Edouardas Mendy | Scanpix nuotr.

Edouardas Mendy | Scanpix nuotr.

 Londono „Chelsea“ vartininkas 28-erių metų senegalietis Edouardas Mendy ir toliau stovi kaip siena, nors vos prieš penkerius metus gyveno iš bedarbio pašalpos ir svarstė mesti futbolą.

Anglijos „Premier“ lygoje ir Čempionų lygoje per pirmąsias penkerias savo rungtynes naujame klube E.Mendy nepraleido nei vieno įvarčio, padėjo komandai pasiekti dvi lygiąsias su „Manchester United“ ir „Sevilla“ bei iškovoti 3 pergales (4:0 prieš „Crystal Palace“, 4:0 prieš „Lokomotiv“ ir 3:0 prieš „Burnely“).

Prieš penkerius metus, kai E.Mendy buvo 23-ejų metų, jis kelis kartus atvyko į Angliją. Ne, jis neturėjo planų aplankyti „Big Beną“ ar kitą Anglijos įžymybę, jis tikėjosi įsitvirtinti viename iš žemesnių divizionų klubų, dalyvavo keliose atrankose.

Kiekvieną kartą atsakymas buvo tas pats: „Ne“. Nei vienas klubas jo nenorėjo, nei Anglijoje, nei Prancūzijoje.

Metais anksčiau, E.Mendy buvo atleistas iš „Cherbourg“ ekipos. Tai mažas klubas, rungtyniaujantis trečiame Prancūzijos divizione ir beveik nesuteikdavęs E.Mendy žaidimo laiko. Jie netikėjo juo, kaip ir netikėjo jo gimtojo miesto Le Havre komanda, kuri jį paleido iš akademijos leidę pažaisti tik trečioje savo komandoje, rungtyniaujančioje šeštoje pagal pajėgumą Prancūzijos lygoje.

Prieš penkerius metus E.Mendy ieškojo darbo ir apsilankė viename iš Le Havre darbo biržų, o tapti profesionaliu futbolininkų, uždirbti daug pinigų ir turėti gerą karjerą buvo tik svajonė. Jis galvojo, kad daugiau niekada nežais futbolo.

Šiandien E.Mendy yra Senegalo rinktinės ir „Chelsea“ žaidėjas. Kaip N‘Golo Kante, Olivieris Giroudas ir daugelis kitų Prancūzijos žaidėjų, E.Mendy yra pavyzdys, kaip sunkus darbas, tikėjimas savimi ir nepasidavimas net tada, kai niekas tavimi nebetiki, leidžia įgyvendinti savo svajones.

Kai E.Mendy galvojo palikti futbolą, jis laiką leido žemesnėse Prancūzijos lygose. Iš pradžių jis prisijungė prie atsarginės „Marseille“ komandos, rungtyniaujančios penktoje pagal pajėgumą lygoje. Ten jis svarbaus vaidmens neturėjo, tačiau daug išmoko padėdamas pirmosios komandos treniruotėse. Tuomet jis pateko į „Stade de Reims“ ekipą, rungtyniaujančią „Ligue 2“ divizione. Ir nors iš pradžių buvo antrasis vartininkas, tačiau greitai tapo pagrindiniu ir 2018 m. turėjo svarbų vaidmenį komandai pakylant į „Ligue 1“ bei išliekant aukščiausiame divizione. 2019 m. vasarą už 4 mln. eurų E.Mendy persikėlė į „Stade Rennais“, kur jis pirmą kartą paragavo Europos lygos futbolo.

Po metų „Stade Rennais“ pardavė jį šešis kartus brangiau nei pati mokėjo už jį.

„Jis ėjo tokį neįprastą kelią ir nusipelno daugybės pagyrų“, – ESPN sakė už „Chelsea“ vartininkus atsakingas Christophe‘as Lollichonas. „Jis yra subrendęs ir man jis buvo geriausias Prancūzijos vartininkas. Jis yra labai įtakingas žaidimo metu ir labai iniciatyvus. Jis puikiai dirbo „Stade Rennais“, o „Marseille“ galbūt nematė jo talento arba tiesiog dar nebuvo tinkamas metas ir jis nebuvo pasiruošęs. Su jo ūgiu (197 cm, – aut. past.), puikiais perdavimais, užimamomis pozicijomis ir iniciatyvumu, jis yra puikus talentas su nuostabiu potencialu. Taip pat jis tikrai yra geras vyrukas“.

Prieš įsigyjant E.Mendy, Ch.Lollichonas sekė jo progresą 18 paskutinių mėnesių. Jis lygina E.Mendy su Petru Čechu, kurį „Chelsea“ 2004 m. įsigijo iš „Rennes“. Žinoma, P.Čechas buvo geriausias „Chelsea“ vartininkas klubo istorijoje, per 11 neįtikėtinų sezonų padėjęs laimėti jiems 4 „Premier“ lygos titulus, Čempionų lygos nugalėtojų trofėjų ir triumfuoti Europos lygoje. Ch.Lollichonas pakeitė P.Čechą ir tikisi tą patį padaryti su E.Mendy.

„Stade Rennais“ nenorėjo paleisti savo pirmojo vartininko, tačiau jie negalėjo jo neišleisti į tokį klubą kaip „Chelsea“. Buvęs E.Mendy klubas visada prisimins jį su šypsena veide.

„Jis yra fantastiškas talentas“, – kalbėjo Stade Rennais“ treneris Julienas Stephanas. „Mes turime tikrai stiprų tarpusavio ryšį. E.Mendy yra kažkas, kuo tu gali pasitikėti, kuris visada tau atiduos viską, ką gali geriausio. Be savo talento aikštelėje, jis taip pat yra puikus lyderis ir puikus pavyzdys“.

Dabar E.Mendy savo istoriją rašo Londono klube.

„Aš nei kiek nesistebiu, kad jis yra ten, kur yra“, – ESPN sakė vienas geriausių jo draugų, „Cherbourg“ klube kartu su juo rungtyniavęs Tedas Lavie. „Jis visada turėjo ne tik puikias fizines savybes, tačiau ir yra stiprus psichologiškai. Kad ir kur jis žaidė, visur įrodė savo vertę ir žengė žingsnius į priekį“.

E.Mendy taip pat yra Ferlando Mendy, Madrido „Real“ ir Prancūzijos rinktinės žaidėjo pusbrolis. F.Mendy taip pat turėjo ilgai kovoti, kol pasiekė viršūnę, tačiau juos skiria nacionalinės rinktinės pasirinkimas. E.Mendy nusprendė ginti Senegalo komandos garbę.

Sunkus darbas, atsidavimas ir ryžtas: E.Mendy istorija labai panaši į N‘Golo Kante, o dabar jie yra komandos draugai „Chelsea“ gretose. Prieš penkerius metus nei Anglijoje, nei Prancūzijoje, niekas negalėjo to įsivaizduoti, net pats E.Mendy.

„Jeigu kas prieš šešerius metus, kai nežaidžiau jokiame klube, man kas būtų pasakęs, kad taip viskas susiklostys, aš net nebūčiau vargęs ir jų klausęs“, – sakė E.Mendy. „Man tikrai buvo kilę abejonių ar tęsiu žaisti futbolą. Bet dabar žvelgiant atgal, sakau ačiū toms akimirkoms, dėka kurių aš esu ten, kur esu.

Tada, kai gavau žinutę iš savo agento, aš grįžau į klubą, kuriame treniruodavausi jaunas – „Le Havre“ – ir su atsarginiais žaidėjais treniruodavausi kiekvieną rytą. Po pietų su broliu eidavau į sporto salę ar aikštę, kad treniruočiausi atremti smūgius.

Tuo metu turėjau pasinaudoti bedarbio pašalpa, kad galėčiau visiškai atsiduoti futbolui. Tai buvo nepaprastai sunku, be to, mano partnerė tuo metu laukėsi pirmojo kūdikio. Bedarbio pašalpos mums neužteko, todėl reikėjo kažko kito ir aš pradėjau ieškoti kito darbo.

Visgi tada man išpuolė galimybė nuvykti į „Marseille“ antrą komandą ir pasirodyti peržiūroje. Mano laimei, pavyko užsirekomenduoti ir tada mane užplūdo palengvėjimas. Vieneri metai be futbolo yra nepaprastai ilgas laikas. Per tą laiką turėjau daug abejonių, tačiau mano šeima labai padėjo man išlikti stipriam“.

 

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų