„Leeds“
Pasibaigė
3
:
1
Atsinaujins po sek
„Tottenham“
Jonas Jonesas | „Stop“ kadras

Jonas Jonesas | „Stop“ kadras

  Praėjusį šeštadienį Jungtinių Arabų Emyratų Jaso saloje vykusiame „UFC 254“ turnyre UFC lengvo svorio kategorijos čempionas Chabibas Nurmagomedovas (29-0) antrame raunde trikampiu smaugimo veiksmu privertė pasiduoti Justiną Gaethje (22-3) ir paskelbė apie karjeros pabaigą.

Po kovos UFC prezidentas Dana White‘as išreiškė nuomonę, kad Ch.Nurmagomedovas yra „vienas tvirčiausių žmonių planetoje ir neabejotinai numeris vienas absoliučiame („pound-for-pound“ reitinge“.

Nemažai MMA sirgalių taip pat pritarė D.White‘o nuomonei, tačiau vienas tų, kuris labiausiai tam priešinasi buvo ilgametis UFC pussunkio svorio kategorijos čempionas Jonas Jonesas.

J.Jonesas jau anksčiau išplatino visą seriją įrašų socialiniame tinkle „Twitter“, kur ginčijosi dėl geriausio kovotojo statuso, o apie tai jau rašėme čia. Visgi J.Jonesas nesiruošia nurimti ir pasidalino vaizdo įrašu, kuriame teigė nesuprantantis Ch.Nurmagomedovo sirgalių, sakančių, kad jis yra geriausias visų laikų kovotojas.

„Aš kalbu visiems Chabibo gerbėjams“, – sakė J.Jonesas. „15 pasaulio čempiono titulų prieš jūsų 4. Ir jūs kalbate apie tai, kas yra geriausias visų laikų kovotojas? Jūs turbūt juokaujate, tiesa?“.

J.Jonesas nustatė keistą mimiką ir pridūrė: „15 prieš 4. Ar jūs juokaujate?“.

Jau anksčiau J.Jonesas savavališkai atlaisvino pussunkio svorio kategorijos čempiono titulą, nes planuoja persikelti į sunkiasvorių divizioną. Visgi pats J.Jonesas mano, kad jam net nereikėtų to daryti, nes jo nuveiktas darbas pussunkiame svoryje įtvirtino stiprų jo palikimą.

„Vienintelis žmogus, kuris galėtų sugrįžti ir mesti iššūkį mano rekordui ir tam, ką aš padariau UFC, yra Georgesas St-Pierre‘as. Jis turėtų sugrįžti ir laimėti dvi titulines kovas, kad su manimi susilygintu, bet aš pats dar nesu baigęs karjeros. Man tik 33-eji. Manęs dar laukia visas naujas skyrius“.

Galiausiai J.Jonesas pralinksmėjo, bet uždavė ir dar vieną retorinį klausimą.

„Jūs vyručiai esate bepročiai, aš jus labai myliu“, – sakė J.Jonesas. „Tikiuosi, kad jūs visi turėjote puikią dieną. 15 prieš 4...

Visi tie, kurie sakote, kad jis yra dominuojantis kovotojas nepamirškite, kad jis tik neseniai pradėjo kovoti prieš elitinio lygio varžovus. Ar galėtumėte mane įsivaizduoti prieš 10-oje reitingo vietoje esantį vyruką?“.

UFC „pound-for-pound“ reitinge J.Jonesas šiuo metu užima pirmą vietą, tuo tarpu Ch.Nurmagomedovas žengia antras. Visgi Ch.Nurmagomedovas dar oficialiai nėra atlaisvinęs čempiono diržo ir atnaujinus reitingą, tai gali pasikeisti.

Ch.Nurmagomedovas UFC lengvo svorio kategorijos čempiono titulą iškovojo 2018 m. balandį „UFC 223“ turnyre, kai įveikė Alą Iaquintą, kuris pakeitė dėl traumos iškritusį laikinąjį čempioną Tony Fergusoną. Vėliau Ch.Nurmagomedovas titulą apgynė prieš Conorą McGregorą, Dustiną Poirier ir Justiną Gaethje.

J.Jonesas pirmą kartą titulą iškovojo 2011 m. kovą „UFC 128“ turnyre, kai techniniu nokautu įveikė Mauricio Rua. Tada J.Jonesas įveikė Quintoną Jacksoną, Lyoto Machidą, Rashadą Evansą, Vitorą Belfortą, Chaelį Sonneną, Alexanderį Gustafssoną, GLoverą Teixerą ir Danielį Cormier, tačiau beveik po keturių mėnesių, 2015 m. balandį, titulas iš J.Joneso buvo atimtas, nes tų pačių metų gegužę jis pateko į avariją, o jo automobilyje buvo rasta narkotikų. Incidento metu buvo sutraumuota nėščia moteris, o J.Jonesas pasiyalino iš įvykio vietos.

Amerikietis į narvą sugrįžo po daugiau nei 15 mėnesių pertraukos, 2016 m. balandį, ir įveikęs Ovince‘ą Saint Preuxą iškovojo laikinąjį pussunkio svorio kategorijos čempiono titulą. Buvo suplanuota, kad jis „UFC 200“ turnyre dar kartą kovos su D.Cormier, tačiau prieš pat kovą USADA dėl dopingo diskvalifikavo J.Jonesą.

2017 m. liepą J.Jonesas ir D.Cormier galiausiai susikovė narve dėl tikrojo čempiono titulo ir šioje kovoje pergalę nokautu iškovojo J.Jonesas. Visgi nemalonumai ir toliau persekiojo J.Jonesą, iš kurio dėl kraujyje rasto turinabolo ir vėl buvo atimtas titulas bei sugrąžintas D.Cormier.

Per diskvalifikacijos laikotarpį D.Cormier sykį apgynė čempiono diržą ir persikėlė į sunkiasvorių divizioną, tuo tarpu sugrįžęs J.Jonesas 2018 m. gruodį techniniu nokautu nugalėjo A.Gustafssoną ir iškovojo laisvąjį pussunkio svorio kategorijos čempiono titulą. Nuo tada jis įveikė pagrindinius pretendentus į titulą Anthony Smithą, Thiago Santosą ir Dominicką Reyesą bei taip pat atlaisvino čempiono titulą, nes planuoja persikelti į sunkiasvorius.

Tenka pripažinti, kad 33-ejų metų J.Jonesas ne tik 15 kartų laimėjo titulinėse kovose, tačiau pastaruosius devynerius metus susitiko su aukščiausio lygio varžovais, tuo tarpu Ch.Nurmagomedovas ilgai kopė link kovos dėl titulo, karjeros pradžioje jį dažnai stabdydavo traumos, net penkis kartus teko atšaukti jo kovą su Tony Fergusonu. Visgi J.Jonesas ne tik turėjo įvairių problemų už narvo ribų, tačiau ir buvo diskvalifikuotas dėl dopingo vartojimo, todėl geriausio visų laikų kovotojo diskusijoje kiekvienas randa savų argumentų ir surasti vieningą nuomonę praktiškai neįmanoma.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (11)
Registruoti
Anoniminiai (11)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų