„B Tribūna“ | Roko Lukoševičiaus/BNS Foto nuotr.

„B Tribūna“ | Roko Lukoševičiaus/BNS Foto nuotr.

 Vos prieš kelias dienas „B Tribūna“ skelbė, kad toliau tęs Vilniaus „Ryto“ ir Kauno „Žalgirio“ rungtynių boikotą, tačiau galiausiai visoms suinteresuotoms pusėms pavyko susitarti ir svarbiausiame Lietuvoje derbyje vėl matysime ištikimiausių sirgalių priešpriešą.

„Prieš daugiau nei metus paskelbėm, jog pradedam protestą rungtynėse prieš Žalgirį. Kadangi susilaukėm daugiau nei šimto žinučių ir negalim įsidėti jokio posto be klausimo „AR BŪSIT“, tai atsakom – ne, nebūsim.

Per tuos metus teigiamų pokyčių buvo nedaug. Vasario mėnesį buvo vienas fanų susitikimas su LKL ir klubų atstovais. Kalbant apie esminį klausimą dėl skanduočių cenzūros ir baudų patys mažesnių klubų atstovai pasakė, jog čia yra Ryto ir Žalgirio reikalas, o jie į tai nesikiša. Tai mums suponavo, jog LKL‘o vis primenami „nuostatai“ yra ne rodiklis, nes, akivaizdu, jog norint bent dviem iš trijų pusių (LKL, Rytas, Žalgiris) būtų galima kalbėtis. Kitų LKL klubų šitas klausimas neliečia. Susitikimo metu kartais atrodė, jog diskusija eina į niekur, tačiau buvo keli momentai, kurie teikė vilties, kad gal, gal ateityje… Už norą ir iniciatyvą tuo metu daug kredito galima duoti Rolandui.

Nuo vasario mėnesio jokio poslinkio neįvyko. Prieš pora savaičių mūsų klubas pradėjo domėtis ką reikėtų padaryti. Gal iniciatyvos imtasi per vėlai. Visi klausinėjantys B Tribūnos ar grįšit, ar būsit rungtynėse su Žalgiriu šitą klausimą turėtų nukreipti Ryto klubui ar LKL‘ui. Nes jie yra lygos tarybos nariai, jie priima sprendimus, jie siundo apsaugas ir nurodymus.

Kaip ir sakėm klubui – norime pastebėti, jog jaunimo derbis Vilniuje, Nacionalinėje Krepšinio Lygoje, įvyko be baudų ir banų. Buvo tos pačios skanduotės, tos pačios komandos, ta pati sena aistra ir kova. Bet nebuvo žmonių persekiojimo, nebuvo grasinimų. Nors policija arenoje buvo, bet ji nesikišo į sektorių dėl skanduočių, neišsivedinėjo B Tribūnos aktyvistų į koridorių bei negrūmojo pirštu „dar viena skanduotė ir visus išmesim iš arenos“. Tai dar kartą įrodo, jog problema ateina iš pačios lygos.

Mes tikrai neišduosim savo principų ir idėjų vien todėl, kad Rytas susirinko geresnius legionierius. Legionieriai ateina ir išeina, o problemos tribūnose pasiliks. Mes neatsirasim arenoje todėl, jog yra geresnis šansas įveikti Žalgirį. B Tribūnos ideologija ir tikėjimas komanda nėra grįstas žaidėjų sugebėjimais ir talentu. Savo komanda mes tikėjom ir tikim visada. Ir tos pergalės KMT, kai netikėjo niekas, kai buvom „silpnesni“, buvo pačios saldžiausios.

Protestą pradėjome, nes jautėme, jog „nuostatos“ gadina palaikymą ir spaudžia judėjimą. Pati B Tribūna pastaraisiais metais derbių metu buvo didžiausiame pakilime istorijoje – tokie skaičiai namie ir išvykose anksčiau galėjo tik sapnuotis. Bet, kai vienas po kito dėl banų buvo nurašyti mūsų aktyvūs žmonės, kai klubas gavo tūkstantines baudas, mums reikėjo reaguoti. Atsitraukus nuo šitų toksinių rungtynių, mes vėl atsigavome savo galvose ir sprendimo nesigailim. Kaip dalis rašinėjančių pasirenka neiti į visas kitas Ryto rungtynes, taip mes padarėme savo pasirinkimą. Jau praeitų metų spalio mėnesio mačas Vilniuje įrodė, jog konfliktai ir keiksmažodžiai atsiranda ir be B Tribūnos buvimo arenoje. Šiuo metu LKL savo socialinėse erdvėse pristato, jog tai yra tas pats derbis ir ta pati aistra. Naudodami mūsų nuotrauka. Mums tribūnose tai nebėra tas pats derbis ir ta pati aistra. Tai yra spektaklis, kurį lyga nori susikurti pagal sau patogias taisykles, pagal tai ką nori matyti ir girdėti tik jie. Tai nėra tikra. Po galais, tai net ne spektaklis, nes spektakliuose aktoriams saviraiškos laisvė yra nevaržoma ir necenzūruojama.

B Tribūna grįš į derbį, kai:

1. Lyga nebaus dėl tam tikrų skanduočių. Ypač, kai tai taikoma selektyviai. Buvome ir esame pasiryžę tartis dėl jų naudojimo nepiktnaudžiaujant, karščiausiais rungtynių momentais.

2. Policija nepersekios ir nebanins iš krepšinio rungtynių dėl tų pačių skanduočių. Tuo pačiu policijos teigimu: „Pagal teisės aktus, policija neturi prievolės budėti renginių viduje. Už renginių saugumą – dalyvių, žiūrovų – atsako to renginio organizatorius…”. Norime, kad šios nuostatos būtų laikomasi, o ne bandoma kuo labiau rodyti savo galią.

3. Klubai aiškiai ir racionaliai (kartu su fanais) sutars dėl tinkamų sąlygų išvykos sirgaliams. Kaip pvz. choreografijos yra leidžiamos, pateikus maketą apsaugai/klubui dvi paros iki rungtynių; megafonas, mojuojamos vėliavos, kotai, būgnas yra įleidžiami į areną.

Tikim, jog sekmadienį vilniečiai iškovos gerą pergalę, o triBūnos sugrįžimas į derbį kažkada vis tiek įvyks. Iki susitikimo mače su Peristeri.“, – spalio 19-ą rašė „B Tribūna“.

Prieš daugiau nei metus paskelbėm, jog pradedam protestą rungtynėse prieš Žalgirį. Kadangi susilaukėm daugiau nei šimto...

Posted by B Tribūna on Monday, October 19, 2020

Spalio 22-ą „B Tribūna“ jau pranešė linksmesnes naujienas.

„Booom! MES SUGRĮŽTAM! Sekmadienį VISI į B Tribūną! Pastarosiomis dienomis situacija pasikeitė ir visos suinteresuotos pusės šiandien pasiekė kompromisą aktualiais klausimais. Daugiau info dėl sekmadienio netrukus!!!“, – rašė „B Tribūna“.

Booom! MES SUGRĮŽTAM! Sekmadienį VISI į B Tribūną! Pastarosiomis dienomis situacija pasikeitė ir visos...

Posted by B Tribūna on Thursday, October 22, 2020

 

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (2)
Registruoti
Anoniminiai (2)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

2020/21 m. LKL

12-06 „Žalgiris“ 17:00 „Rytas“
12-09 „Dzūkija“ 18:30 „Cbet“

2020/21 m. Eurolyga

12-08 „Chimki“ 21:00 „AX Armani“
12-10 „Crvena Zvezda“ 20:00 „Olympiacos“
12-10 ALBA 21:00 „Fenerbahče“
12-10 „Real“ 22:00 „Zenit“
12-10 „Valencia“ 22:00 „Anadolu Efes“
12-10 „Baskonia“ 22:00 „Maccabi“
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Šeš 12-05 Burnley 14 : 30 Everton
Šeš 12-05 Manchester City 17 : 00 Fulham
Šeš 12-05 West Ham United 19 : 30 Manchester United
Šeš 12-05 Chelsea 22 : 00 Leeds United
Sek 12-06 West Bromwich … 14 : 00 Crystal Palace
Sek 12-06 Sheffield United 16 : 15 Leicester City
Sek 12-06 Tottenham Hotspur 18 : 30 Arsenal
Sek 12-06 Liverpool 21 : 15 Wolverhampton …