Tadas Simaitis | fkriteriai.lt nuotr.

Tadas Simaitis | fkriteriai.lt nuotr.

Kai šeštadienį „Panevėžio“ puolėjas Sebastianas Vasquezas LFF taurės finalo baudinių serijoje pelnė įvartį, nebekilo abejonių, kad paskutinysis kelialapis į kito sezono UEFA Europos lygos atranką atitenka būtent Aukštaitijos klubui. Tuo pačiu tapo aišku, jog po šešerių metų Europos taurės turnyruose, 2021-aisiais „Riteriai“ UEFA kampaniją bus priversti praleisti.

Dėl ketvirtos vietos dar kovojusiems „Riteriams“, Gargždų „Bangai“ ir tam pačiam „Panevėžiui“, be abejo, ta ketvirta pozicija nebėra tokia svarbi, kokia būtų taurę laimėjus Marijampolės „Sūduvai“. Vis tik, žvelgdami į ateitį, Riteriai mato situaciją kitaip.

„Ketvirtoji vieta labiau svarbi ne tiek komandai, kiek kiekvienam žaidėjui. Matydamas vaizdą treniruotėse, galiu teigti, jog kiekvienas Riterių žaidėjas nori įrodyti, kad yra pajėgesnis ir už „Panevežį“, ir už „Bangą“. Tikiu, kad asmeninės ambicijos privalo mus motyvuoti likusioms kovoms“, – užtikrintai pokalbį pradėjo „Riterių“ kapitonas Tadas Simaitis.

„Jau įpusėjus sezonui jautėme, kad iki prizinės vietos nepakilsime, tad realiai ketvirtoji vieta mūsų tikslas yra gan ilgą laiką. Taip, į Europą per ketvirtą poziciją prasibrauti nebeįmanoma, tačiau tas siekis nesikeičia“, – T. Simaičiui antrino Gytis Paulauskas.

Iki sezono pabaigos „Riteriams“ liko dvejos rungtynės – trečiadienį namie su „Panevėžiu“ ir šeštadienį išvykoje su „Kauno Žalgiriu“. Norint žengti ant to ketvirtojo laiptelio reikia iškovoti mažiausiai keturis taškus bei tikėtis „Bangos“ nesėkmės Panevėžyje.

„Tai, kad ketvirtoji vieta šiemet nesuteiks vietos Europoje, papildomos motyvacijos neprideda. „Panevėžys“ gali atsipalaiduoti ir pasimėgauti sezono pabaiga. Mes privalome rasti vidinės motyvacijos pergalėms ir užbaigti jį bent šiek tiek linksmesne nata.

Aišku, jaučiasi nusivylimas, kadangi visi norėjome pratęsti kovą dėl patekimo į Europos turnyrą. Na, bet turėjome visus šansus būti ten, kur dabar yra Panevėžys. Lieka kaltinti tik save, kad jais nepasinaudojome“, – pridėjo T. Simaitis.

Kad „Riterių“ nebus „Panevėžio“ vietoje paaiškėjo praėjusį antradienį, kai panevėžiečiai LFF taurės pusfinalio dvikovą laimėjo daugiau nei įtikinamai.

„Dvi savaitės saviizoliacijoje tikrai turėjo ir vis dar turi didžiulę įtaką. Visiškai išsimušėme iš aukšto intensyvumo treniruočių ritmo. Reikėjo laiko, kol grįžome į atitinkamą žaidimo tempą, kurio iš mūsų reikalauja treneris ir šios dvi savaitės nubraukė didžiąją dalį įdėto sunkaus darbo. Susirinkome ir ruošiamės iš naujo. Gerai, kad bent sportinis pyktis ir noras įrodyti sau, jog esame geresnė komanda, niekur nedingo“, – sakė „Riterių“ kapitonas.

Šį keistą sezoną „Riteriai“ bus priversti baigti be anksčiau traumas patyrusių Aleksandro Levšino, Justino Marazo ir Dominyko Kodzo. Kitų žaidėjų pasirodymas priklauso nuo trenerio Tommi Pikkaraineno pasirinkimų.

„Nežinau, kaip „Panevėžio“ komanda, bet mes tikrai eisime į tas rungtynes pasiruošę, susikaupę ir bandysime siekti pergalės. Be abejo, kad antradienį buvome visi nusiminę, tačiau treneris paprašė nenuleisti nosių ir garbingai užbaigti sezoną.

Galvoju, kad šįsyk būsime kitokie nei buvome Panevėžyje. Gavome krūvio ir, be abejo, dabar esame energingesni. Kad ir kaip būtų, visada maloniau sezoną užbaigti pozityviau“, – viltingai pasakojo G. Paulauskas.

Rungtynės „Riteriai“ – „Panevėžys“ vyks trečiadienį 18:30 valandą LFF stadione.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų