Oleksandras Usykas ir Dereckas Chisora | Organizatorių nuotr.

Oleksandras Usykas ir Dereckas Chisora | Organizatorių nuotr.

Jau šį šeštadienį „Wembley Arena“ patalpose (Didžioji Britanija) įvyks didelį susidomėjimą kelianti sunkiasvorių bokso kova tarp 33-ejų ukrainiečio Oleksandro Usyko (17-0, 13 nokautų) ir 36-erių brito Derecko Chisoros (32-9, 23 nokautai).

„Turėsiu eiti į atvirą kovą su juo. Negaliu stovėti pagarbiu atstumu ir laukti progų. Eisiu kaip į karą, tai buvau išmokytas nuo jaunystės. Esu pasirengęs „sugerti“ smūgius tam, kad pats galėčiau atlikti smūgį. Kai pataikysiu „švarų“ smūgį, Usykas jį pajaus. Šioje kovoje neturiu ko prarasti. Esu gerai pasiruošęs tiek fiziškai, tiek psichologiškai. Apskritai, džiaugiuosi, kad šiemet galėsiu žengti į bokso ringą, žinant, kas dedasi pasaulyje. Šiai kovai ruošiausi 9 mėnesius ir turėjau geriausią treniruočių stovyklą per profesionalo karjerą“, - sakė D.Chisora.

O.Usykas 2018 m. įsirašė į istoriją, kai susirinko visus 4 pagrindinius pirmojo sunkaus svorio kategorijos pasaulio čempiono diržus. Pernai ukrainietis perėjo į sunkiasvorių boksą ir nugalėjo Chazzą Witherspooną.

Šį kartą Londono olimpinio čempiono lauks rimtesnis išbandymas. D.Chisora turi tris pergales iš eilės ir patenka į visų pagrindinių organizacijų reitingus: WBO reitinge jis 8-as, WBA ir IBF – 10-as, o WBC – 12-as.

O.Usykas yra WBO reitingo lyderis, WBA ir WBC reitinguose jis 2-as, o IBF – 3-ias. Pergalė prieš D.Chisorą dar labiau priartintų ukrainietį prie titulinės kovos, kuri, tikėtina, vyktų prieš Anthony Joshua.

Pats A.Joshua norėtų ateityje susikauti su O.Usyku, nors jo kovos stilius jam ir kelia abejonių: „Usykas profesionalų ringe naudojasi tomis pamokomis, kurias išmoko mėgėjų bokse. Aš mėgėjų bokse taip ilgai nesikoviau ir tai kartais tampa mano privalumu, nes sugebu rimtai sužeisti varžovus, kai tvirčiau stoviu ant kojų. Turi priversti varžovus ringe tave gerbti, turi jiems parodyti, kas jiems gresia. Nemanau, kad 12 raundų galima taikyti „baksnojimo“ ir bėgimo taktiką, nes tada varžovai negerbs tavo jėgos. Aš, siekdamas įprasminti savo karjerą, noriu tokių varžovų kaip Usykas. Jis labai gerai dirba kojomis ir tinkamai laiko rankas. Į jį pataikyti labai sunku, nes jis labai vikrus, o jei jį ir prigauni, tada vis tiek pataikai tik į pirštines. Prieš kovą su Usyku išstudijuočiau jo judesius ir pasitarčiau su tais boksininkais, kurie jau yra kovoję prieš jį.“

Vienas iš O.Usyko agentų Aleksandras Krasjukas tikina, kad ukrainiečio planas yra paprastas. Pirmiausia jie sieks nugalėti D.Chisorą, o tada kreipsis į WBO, kad A.Joshua gerbtų taisykles ir gintų diržą prieš reitingo lyderį, kuris šiuo metu yra O.Usykas. Jei britas nesilaikys taisyklių, tada bus reikalaujama WBO atimti iš jo diržą ir leisti dėl jo kovoti O.Usykui su kitu pretendentu.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (2)
Registruoti
Anoniminiai (2)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų