„Man United“
83 min.
2
:
3
Atsinaujins po sek
„Liverpool“

Po metų pertraukos į „Bellator“ narvą grįžęs J.Anglickas: „Tai buvo gera pamoka“ (6)

2020.11.06 11:16
Mantas Stankevičius
Sportas.lt žurnalistas
Julius Anglickas | Scanpix nuotr.

Julius Anglickas | Scanpix nuotr.

„Labai pavargau... Nežinau, kas nutiko trečiame raunde... – sunkiai po kovos žodžius rinko Julius Anglickas. – Atrodo, viskas gerai sekėsi. Bet tik pagalvojau, kad „man puikiai sekasi, taip ir toliau“, viskas apsivertė aukštyn kojomis“.

Po metų pertraukos grįžęs į „Bellator“ narvą 29-ų lietuvis naktį iš ketvirtadienio į penktadienį po trijų raundų kovos įveikė anksčiau pralaimėjimo skonio nežinojusį amerikietį Alex Polizzi (7-1).

Pirmus du raundus J.Anglickas (9-1) dominavo narve: tiksliai smūgiavo, padarė daug žalos savo varžovui, puikiai gynėsi nuo amerikičio bandymu pervesti kovą į parterį. Tačiau trečiame raunde išseko lietuvio jėgos, jam nepavyko apsiginti nuo „takedown’o“, dukart varžovas pavojingai buvo sugriebęs jo kaklą. „Atvirai? Tik įžengęs į narvą nesupratau savo emocijų. Buvo keista, nes turėjau save įtikinti, jog laukia kova. Aš narve, tačiau to nesuvokiau. Emocijos šokinėjo kaip pasiutusios. Buvau pasimetęs“, – pats stebėjosi J.Anglickas.

„Tiksliai smūgiavau, mačiau, kad laimiu kovą. Manau, per anksti patikėjau pergale. Galvoje tik ir sukosi mintis „O, mano pergalė, mano“. Atrodo, ši mintis dingtelėdavo galvoje po kiekvienos sėkmingos mano atakos, – sportas.lt sakė J.Anglickas. – Bet vėliau tas mintis pradėjo vyti kita – „O jeigu kas nors nutiks kitaip?“ Bijojau, kad pergalė išsprūs iš rankų, netekau koncentracijos, smegenys tarsi užsiblokavo“.

Jau su šypsena veide J.Anglickas prisipažino, kad kartais taip jau jam nutinka.

„Bet ir varžovas nebuvo silpnas, – sakė jis. – Tai puikus imtynininkas. Būtent imtynėse jis išsunkė visas mano jėgas. Privalėjau jį stipriai laikyti norėdamas apsiginti. Atrodė, kad organizmas tiesiog nesuprato, ką reikia daryti, nes raumenims tekdavo tai atsipalaiduoti, tai stipriai spausti. Tai nuvargino mane“.

Julius Anglickas | „Stop“ kadras

Julius Anglickas | „Stop“ kadras

Kovoje A.Polizzi stengėsi atlikti daug spyrių į lietuvio koją. Pergalę teisėjų sprendimu šventęs J.Anglickas narvą paliko šlubčiodamas. „Jis atliko daug spyrių tikrai, – perbėgo mintimis per kovą lietuvis. – Iš pradžių neskaudėjo, todėl labai ir nesigyniau – leidau jam atlikti tuos spyrius. Bet trečiame raunde pajaučiau skausmą, o dabar, sėdint rūbinėje, matau, kaip koja tinsta. Jaučiu skausmą. Dabar suprantu, kad reikėjo gintis. Ech, klaidų padariau. Stresas man nepadėjo. Nelabai padėjo ir tie metai be kovų. Esu patenkintas savo smūgiais, bet nesugebėjau susitvarkyti psichologiškai“.

J.Anglickas turėjo grįžti į „Bellator“ narvą kiek anksčiau šiais metais, tačiau tai padaryti jam sutrukdė vasaros pabaigoje treniruotėje patirta šonkaulių trauma. „Prieš šią kovą intensyviai treniravausi tik šešias savaites, – prisipažino kovotojas. – Anksčiau nuolat laikydavau aukščiausią tempą. Gal ir tai šiandien man vos nepakišo kojos. Nebuvau geriausios sportinės formos. Bet norėjau šios kovos. Privalėjau save parodyti. Taip, galėjau atsisakyti kovos, bet suprantu, kad dar bus ne vienas kartas, kai reikės kovoti ne pačios geriausios formos. Šis kartas buvo gera pamoka, sužinojau, ką galiu pasiekti per šešias savaites. Laimėjau. Gal nepasirodžiau taip, kaip norėjau, bet pamoka išmokta“.

Julius Anglickas | Scanpix nuotr.

Julius Anglickas | Scanpix nuotr.

Anksčiau daugelis žinojo J.Anglicką kaip geresnį imtynininką, vėliau jis pradėjo smūgiuoti. Sulaukęs klausimo, kur geriau jaučiasi, kovotojas nusišypsojo.

„Manau, kad esu labiau smūgiuotojas. Ir puikiai suprantu, kad visi būsimi varžovai norės mane „imti ant imtynių“. Juk dabar visi pamatė, kad Julius pavargsta imtyniaudamas. Žinau, koks bus jų planas. Bet būsiu pasirengęs. Niekuo manęs jie nenustebins“, – sakė J.Anglickas.

Jis prisipažino, jog norėtų, kad kitas žingsnis „Bellator“ organizacijoje būtų patekimas į pagrindinių kovų sąrašą. „Šiek tiek pailsėsiu ir varysiu toliau. Taip, noriu patekti į „main card’ą“. Dabar svarbiausia daug kokybiškų treniruočių“, – pabrėžė kovotojas.

Priminsime, kad tai buvo antroji J.Anglicko kova „Bellator“ narve – prieš metus jis teisėjų sprendimu įveikė Jordaną Youngą.

J.Anglicko ir A.Polizzi kovą galite pamatyti ČIA (nuo 1:31:06):

Mantas Stankevičius
Sportas.lt žurnalistas
info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (6)
Registruoti
Anoniminiai (6)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų