Karolis Verbliugevičius ir Vytenis Makauskas | asmeninio archyvo nuotr.

Karolis Verbliugevičius ir Vytenis Makauskas | asmeninio archyvo nuotr.

 Tinkama įranga, kokybiškos treniruotės ir tarpusavio komandos susidirbimas – svarbiausi akcentai siekiant užsibrėžtų tikslų įgyvendinimo. Tai gali patvirtinti ir neregys kalnų slidininkas Karolis Verbliugevičius bei jo treneris-vedlys Vytenis Makauskas. Vasaros sezoną praleidę aktyviai treniruodamiesi sportininkai dabar tikisi, jog šalyje įsivyravęs karantinas nesugriaus numatytų planų ir rudens sezoną pavyks tęsti su naujais iššūkiais, vienas jų – treniruotės ant tikros ledo dangos ir sportinės trasos.

Ekstremalaus sporto atstovai visą vasaros sezoną praleido aktyviai treniruodamiesi lauko sąlygomis, pratindamiesi prie naujai sukonstruotos garso kolonėlės. Karoliui tai leido pagerinti aplinkos suvokimą bei gebėjimą jautriau pajusti sklindančio garso šaltinį: „Pratinimasis prie naujai sukonstruotos garso kolonėlės yra pagrindinis akcentas siekiant efektyvaus tarpusavio, kaip komandos susidirbimo. Karolio gebėjimai po vasaros treniruočių ženkliai pasikeitė, jis sustiprėjo tiek fiziškai, tiek morališkai“.

Rudens sezono metu, sportininkai treniruotes perkėlė į jau uždarą erdvę ir bent dvi dienas per savaitę praleidžia Druskininkų „Snow Arenoje“. Joje atlieka sinchronizacijos, tikslių komandų vykdymo, garso, erdvės, atstumo supratimo, bazinius viso kūno pratimus bei toliau gerina fizinį pasirengimą. Pasak sportininko K. Verbliugevičiaus, vos prieš porą savaičių su Druskininkų „Snow Arena“ pasirašyta sutartis slidininkams atvėrė naujų galimybių.

Druskininkų uždarų kalnų slidinėjimo trasų kompleksas tapo vienu iš pagrindinių mūsų dueto rėmėjų. Pandemijos laikotarpiu sumažinus kelionių gausą, džiaugiamės, galėdami treniruotes perkelti į kuo realistiškesnę erdvę, kuri būtų tapati varžybų trasoms ir jos reljefams. Treniruotės ant tikro sniego leidžia išbandyti savo jėgas ir pajusti, kokius gebėjimus dar turime tobulinti“, – sako V. Makauskas, pridurdamas, jog motyvacijos suteikia ir žinojimas, jog šioje erdvėje treniruojasi pasaulinio lygio sporto žvaigždės.

Neregys kalnų slidininkas didžiausiais slidinėjimo komplekso privalumais įvardina kokybišką ir profesionalią aplinką, kurioje patikimai galima ne tik testuoti slides, bet ir ramiai atlikti kitus pasirengimo darbus nesikankinant nuo nuolatos pučiančio vėjo bei šilumos ir šalčio kontrastų.

„Mums, ekstremalaus sporto atstovams, kiekviena kokybiškos treniruotės akimirka yra be galo svarbi. Dedame visas pastangas, liejame prakaitą ir tikime, jog nurimus visiems šiuo metu siaučiantiems nesklandumams pasaulyje, galėsime drąsiai dalyvauti važybose ir varžytis su kitais geriausiais savo srities atstovais, nesijausdami prastesniais už juos“, – kalba K. Verbliugevičius.

Pasak neeilinio dueto, siekiančio po daugiau nei 20 metų pertraukos atstovauti Lietuvai 2022-ųjų žiemos paralimpinėse žaidynėse Pekine, tiek rudens, tiek žiemos sezoną yra planuojama išnaudoti kuo produktyviau: tobulinti jau turimą veiksmų atlikimo techniką, stiprinant kūno raumenis bei gilinantis į sporto psichologiją. 

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų