Chabibas Nurmagomedovas | Organizatorių nuotr.

Chabibas Nurmagomedovas | Organizatorių nuotr.

 Šį vakarą Jungtinių Arabų Emyratų Jaso saloje vyko „UFC 254“ turnyras, kurį vainikavo, ko gero, laukiamiausia 2020 m. kova tarp Chabibo Nurmagomedovo (29-0) ir Justino Gaethje (22-3). Antrajame raunde trikampio smaugimo veiksmu pergalę iškovojęs Ch.Nurmagomedovas paskelbė apie karjeros pabaigą.

Po kovos Ch.Nurmagomedovas buvo labai emocingas ir nesulaikė ašarų. Netrukus jis nusiėmė pirštines ir patvirtino, kad tai buvo paskutinė jo karjeros kova.

Ch.Nurmagomedovo ašaros:

„Dievas man davė viską. Ačiū visiems šitiems vyrukams, kurie su manimi ir mano tėvu buvo 20 metų. Dėkoju visiems treneriams, treniruočių partneriams. Tai buvo mano paskutinė kova. Be tėvo į narvą tikrai nebegrįšiu. Tai buvo pirmas kartas, kai koviausi po to, kas nutiko mano tėvui. Kai UFC paskambino dėl kovos su Justinu, pasikalbėjau su mama. Ji nenorėjo, kad kaučiausi be tėvo, o aš pažadėjau jai, kad ši kova man bus paskutinė. Jei duodu žodį, privalau jo laikytis. Tai buvo mano paskutinė kova. Iš UFC noriu tik vieno dalyko – antradienį turite man skirti pirmą vietą „pound for pound“ reitinge, nes aš to nusipelniau. Esu neginčijamas UFC lengvo svorio kategorijos pasaulio čempionas. 13-0 UFC ir 29-0 apskritai MMA. Dėkoju UFC vadovams už tai, kad jie man suteikė šansą, už viską, ką jie padarė dėl šio sporto ir kaip darbuojasi šiuo sunkiu laikotarpiu. Ačiū, Justinai, už tai, kad 2016 m. padėjai man numesti svorį. Žinau, kad esi puikus žmogus“, - sakė čempionas. „Didelis ačiū sirgaliams. Kai 2008 m. pradėjau kovoti ir 2012 m., kai patekau į UFC, niekas manimi netikėjo. Jie sakė, kad tai neįmanoma. Esu paprastas vaikis iš kaimo. Kai „Google“ paskelbė, kad esu dažniausiai minimas žmogus žemėje, negalėjau tuo patikėti. Aš tiesiog norėjau tapti čempionu ir siekiau to su tėvu. Pasakysiu jums taip: būkite artimi su savo tėvais, o aš noriu praleisti daugiau laiko su mama“.

Ch.Nurmagomedovas pridėjo, kad lengvo svorio kategorijoje nugalėjo visus pagrindinius konkurentus: „Išpildžiau tėvo svajonę. Dustinas su Conoru kovos sausį, o aš juos abu „užsmaugiau“. Jie man neįdomūs.“

Čempiono interviu:

Ch.Nurmagomedovas už šį pasirodymą taip pat gavo ir papildomą 50 tūkst. JAV dolerių premiją.

„Žinau, kad tėvas dabar juo didžiuojasi. Aš pats narve jaučiausi gyvas. Dėl to ir einu kautis“, - kalbėjo J.Gaethje.

Kovos eiga:

Antrasis raundas: Ch.Nurmagomedovas neleidžia J.Gaethje užsiimti narvo vidurio ir nuolat eina į priekį. Amerikietis atsako dažnais kojų spyriais. Šį kartą, praėjus vos minutei, Ch.Nurmagomedovas parvertė amerikietį. Trikampis smaugimas ir tai yra viskas! Teisėjas pavėlavo nutraukti kovą, o J.Gaethje prarado sąmonę.

Pergalingas veiksmas:

Pirmasis raundas: J.Gaethje pirmasis atakuoja ir bando laikytis narvo viduryje, Ch.Nurmagomedovas labai atsargus. J.Gaethje pataiko tiek kojomis, tiek rankomis. Ch.Nurmagomedovas itin kantrus. Pirmasis klinčas baigėsi niekuo. Prasideda apsikeitimai smūgiais stovėsenoje, J.Gaethje kol kas pranašesnis. Čempionas suaktyvėjo ir bando pagauti J.Gaethje, prasideda spyriai keliais. Likus 40 sek. Ch.Nurmagomedovas padarė savo ir pervedė kovą į parterį. Nors kova 4 min. vyko stovėsenoje, J.Gaethje atrodė išsekęs. Ch.Nurmagomedovas bandė laužti ranką, bet laikas ištiksėjo ir J.Gaethje atsilaikė.

Po kovos buvo paviešintos teisėjų kortelės. 2 iš 3 teisėjų pirmajame raunde pergalę skyrė J.Gaethje.

Teisėjų kortelės:

Teisėjų kortelės | Organizatorių nuotr.

Teisėjų kortelės | Organizatorių nuotr.

Kovos statistika:

Kovos statistika | Organizatorių nuotr.

Kovos statistika | Organizatorių nuotr.

32-ejų Ch.Nurmagomedovas lengvo svorio kategorijos pasaulio čempionu tapo 2018 m. balandį, kai teisėjų sprendimu įtikinamai nugalėjo Alą Iaquintą. Vėliau jam teko kautis su ryškiausiomis lengvo svorio kategorijos žvaigždėmis, kurios narve prieš Ch.Nurmagomedovą atrodė beviltiškai. Tiek Conoras McGregoras, tiek Dustinas Poirier buvo nugalėti anksčiau laiko panašiais veiksmais. C.McGregorui buvo užlaužtas kaklas, o D.Poirier buvo „užsmaugtas“.

31-erių J.Gaethje išsiskiria tuo, kad niekada nenori visko palikti teisėjams. Iš 22-ejų karjeros pergalių amerikietis net 19 pasiekė nokautais, 1 – skausmingu veiksmu ir tik 2 – teisėjų sprendimu. Abi nesėkmes jis patyrė nokautais. Iki šiol UFC jis turėjo 7 kovas ir visos baigėsi anksčiau laiko.

J.Gaethje po pralaimėjimų nokautais prieš Eddie Alvarezą ir D.Poirier buvo patekęs į duobę, bet vėliau atsitiesė, nokautavo Jamesą VickąEdsoną BarboząDonaldą „Kaubojų“ Cerrone‘ą, o kol kas svarbiausioje karjeros kovoje įspūdingai pasirodė prieš Tony Fergusoną, kurį pribaigė penktajame raunde.

Lažybininkai akivaizdžiu kovos favoritu vadino Ch.Nurmagomedovą. Geriausias savo svorio kategorijos imtynininkas, lažybininkų teigimu, turėjo 72 proc. tikimybę apginti čempiono diržą. J.Gaethje šansai nugalėti vertinti tik 27 proc., o lygiųjų tikimybė siekė 1 proc.

Kitų kovų rezultatai:

Robertas Whittakeris (Australija, 22-5) vienbalsiu teisėjų sprendimu (29:28, 29:28, 29:28) nugalėjo Jaredą Cannonier (JAV, 13-5).

Aleksandras Volkovas (Rusija, 32-8) spyriu į saulės rezginį (2 raundas, 1:15 min.) nokautavo Waltą Harrisą (JAV, 13-9).

Philas Hawesas (JAV, 9-2) nokautavo (1 raundas, 0:18 min.) Jacobą Malkouną (Australija, 4-1).

Lauren Murphy (JAV, 14-4) smaugimo veiksmu (2 raundas, 3:31 min.) nugalėjo Liliją Šakirovą (Uzbekistanas, 8-2).

Magomedas Ankalajevas (Rusija, 14-1) pirmajame raunde (4:19 min.) nokautavo Ioną Cutelabą (Moldova, 15-6).

Tai Tuivasa (Australija, 11-3) nokautavo (1 raundas, 4:59 min.) Stefaną Struvę (Nyderlandai, 29-13).

Casey Kenney (JAV, 16-2-1) vienbalsiu teisėjų sprendimu (29:28, 29:28, 30:27) nugalėjo Nathanielį Woodą (Anglija, 17-5).

Šavkatas Rachmonovas (Kazachstanas, 13-0) „giljotinos“ smaugimu (1 raundas, 4:40 min.) nugalėjo Alexą Oliveirą (Brazilija, 22-9-1).

Da Un Jungo (Pietų Korėja, 13-2-1) ir Samo Alvey (JAV, 33-14-1) kova teisėjų sprendimu (29:28, 28:29, 28:28) baigėsi lygiosiomis.

Miranda Maverick (JAV, 8-2) techniniu nokautu nugalėjo Lianą Jojuą (Sakartvelas, 8-4). Po pirmojo raundo kova nutraukta dėl gilios L.Jojua žaizdos.

Joelis Alvarezas (Ispanija, 18-2) rankos laužimo veiksmu (1 raundas, 3:00 min.) nugalėjo Aleksandrą Jakovlevą (Rusija, 25-11).

Kur stebėti kovą?

Pagrindinę turnyro programą (paskutines 6 kovas) nuo 21 val. transliuos „TV3 Sport 2“ kanalas ir „Go3“ platforma.

Kaip skiriasi kovotojų fiziniai duomenys?

Penktadienį daug apkalbų sukėlusioje svėrimų ceremonijoje abu sportininkai pasiekė lengvo svorio kategorijos titulinės kovos ribą – 155 svarus (70,31 kg). Amerikietis yra šiek tiek aukštesnis už dagestanietį (180 cm prieš 178 cm), o jų ištiestų rankų (po 178 cm) ilgis bei kojų ilgis (102 cm) yra vienodi.

Ką kovotojai sakė paskutinėje spaudos konferencijoje?

 „Visada sunku, kai reikia kovoti, mesti svorį, kai tavo pečius slegia tokia didelė atsakomybė. Šis turnyras Abu Dabyje man bus išskirtinis, žinant, kas dedasi pasaulyje su pandemija ir kad kova vyks be sirgalių. Žinoma, visos aplinkybės situaciją kiek apsunkina“, - sakė Ch.Nurmagomedovas.

Rusijos atstovui nepatiko klausimas apie ateitį ir tai, kada jis norėtų 30-ą kartą žengti į MMA narvą. Pasaulio čempionas patikino, kad jo mintys dabar sukasi tik apie kovą su J.Gaethje.

Ch.Nurmagomedovas neslėpė, kad narve planuoja nuvarginti varžovą ir pribaigti jį 3-4 raunde. Paties J.Gaethje tokie žodžiai nenustebino, nors amerikietis ir pasižymi puikia ištverme.

„Nieko keisto, kad jis taip sako. Jis labai pasitiki savo jėgomis, nes tai jau padarė 28 kartus. Tiesą pasakius, aš ir pats sau kartoju, kad jis mane pribaigs, todėl kiekvieną rytą turiu motyvacijos padaryti viską, kad tai nenutiktų. Šeštadienio naktį narve paliksiu visas jėgas. Žinote iš ankstesnių mano kovų, kad tai nėra tušti žodžiai. Dėkoju Dievui, kad gavau šią galimybę. Niekada nesu buvęs tokioje vietoje kaip Abu Dabis ir, tiesą pasakius, manęs čia net neturėtų būti, bet sujaukiau kitų planus, kai atėmiau sielą iš Tony Fergusono“, - teigė J.Gaethje.

Amerikietis pažymėjo, kad pasiruošimo metu nežiūrėjo nė vienos Ch.Nurmagomedovo kovos įrašo, nes tas kovas buvo matęs anksčiau kaip užkietėjęs MMA fanas. J.Gaethje patikino, kad jis galvoja apie tai, kaip jam pačiam pasiekti optimalią sportinę formą ir narve parodyti viską, ką sugeba.

„Chabibui dar neteko kautis su varžovu, kuris imtyniavo ir užsiėmė graplingu tiek pat, kiek jis. Aš esu toks. Man teko tai daryti. Neleisiu jam prispausti manęs prie tinklo, nes kitu atveju neturėčiau jokių vilčių. Jei jis norės užsiimti graplingu, galėsime tai daryti narvo viduryje. Esu daug kartų sakęs, kad narve žaloju varžovus. Mano kaulai labai tankūs. Planuoju viską pradėti nuo spyrių į jo kojas“, - sakė J.Gaethje.

Ch.Nurmagomedovas, kalbėdamas apie skirtumus tarp amerikietiškų ir dagestanietiškų imtynių, pažymėjo, kad jis narve niekada nesustos ir gali imtyniauti visas 25 minutes, nuolat spausdamas varžovą.

„Justinas išsiskiria tuo, kad kovas pradeda labai aktyviai. Pirmajame raunde jis bus itin pavojingas. Jis kartu su Conoru turbūt yra pavojingiausi varžovai pirmajame raunde, bet nuo 2-3 raundo jie tampa eiliniais kovotojais. Justinas savo rankose turi „sprogstamąją“ jėgą, jis taip pat pasižymi gerais kojų spyriais, gali imtyniauti. Visi mano varžovai geri, kol išsilaiko stovėsenoje, bet kai aš juos sugriebiu, tada kai kas pasikeičia. Lyginant su Dustinu ir Conoru, Justinas geriau išmano imtynių specifiką, todėl su juo bus kiek sunkiau, bet aš esu pasiruošęs bandyti jį parversti 100 kartų“, - sakė Ch.Nurmagomedovas.

Tuo tarpu J.Gaethje pagyrė Ch.Nurmagomedovo sugebėjimus stovėsenoje: „Stovėsenoje jis kaunasi labai nestandartiškai. Smūgiavime svarbiausia yra erdvė ir tikslus smūgio laiko pasirinkimas. Vertinant šiuos aspektus, Chabibas yra elitinis kovotojas. Kita vertus, jis sako, kad yra pasiruošęs imtyniauti 25 minutes, todėl neaišku, kiek smūgiavimo technikos pademonstruos.“

J.Gaethje pasidžiaugė, kad į Abu Dabį galėjo atvykti jo tėvai, kurie, augindami jį, dažnai aukodavosi, o Ch.Nurmagomedovas išskyrė tai, kad artimas ryšys su šeima ir draugais visada bus svarbiausias dalykas, nes čempiono diržai ar pinigai nėra amžini.

Po spaudos konferencijos sportininkai pozavo fotografams. Norėta, kad jie abu laikytų savo diržus, tačiau J.Gaethje laikinąjį diržą rankose išlaikė tik keletą sekundžių, kol jį atidavė. Amerikietis ne kartą minėjo, kad šis diržas jam nereikalingas, nes jis nori tikrojo diržo, kurį turi Ch.Nurmagomedovas.

Spaudos konferencijos įrašas:

Ką prognozavo kiti MMA kovotojai?

Dustinas Poirier: „Gaethje pats yra tituluotas imtynininkas, bet Chabibo imtynės kitokios. Tai ne NCAA čempionato imtynės. Jei Gaethje laikysis toliau nuo tinklo, tada Chabibas turės daug problemų, mėgindamas jį parversti. Visgi, jei Chabibas jį prispaus prie tinklo, tada pradės daryti sau įprastą darbą.“

Anthony Smithas: „Aš kažkodėl tikiu Gaethje galimybėmis. Niekas nėra nenugalimas, nors Chabibas yra arčiausiai to statuso. Jei galėtum sukurti žmogų, kuriam duotum savybes, reikalingas nugalėti Chabibą, tada jį galėtum pavadinti Justinu Gaethje. Jis gerai imtyniauja, gerai dirba kojomis, ką daugelis pamiršta, jis taip pat gali drąsiai atakuoti Chabibą kojomis, nes Chabibas tradiciškai bando tave sugriebti ir prispausti prie tinklo. Gaethje reikia stengtis išlaikyti kovą stovėsenoje ir būti narvo viduryje, jam reikia vengti tinklo. Kita vertus, visi žino receptą, kaip nugalėti Chabibą, tačiau dar niekam prieš jį nepavyko išstovėti. Kaip jau sakiau, tikiu Gaethje. Jei jam nepavyks laimėti, tada nežinau, kas gali nugalėti Chabibą.“

Eddie Alvarezas: „Tiesiog neįsivaizduoju tokio scenarijaus, kuriame Chabibas nesugebėtų parversti Gaethje, o parteryje skirtumas tarp jų yra didžiulis. Abejoju, ar Gaethje kovos stilius ir judėjimas narve yra tinkamas tam, kad jis apsigintų nuo Chabibo bandymų jį pargriauti. Prognozuoju, kad kova vyks parteryje, o ten Chabibas laimės.“

Chrisas Weidmanas: „Nežinau, kaip baigsis kova, labai sunku pasirinkti, nes mėgstu abu kovotojus. Chabibo narve nematėme jau ilgą laiką, o Gaethje pasirodys po puikios pergalės, todėl tai bus puiki kova.“

Curtisas Blaydesas: „Manau, kad jau kovos pradžioje Gaethje bus pargriautas, bet sugebės atsistoti. Kai tik Gaethje ims jausti kovos ritmą ir atstumą nuo varžovo, tada jis turėtų tiksliai smūgiuoti ranka per viršų ir pribaigti Chabibą.“

Geoffas Nealas: „Ko gero, prognozuočiau Chabibo pergalę, bet manau, kad Gaethje taip pat negalima nurašyti. Galbūt jam pavyks neutralizuoti Chabibo pranašumą imtynėse ir pasiekti nokautą. Gaethje yra kietas močkrušys.“

Michelle Waterson: „Gaethje subrendo kaip kovotojas, todėl gali rimtai pasipriešinti Chabibui. Anksčiau jis tiesiog veldavosi į atvirą apsikeitimą smūgiais ir tai kartais nulemdavo jo pralaimėjimus. Dabar Gaethje narve yra kantresnis, turi labai protingą trenerį Trevorą Wittmaną, kuris jam neleis daryti nesąmonių. Kova bus labai įdomi, o aš, asmeniškai, norėčiau Gaethje pergalės.“

Stipe Miočičius: „Jie abu yra žvėrys. Gaethje mėto „bombas“ ir turi neįtikėtiną ištvermę, o Chabibas tiesiog yra monstras, kuris irgi niekada nesustoja. Nesirinksiu, kas nugalės, tik pasakysiu, kad tai bus fantastiška kova. Pats nekantrauju ją pažiūrėti.“

Stephenas Thompsonas: „Tai bus patrauklesnė akiai kova nei Chabibas prieš Tony. Visada, kai kovoje dalyvauja Gaethje, gali būti garantuotas, kad „fejerverkų“ netrūks. Manau, kad Chabibas, kaip visada, parvers varžovą, nes Gaethje gynyba nuo sugriebimų nėra tokia gera, kaip daugelis kalba. Tiesa, Gaethje tuo metu gali rasti progą atlikti akcentuotą smūgį. Galbūt Gaethje išgyvens parteryje ir grįš į stovėseną, bet vis tiek manau, kad Chabibas laimės kovą.“

Leonas Edwardsas: „Rinkčiausi Chabibą, labai sunku statyti prieš jį. Visgi, manau, kad tai bus sunkiausia jo karjeros kova.“

Robertas Whittakeris: „Atrodė, kad Gaethje vienu metu jau buvo nurašytas, bet aš juo niekada neabejojau. Jis fenomenalus kovotojas, pasižymintis puikiu smūgiavimu ir neįtikėtina ištverme, be to, jis turi aukščiausios klasės imtynių ir graplingo pagrindus. Nepaisant to, neįsivaizduoju Chabibo problemų. Apskritai, manau, kad jis karjerą baigs be pralaimėjimų. Galbūt Chabibas ir praleis kažkiek smūgių, bet jo smakras padarytas iš granito, todėl tai nieko nepakeis.“

Janas Blachowiczius: „Sakyčiau, kad laimės Chabibas. Juk jis žvėris.“

Artiomas Lobovas: „Rinkčiausi Gaethje. Jiems abiems tai bus sunki kova, bet Gaethje yra vienas iš tų, kurie turi techninį arsenalą, reikalingą nugalėti Chabibą. Gaethje turi ne tik įgūdžius, bet ir kovotojo širdį bei „kiaušinius“. Bus labai svarbu nuolat spausti varžovą ir nesitraukti atgal. Gaethje gali imtyniauti, gali ilgai išlaikyti intensyvumą ir turi užtektinai jėgos. Manau, kad tai bus daug atkaklesnė kova, nei daugelis žmonių galvoja.“

Mackenzie Dern: „Chabibas laimės ir tikriausiai viską užbaigs skausmingu veiksmu.“

Cory Sandhagenas: „Kai sužinojau, kad Gaethje kovos su Chabibu, iš karto pagalvojau, kad jis turi šansą laimėti. Prieš šią kovą esu kiek šališkas, bet stengiausi į ją pažiūrėti kaip eilinis kovotojas. Nuoširdžiai sakau, kad Gaethje turi galimybę laimėti. Toje svorio kategorijoje tikriausiai niekas kitas neturi tokių įgūdžių, kaip Gaethje, reikalingų nugalėti Chabibą.“

Gillian Robertson: „Jau ilgą laiką sakiau, kad Gaethje yra atsakymas, kaip nugalėti Chabibą. Gaethje yra geras imtynininkas, o jei ir yra parverčiamas, tai greičiau nei per sekundę vėl atsistoja ant kojų. Apie jo smūgiavimą net nėra ką kalbėti, matėte, ką jis padarė Tony, kai užmėtė jį „bombomis“. Manau, kad tai bus sunkiausia Chabibo karjeros kova ir aš prognozuočiau Gaethje pergalę.“

Modestas Bukauskas: „Aš turbūt palaikyčiau kovos autsaiderį. Daug kas kalba, kad Chabibo graplingo sugebėjimai nulems kovos baigtį, tačiau aš manau, kad Gaethje yra pajėgus apsiginti nuo parvertimų, be to, jis pasižymi labai galingais smūgiais. Chabibo smūgiavimo technika, ko gero, nėra tokia „nušlifuota“, kaip Gaethje, kuris išgyveno daug karų narve. Net ir paskutinėje kovoje su Fergusonu Gaethje buvo preciziškai tikslus. Gaethje gali tapti žmogumi, kuris nukarūnuos karalių.“

Katlyn Chookagian: „Nežinau, labai sunku išsirinkti. Jei nebūčiau mačiusi Gaethje kovos su Fergusonu, tada tikrai rinkčiausi Chabibą. Visgi, jei Gaethje kovos taip pat kaip prieš Fergusoną, tuomet gali laimėti kovą. Matėme, koks jis geras yra stovėsenoje, be to, žinome, kad jis turi gerus imtynių pagrindus, tiesiog jų narve nepademonstruoja, nes niekas nesugeba jo parversti.“

Dar daugiau UFC kovotojų prognozių galite išgirsti čia:

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (139)
Registruoti (1)
Anoniminiai (138)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų