisėjų asociacijos (LFTA) teisėjus? Panašu, kad tai padaryti bus labai sudėtinga, nes pastarieji nusprendė solidarizuotis.

Šios istorijos pradžia galime laikyti visišką šviežią P.Malžinsko sprendimą nuo VRFS futsal lygos nušalinti du A lygos teisėjus Jurijų Paškovskį ir Vitalijų Gomolko. Tarp J.Paškovskio ir P.Malžinsko juoda katė yra perbėgusi maždaug prieš dešimtmetį, kai savo iniciatyva, P.Malžinskas anuliavo teisingai J.Paškovskio parodytą geltoną kortelę SFL pirmenybėse. Vėliau įtampa tik augo, kol galiausiai du LFTA atstovai vienas kito atžvilgiu neslėpė antipatijos.

Kuo šioje istorijoje dėtas V.Gomolko? Klausimas, į kurį atsakymo nežino ir pats teisėjas.

„Tikrai nežinau. Bandžiau skambinti – nekėlė ragelio, bandžiau sužinoti priežastis – nesakė. Aišku, prielaidų galiu prisigalvoti visokių, bet jokių realių priežasčių nėra. Galbūt suveikė tai, kad aš ir Jurijus dirbame vienoje brigadoje, galbūt vakare pasėdėjo ir tiesiog nusprendė. Sunku komentuoti tai, ko nežinau“, - sportas.lt sakė V.Gomolko.

Ketvirtadienį šis klausimas buvo iškeltas Prienuose vykusiame LFTA teisėjų seminare. Galiausiai, priimtas sprendimas solidarizuotis ir rinktis: arba futsal A lygą, arba VRFS organizuojamą futsal čempionatą.

„Suvedinėti santykius per profesiją – nerimta. Jei tai būtų baudimas už blogą teisėjavimą – viskas suprantama. Tačiau šiuo atveju tai yra sąskaitų suvedinėjimas. Tokia mano asmeninė nuomonė. Teisėjai pasiūlė solidarizuotis ir mes, be abejo, šį pasiūlymą palaikėme“, - sakė LFTA sekretorius Šarūnas Tamulynas.

Praėjusiame sezone VRFS futsal lygą aptarnavo dešimt LFTA teisėjų ir inspektorių. Jei nepavyks rasti bendro sprendimo, tai reiškia, kad naujajame sezone išvysime ne vieną teisėją, anksčiau niekada neteisėjavusį salės futbole.

Ar pavyks susitarti ir ar šis sprendimas galios tik salėje? Atsakymus į šiuos klausimus sužinosime greitai.

 

Aurimas Budraitis
info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų
DVIKOVOS