Po intriguojančios baudinių serijos Hegelmann LFF taurė keliauja į Panevėžį! fotogalerija + VIDEO (9)

2020.10.24 17:44
„Panevėžio“ triumfas iškovojus LFF taurę | Luko Balandžio / BNS foto nuotr.

„Panevėžio“ triumfas iškovojus LFF taurę | Luko Balandžio / BNS foto nuotr.

 Šeštadienį Panevėžio Aukštaitijos stadione vykusiame Hegelmann LFF taurės finale prireikė baudinių serijos, po kurios (5:4) Panevėžio „Panevėžys“ 2:1 (1:1) nugalėjo Marijampolės „Sūduvą“ ir iškovojo istorinę taurę.

„Panevėžiui“ tai buvo pirmasis triumfas trumpoje komandos istorijoje (įkurtas 2015 m.), o už šią pergalę jie taip pat gavo ir kelialapį į kitų metų UEFA Europos lygos atranką.

Nuo 2015 iki 2018 m. „Panevėžys žaidė pirmoje lygoje, o būtent 2018 m. užėmė pirmą vietą ir iškovojo kelialapį į A lygą, kurioje 2019 m. užėmė penktą vietą. LFF taurėje „Panevėžys“ kol kas buvo toliausiai nužengęs iki ketvirtfinalio.

Atsižvelgiant į COVID-19 situaciją šalyje ir tam tikruose regionuose, artėjančios finalo rungtynės vyks su žiūrovų apribojimais. Panevėžio Aukštaitijos stadionas talpina 6600 žiūrovų, tačiau nuspręsta į stadioną įleisti iki 1000 aistruolių.

Abu įvarčiai per pagrindinį rungtynių laiką buvo pelnyti pirmame kėlinyje. Iš pradžių 23-ią minutę „Panevėžį“ į priekį išvedė greitoje atakoje vienas pabėgęs Ernestas Veliulis, tačiau jau 26-ą minutę T.Eliošius baudos aikštelėje pargriovė V.Slavicką, o 11 metrų baudinių seriją realizavo Oliveira Renanas.

Daugiau įvarčių pelnyta nebuvo, todėl komandos mušė baudinių seriją. Net 8 smūgiai iš eilės buvo sėkmingi, o tada sužibėjo „Panevėžio“ vartininkas R.Broetto, kuris atrėmė A.Zivanovičiaus smūgį į dešinį vartų kampą. Lemiamą baudinį „Panevėžio“ gretose mušė S.Vasquezas, kuris neklydo ir padovanojo „Panevėžiui“ istorinį trofėjų.

Rungtynių eiga:

Baudinių serija:

Muša „Panevėžys“: S.Vasquezas lemiamą baudinį muša neklysdamas ir padovanoja „Panevėžiui“ LFF taurę! – 5:4.

„Panevėžys“ | „Stop“ kadras

„Panevėžys“ | „Stop“ kadras

Muša „Sūduva“: A.Zivanovičiaus smūgį į dešinį vartų kampą atremia R.Broetto! – 4:4.

Muša „Panevėžys“: RJ.Januševskis pergudrauja vartininką – 4:4.

Muša „Sūduva“: J.Jefremovas muša tiesiai ir neklysta – 4:3.

Muša „Panevėžys“: R.Floro smūgio kryptį atspėja „Sūduvos“ vartininkas, tačiau padaryti nieko negali – 3:3.

Muša „Sūduva“: T.Salamonas muša tiksliai – 3:2.

Muša „Panevėžys“: C.Kozoronis taip pat neklysta – 2:2.

Muša „Sūduva“: A.Jankauskas pergudrauja vartininką – 2:1.

Muša „Panevėžys“: Elivelto muša į viršutinį vartų kampą ir lygina rezultatą – 1:1.

Muša „Sūduva“: D.Pušičius tiksliai smūgiuoja į kairį vartų virpstą – 1:0. 

120 min. Pratęsimo pabaiga. Netrukus bus mušama 11 metrų baudinių serija.

120+1 min. „Sūduva“ suorganizuoja pavojingą išpuolį, tačiau savo darbą atliko R.Broetto.

120 min. Pridedama 1 minutė.

119 min. Po S.Kerlos pražangos aikštelėje kilo susistumdymas.

117 min. N.Gorobsovas už pražangą prieš S.Vasquezą baudžiamas geltona kortele.

114 min. T.Eliošių keičia E.Bergonsi („Panevėžys“)

105 min. Prasideda antrasis kėlinys.

105+1 min. Baigėsi pirmasis pratęsimo kėlinys.

105 min. Pridedama 1 minutė.

94 min. „Panevėio“ žaidėjas T.Eliošius baudžiamas geltona kortele už smūgį į T.Salamoną.

93 min. Pavojinga „Panevėžio“ ataka, tačiau I.Kardumas muša kamuolį į užribį.

90 min. Prasideda pratęsimas.

90+3 min. Paskutinėje atakoje „Sūduva“ dar kėlė kamuolį standartinėje situacijoje, tačiau nieko pavojingo sukurti nepavyko ir teisėjas paskelbė antrojo kėlinio pabaigą.

90 min. Pridedamos 3 minutės.

88 min. Igną Kružiką keičia Kotaro Amemiya („Panevėžys“)

81 min. S.Kerla prasižengia prie „Sūduvos“ baudos aikštelės, tačiau Chrysovalantis Kozoronis standartinės situacijos neišnaudoja.

69 min. Perdavimas į baudos aikštelę, tačiau „Panevėžiui“ nepavyksta atakos užbaigti sėkmingai ir kamuolys jau I.Kardumo rankose.

65 min. Pirmasis keitimas „Panevėžio“ gretose: Sebastianas Vasquezas keičia Jorge Eliasą.

61 min. „Panevėžį“ sykį gelbsti vartininkas Rafaelis Broetto, o pakartotinai smūgiuotas kamuolys krenta į vartus. Visgi teisėjas fiksuoja nuošalę ir įvartis neįskaitytas.

59 min. „Sūduva“ priversta daryti dar vieną keitimą: dėl skausmų aikštelę palieka 11 metrų baudinį realizavęs R.Oliveira, o jį keičia Thomas Salamonas.

45 min. Prasideda antrasis kėlinys.

45+2 min. Baigėsi pirmasis kėlinys.

Pirmame kėlinyje „Panevėžys“ daugiau kontroliavo kamuolį (60 prieš 40 proc.), atliko daugiau smūgių į vartus (4 prieš 3), tačiau kėlė mažiau kampinių (1 prieš 2) ir net 4 kartus užfiksavo nuošalę („Sūduva“ – 0).

„Reikia žaisti toliau, turėti savų progų ir jas išnaudoti. Reikia neleisti kontroliuoti kamuolio ir manau, kad viskas bus gerai“, – po pirmojo kėlinio sakė E.Veliulis.

45 min. Pridedamos 2 minutės.

44 min. Šansas „Sūduvai“, tačiau G.Matulevičiaus smūgis buvo blokuotas.

42 min. Pavojinga „Panevėžio“ ataka baigiasi galva smūgiuotu kamuoliu šalia vartų.

33 min. Andro Švrljuga keičia Jevgenijus Jefremovas („Sūduva“).

26 min. ĮVARTIS! „Panevėžio“ džiaugsmas ilgai netruko: po sumaišties baudos aikštelėje ant žemės T.Eliošius griauna V.Slavicką ir teisėjas fiksuoja 11 metrų baudinį, kurį realizuoja Oliveira Renanas!

23 min. ĮVARTIS!!! Į greitą ataką išbėga 28-erių metų Ernestas Veliulis, kuris pergudrauja I.Kardumą ir smūgiu į tolimąjį vartų kampą išveda „Panevėžį“ į priekį – 1:0!

19 min. „Panevėžio“ baudos aikštelėje nuo netyčinio smūgio alkūne į žandikaulį krenta G.Matulevičius („Sūduva“).

14 min. „Panevėžio“ atstovas Lukas Čerkauskas baudžiamas geltona kortele.

13 min. Elivelto prireikia šiek tiek laiko, kad po susidūrimo atsikeltų nuo vejos.

6 min. Po skausmingo susidūrimo kurį laiką ant vejos guli Oliveira Renanas („Sūduva“)

0 min. Rungtynės prasideda!

Startinės komandų sudėtys („Panevėžys“ – „Sūduva“) | „Stop“ kadras

Startinės komandų sudėtys („Panevėžys“ – „Sūduva“) | „Stop“ kadras

Ką prieš Hegelmann LFF taurės finalą kalbėjo komandų treneriai?

Prieš finalines rungtynes vykusioje spaudos konferencijoje tiek treneriai, tiek žaidėjai žadėjo intrigruojančią kovą bei negailėjo pagyrų vieni kitiems.

„Reikia tikėtis futbolo šventės Panevėžyje. Miestas turbūt pasiilgęs tokio pobūdžio rungtynių, juolab, kad dabar yra didžiulės galimybės „Panevėžiui“ patekti į Europos taures. Tikimės daug sirgalių, prie sirgalių bus įdomu žaisti, „Panevėžiui“ palaikymas bus didesnis, bet nuo to bus tik įdomiau ir tikimės įdomios kovos“, – teigė Saulius Širmelis.

Tuo tarpu Joao Martins kalbėjo, jog panevėžiečiai nusipelnė būti finale. „Visų pirma, mes didžiuojamės būdami finale, mes didžiuojamės šiuo pasiekimu ir mes norime mėgautis šia akimirka, todėl, kad tai išskirtinis momentas ir manau, kad mes nusipelnėme būti čia, mes kovojome dėl to“, – teigė J. Martins.

Paklaustas, kokius pokyčius „Panevėžyje“ atliko J. Martins, pastarasis teigė, jog nesiekė kardinaliai pakeisti komandos veido, tačiau pabrėžė, jog teigiamus komandos apsketus pavyko pritaikyti prie jo vizijos.

„Treniruoti komandą nuo sezono pradžios, dalyvauti jos pasiruošime ir prisijungti prie komandos viduryje sezono – visiškai skirtingi dalykai. Kai pradedi dirbti nuo sezono vidurio, neįmanoma visko pakeisti, tai gali tapti didžiule klaida. Atvykęs į komandą aš mačiau teigiamų aspektų, todėl atvykęs mėginau akcentuoti teigiamus komandos dalykus ir pritaikyti žaidėjus prie savo idėjų. Dabar sunku papasakoti viską, ką mes mėginome daryti, tačiau jeigu kalbėti abstrakčiai, „Panevėžys“ yra komanda, kuriai patinka kontroliuoti kamuolį ir aš labai džiaugiuosi, kad komandai toks braižas patinka“, – pasakojo „Panevėžio“ treneris.

„Sūduvos“ užduotis – laimėti

Vyriausiasis Marijampolės „Sūduvos“ treneris Saulius Širmelis teigė, jog pagrindinė marijampoliečių užduotis – laimėti. Treneris pabrėžė, jog artėjančios dvi rungtynės yra labai svarbios, tačiau pabrėžė, jog dabar didžiausias dėmesys skiriamas taurės finalui.

„Sūduvai“ nėra kitokių uždavinių, tik laimėti šį finalą ir apginti šalies čempionų titulą rungtynėse su „Žalgiriu“. Aišku, didžiausias dėmesys dabar skiriamas Hegelmann LFF taurės finalui, apie dvi rungtynes iš karto nėra ką galvoti. Dabar koncentruojamės į taurės finalą, po to bus kiti žingsniai. Bet laimėti artėjančias dvi rungtynes komanda nori“, – teigė S. Širmelis

Panevėžys“ pasiruošęs žengti istorinį žingsnį

„Panevėžio“ treneris J.Martins neslepia, jog pastaruoju metu sulaukia panevėžiečių palaikymo ir tiki, jog vietiniaims sirgaliams pavyks įteikti istorinę dovaną.

„Po kiekvienų rungtynių sulaukiame vis daugiau žiūrovų bei jų palaikymo. Tai yra ženklas, jog jie patenkinti komandos žaidimu ir jie išties mus palaiko. Žinoma, mes turime jiems kažką duoti. Kažką, kas priverstų juos ateiti, tikėti ir palaikyti. Žingsnis po žingsnio jaučiame didesnį jų palaikymą ir susidomėjimą. Panevėžyje jaučiame palaikymą, jaučiame, jog futbolo aistruoliai didžiuojasi mumis ir mėgaujasi akimirka.

Iki šiandienos vien jau patekimas į Hegelmann LFF taurės pusfinalį buvo istoriniu įvykiu klubui, patekimas į finalą taip pat yra istorinis įvykis ir suprantama, jog norime eiti dar toliau. Mes žinome, prieš ką mes žaisime. Tai bus sunkios rungtynės. Bet šeštadienį bus naujos rungtynės, nauja pradžia, todėl tik rungtynių metu pamatysime, kas yra stipresni ir kas nusipelnė šio trofėjaus“, – entuziazmo neslėpė J. Martins.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų