„UFC 254“ pristatymas ir prognozės: ar J.Gaethje taps pirmuoju, įveikusiu Ch.Nurmagomedovą? kova įvyks lietuviams itin patogiu laiku (10)

2020.10.22 11:17
Justinas Gaethje ir Chabibas Nurmagomedovas | Scanpix nuotr.

Justinas Gaethje ir Chabibas Nurmagomedovas | Scanpix nuotr.

  Šeštadienį itin patogiu lietuviams laiku Jaso saloje Abu Dabyje įvyks „UFC 254“ mišrių kovos menų turnyras, kuriame išvysime vieną labiausiai laukiamų 2020 m. dvikovų tarp lengvo svorio kategorijos čempiono iš Dagestano Chabibo Nurmagomedovo (28-0) ir laikinojo čempiono, amerikiečio Justino Gaethje (22-2).

Pirmoji vakaro kova prasidės šeštadienį 17.30 val. Lietuvos laiku. Antroji preliminarios programos dalis startuos 19.00 val., o pagrindinės programos kovos prasidės 21.00 val. Pagrindinėje programoje numatytos 6 kovos, todėl Ch.Nurmagomedovo ir J.Gaethje dvikovą galima tikėtis išvysti maždaug vidurnaktį.

Pagrindinės vakaro kovos:

Kova dėl lengvo svorio kategorijos (iki 155 svarų arba 70,3 kg) čempiono titulo: Chabibas Nurmagomedovas (28-0) – Justinas Gaethje (22-2)

Nepaisant to, kad 2020 m. UFC jau turėjo dideles kovas, tokias kaip Conoro McGregoro susitikimas su Donaldu Cerrone‘u, Stipe‘o Miočičiaus mūšis su Danieliu Cormier ir Israelio Adesanya titulo gynimas prieš Paulo Costa, tačiau drąsiai galima sakyti, kad Ch.Nurmagomedovo ir J.Gaethje dvikova yra didžiausia šiais metais.

Ch.Nurmagomedovas yra didžiausia UFC žvaigždė (neskaitant nuolat karjerą baigiančio, bet sugrįžtančio Conoro McGregoro). Jis nesikovė nuo 2019 m. rugsėjį vykusio „UFC 242“ turnyro, kai mes ir vėl jį pamatėme dominuojantį, o tą kartą jo jėgą pajautė Dustinas Poirier. Ar gali jis tą patį padaryti ir su J.Gaethje?

Kalbant teoriškai, J.Gaethje neturėjo gauti galimybės kovoti dėl titulo, Dar šių metų balandį „UFC 249“ turnyre Ch.Nurmagomedovas turėjo pagaliau susitikti su Tony Fergusonu, tačiau laukiamiausia kova UFC istorijoje ir vėl buvo atšaukta, o šį kartą dėl COVID-19 viruso.

„UFC 249“ turnyras buvo nukeltas į gegužę, tačiau jau be Ch.Nurmagomedovo. Degastano kovotojas tiesiog negalėjo patekti į JAV, o tada T.Fergusonas padarė klaidingą sprendimą ir sutiko kovoti su J.Gaethje dėl laikinojo lengvo svorio kategorijos čempiono titulo.

J.Gaethje tada iškovojo didžiausią karjeros pergalę ir ne tik nutraukė T.Fergusonas 12 iš eilės pergalių seriją, tačiau taip pat per penkis raundus jį visiškai sunaikino. J.Gaethje toje kovoje parodė kur kas daugiau kantrybės, nei anksčiau, o savo žiauriais smūgiais ir jėga palaužė „El Cucuy“.

Ar jis sugebės tą padaryti prieš Ch.Nurmagomedovą yra didžiulis klausimas. Bent jau ant popieriaus, J.Gaethje skamba kaip vienas sunkiausių išbandytų Ch.Nurmagomedovui. Pirma, J.Gaethje turbūt yra stipriausiai smūgiuojantis lengvo svorio kategorijos kovotojas, o jo smūgiai kojomis yra itin žiaurūs ir kuriantys didelę žalą.

Negana to, J.Gaethje yra puikus imtynininkas. Ar jis ketina pargriauti savo varžovą ant žemės? Na, ne, bet visi suprantame kodėl. Apskritai, J.Gaethje per visą savo karjerą retai ieškodavo parvertimų.

Visgi būdamas NCAA pirmojo diviziono imtynininku, J.Gaethje tai puikiai išmano ir pamatyti jį parverstą yra retas reiškinys. Net jeigu jis ir buvo parverstas, netrukus jis lengvai gali išsivaduoti ir vėl atsistoti.

Panašūs epitetai buvo sakomi ir apie buvusius Ch.Nurmagomedovo varžovus, tokius kaip Abelis Trujillo , Michaelą Johnsoną ir D.Poirier. Visgi nei vienas iš jų nesugebėjo sustabdyti Ch.Nurmagomedovo parvertimų, kuris taip pat į savo arsenalą pridėjo ir kitų sugebėjimų.

Ch.Nurmagomedovo stovėsena pagerėjo iki tokio lygio, kad jis 2018 m. vykusioje kovoje komfortabiliai naudojo „jabus“ prieš Al Iaquintą. Nereikia pamiršti, kad jis taip pat dešinės rankos smūgiu pargriovė C.McGregorą žymiojoje „UFC 229“ kovoje.

Iš esmės, Ch.Nurmagomedovas yra sunkus varžovas ne tik dėl savo imtynių įgūdžių, kiek dėl smūgių. Net ir lengvam svoriui jis yra pakankamai greitas. Jis gali uždaryti distanciją greičiau nei bet koks kitas kovotojas, o kai jis laiko savo varžovą, jie galiausiai nugara atsiremia į narvo kraštą.

Žinoma, Ch.Nurmagomedovas kartais gali būti pažeidžiamas ir čia galime atsisukti į 2016 m. vykusią jo kovą su M.Johnsonu, tačiau jo smakras visada laikėsi tvirtai, o galiausiai, kaip ir visi kiti, Ch.Nurmagomedovas savo pranašumą įrodė žemės žaidime.

Žinoma, J.Gaethje turi šansų laimėti. Jis savo rankose turi galią, kuria gali nokautuoti bet ką, net ir Ch.Nurmagomedovą. Bet ar jis iš tiesų gali užkirsti kelią Ch.Nurmagomedovui priartėti ir jį pargriauti? Jeigu jis nesugebės to padaryti, jis bus nustumtas prie narvo krašto ir parverstas, o ten tikriausiai ir pralaimės.

J.Gaethje greičiausiai nebus pakankamai greitas, kad sustabdytų Ch.Nurmagomedovo parvertimus, kuriam tai bus įprastas reikalas. Kai J.Gaethje atsidurs ant nugaros, jis bus pasmerktas.

Keletas įdomių faktų apie Ch.Nurmagomedovą ir J.Gaethje:

– Ch.Nurmagomedovas yra vienas iš trijų Rusijoje gimusių UFC čempionų istorijoje. Kiti du – ankstesnėje eroje triumfavęs Olegas Taktarovas ir svorio kategorijos iki 61,3 kg čempionas Petras Janas.

– Ch.Nurmagomedovas yra vienas iš dviejų lengvo svorio kategorijos čempionų UFC istorijoje, kuris titulą apgynė skausmingais veiksmais. Kitas toks – Anthony Pettis.

– Ch.Nurmagomedovo 28 iš eilės pergalių serija yra ilgiausia tarp aktyvių UFC kovotojų.

– Ch.Nurmagomedovo 11 pergalių serija UFC lengvo svorio kategorijoje yra ilgiausia šiame divizione.

– Ch.Nurmagomedovo aktyvi 12 pergalių iš eilės serija UFC organizacijoje šiuo metu yra ilgiausia iš visų kovotojų.

– Ch.Nurmagomedovas yra vienas iš dviejų UFC kovotojų istorijoje, kuris nuo karjeros pradžios organizacijoje iškovojo 12 pergalių iš eilės. Kitas toks – Andersonas Silva.

– Ch.Nurmagomedovo atlikti 57 parvertimai UFC lengvo svorio kategorijoje yra antras geriausias rezultatas po Gleisono Tibau (84).

– Ch.Nurmagomedovas „UFC 205“ turnyre prieš Michelį Johnsoną atliko 88 akcentuotus smūgius gulint ant žemės ir tai yra ketvirtas geriausias rezultatas per vieną UFC kovą.

– Ch.Nurmagomedovas UFC lengvo svorio kategorijoje sugeria vos 1,7 akcentuoto smūgio per minutę ir tai yra antras geriausias rezultatas tarp aktyvių kovotojų šioje svorio kategorijoje. Jis nusileidžia tik Islamas Machačejevui (0.76).

– J.Gaethje yra vienintelis kovotojas MMA istorijoje, kuris laimėjo titulus UFC ir WSOF organizacijose.

– Net 20 iš 22 pergalių J.Gaethje iškovojo techniniais nokautais arba nokautais. Tarp jų yra ir visos penkios pergalės UFC organizacijoje.

– J.Gaethje yra vienintelis kovotojas UFC istorijoje, kuris atliko 100 ar daugiau akcentuotų smūgių per pirmas tris kovas organizacijoje.

– J.Gaethje atlieka 7,74 akcentuotų smūgių per minutę ir tai yra geriausias rezultatas UFC istorijoje.

– J.Gaethje atlieka 2,36 smūgių kojomis per minutę ir tai taip pat yra geriausias rezultatas organizacijos istorijoje.

– J.Gaethje pataiko 59,2 proc. bandymų atlikti akcentuotus smūgius ir tai yra geriausias rezultatas diviziono istorijoje.

– J.Gaethje UFC lengvo svorio kategorijos kovose praleido vos 17 sekundžių būdamas apatinėje pozicijoje. Ir tai yra trečias mažiausias rezultatas diviziono istorijoje: jis nusileidžia tik Gregorui Gillespie (8 sekundės) ir Adriano Martinsui (9 sekundės)

– J.Gaethje yra vienintelis kovotojas UFC istorijoje, kuris bent vieną premiją iškovojo visose septyniose pirmose UFC kovose.

– Per septynias UFC kovas J.Gaethje buvo apdovanotas 9 premijomis.

– Nuo 2017 m. J.Gaethje iškovojo 9 premijas ir tai yra geriausias rezultatas UFC istorijoje.

Statistika:

Statistika | Organizatorių nuotr.

Statistika | Organizatorių nuotr.

Verdiktas: Ch.Nurmagomedovo pergalė skausmingu veiksmu

Sportas.lt lankytojų prognozė:

Kas laimės: Ch.Nurmagomedovas ar J.Gaethje?
 • Ch.Nurmagomedovas (739 balsai)
 • J.Gaethje (510 balsų)
Balsuodami sutinkate su taisyklėmis. Daugiau informacijos čia.

Vidutinio svorio kategorijos (iki 185 svarų arba 83,9 kg) kova: Robertas Whittakeris (22-5) – Jaredas Cannonier (13-4)

Atsižvelgiant į tai, kaip Israelis Adesanya lengvai nugalėjo Paulo Costa, R.Whittakerio ir J.Cannonier poros nugalėtojas turi geras galimybes tapti kitu pretendentu į UFC vidutinio svorio kategorijos čempiono titulą. Žinoma, R.Whittakeriui būtų kur kas sunkiau ją gauti, nes jis jau yra pralaimėjęs I.Adesanya, tačiau pergalė prieš Darreną Tillą ir galimas laimėjimas prieš J.Cannonier jį pastatytų tikrai į patogią poziciją.

Ar UFC gali norėti, kad pergalę geriau iškovotų J.Cannonier? Sunku pasakyti. Kai jis perėjo į vidutinio svorio kategoriją, iškovojo tris puikias pergales, o jo UFC rekordas tapo 6-4. Nepaisant pergalių, jį vis tiek sunku laikyti rimtu pretendentu į titulą.

Taip yra todėl, kad visos jo trys pergalės vidutinio svorio kategorijoje buvo pasiektos su tam tikru prieskoniu. Davidas Branchas yra puikus graplingo meistras, tačiau jis visada buvo imlesnis kovose su geresniais imtynininkais ir stipriais smūgiuotojas. Ir žinoma, kai J.Cannonier susitiko su UFC legendos Andersono Silva, jo geriausi laikai jau buvo praeityje.

Kova prieš Jacką Hermanssoną buvo viena geresnių J.Cannonier sąskaitoje. Jis susitvarkė su kebliu švedo judėjimu ir smūgiais, niekada neleido jam pasinaudoti savo graplingo sugebėjimais ir antrojo raundo pradžioje užbaigė kovą techniniu nokautu.

Buvęs UFC vidutinio svorio kategorijos čempionas R.Whittakeris turi daugybę puikių savybių. Visų pirma, jis turi nepakankamai gerai įvertintą sugebėjimą apsiginti nuo parvertimų, o šie sugebėjimai padėjo jam iškovoti pergales prieš tokius puikius imtynininkus kaip Yoelis Romero ar Derekas Brunsonas.

Antra, jo greitis šioje svorio kategorijoje yra fenomenalus ir tai leidžia jam netikėtai užklupti varžovą smūgiais, kurių jie nesitiki. Pridėkime jo neįtikėtiną žudiko instinktą pribaigti varžovus ir gauname kietą varžovą bet kuriam kovotojui šiame divizione.

R.Whittakeris turi silpnybę prieš itin tikslius smūgiuotojus. UFC organizacijoje jis du kartus buvo nokautuotas – vieną sykį prieš Steheną Thompsoną, kitą – prieš I.Adesanya. Nereikėtų stebėtis, nes abu šie kovotojai turi fenomenalų tikslumą ir puikų „timingą“. Atrodė, kad abejose kovose R.Whittakeris strigo su savo „timingu“, tapo per daug laukiniu ir pats „suvalgė“ tuos stiprius smūgius.

R.Whittakerio laimei, J.Cannonier nėra iš tų tiksliųjų smūgiuotojų. Jis nėra snaiperis, o jį apibūdinti geriau būtų galima kaip tanku, kuris tiesiog eina į priekį tam, kad sunaikintų. Problema ta, kad R.Whittakeris nebus statinis taikinys ir galės nebijoti J.Cannonier bandymų parversti.

Pridėkime tai, kad nokautuotą J.Cannonier UFC organizacijoje matėme du kartus – sunkaus ir pussunkio svorio kategorijose – gali nutikti ir toks scenarijus, kai R.Whittakeris jį prigaus su švariu ir tiksliu smūgiu.

Greičio skirtumas J.Cannonier turėtų būti per didelis, todėl ši kova turėtų priminti R.Whittakerio pergales prieš D.Brunsoną, Bradą Tavaresą ir Jacare‘ą Souzą.

Verdiktas: R.Whittakerio pergalė techniniu nokautu

Sportas.lt lankytojų prognozė:

Kas laimės: R.Whittakeris ar J.Cannonier?
 • R.Whittakeris (79 balsai)
 • J.Cannonier (42 balsai)
Balsuodami sutinkate su taisyklėmis. Daugiau informacijos čia.

Sunkaus svorio kategorijos (iki 265 svarų arba 120,2 kg) kova: Alexanderis Volkovas (31-8) – Waltas Harrisas (13-8, 1 be nugalėtojo)

Ištrinkime paskutines šių atletų kovas UFC ir tai galėtų būti pagrindinių kandidatų į titulą dvikova. Prieš gegužės mėnesį susitikdamas su Alistairu Overeemu, W.Harrisas turėjo keturių iš eilės pergalių seriją, įskaitant ir nokautą prieš kietą varžovą Aleksejų Oleiniką.

Visgi tada įvyko tragedija: buvo pagrobta ir nužudyta W.Harriso podukra, todėl natūraliai jis praleido kurį laiką negalėjo sugrįžti į narvą. Sugrįžęs, W.Harrisas prieš A.Overeemą atrodė pernelyg emocionalus ir nesugebėjo pasinaudoti ankstyvu nokdaunu bei pats pralaimėjo techniniu nokautu.

Apskirtai, W.Harrisas yra įdomus kovotojas. Jis UFC organizacijoje yra iškovojęs 7 pergales ir patyręs 7 pralaimėjimus ir nuolat tobulėja. 195,58 cm ūgio ir 113 kg W.Harrisas yra vienas didžiausių vyrukų UFC, tačiau jis taip pat yra ir stebėtinai greitas ir savo rankose turi didelę jėgą.

W.Harrisas strigdavo prieš vyrukus, kovojančius ant žemės. Jis lengvai skausmingu veiksmu buvo įveiktas Fabricio Werdumo, taip pat strigo prieš A.Overeemą, kai gulėjo ant nugaros. Klausimas, kaip jis atrodytų prieš technišką smūgiuotoją, nes to tiesiog dar nematėme, neskaitant kovos su A.Overeemo, kurioje jis buvo nokautuotas.

W.Harriso kovos planas greičiausiai bus panašus į Derricko Lewiso, kuris „UFC 229“ turnyre nokautavo A.Volkovą. Žinoma, prieš tai įvykstant D.Lewisas sugėrė daugybę smūgių, ko W.Harrisas nenorės pakartoti, tačiau tai, kaip D.Lewisas su dešine ranka iš viršaus nokautavo A.Volkovą turėtų būti tai, ką W.Harrisas norės išbandyti.

Vis dėlto, W.Harrisui tai bus labai sunki kova. A.Volkovas pralaimėjo dvi iš trijų paskutinių kovų, tačiau jo rekordas UFC organizacijoje yra 5-2. Jo pergalės prieš Fabricio Werdumą ir Stefaną Struve‘ą parodė, kas jis yra puikus varžovus pribaigiantis kovotojas, o kova prieš Gregą Hardy apie jį pasako daugiausiai.

Tris raundus A.Volkovas puikiai kovojo prieš milžinišką atletą ir nors kova nebuvo graži, tačiau G.Hardy nei vienu momentu nepriartėjo prie A.Volkovo taip, kad padarytų jam žalos. Nors W.Harrisas šiuo metu yra labiau nugludintas kovotojas nei G.Hardy, tačiau taip pat tarp jų yra ir panašumų. Jie abu turi nokautuojančią jėgą, tačiau nei vienas iš jų nėra taktiški.

Be to, A.Volkovas turi didžiulį pranašumą ant žemės ir jeigu jis sugebės W.Harrisą paguldyti ant nugaros, dideli šansai, kad jis ten jį ir išlaikys bei padarys nemažai žalos.

W.Harrisas gali laimėti šią kovą, jeigu pataikys stiprius smūgius. Jis turi nokautuojančią jėgą, o A.Volkovo smakras nėra kiečiausias. Visgi A.Volkovas turi daugiau kelių į pergalę, turi ištiestų rankų pranašumą ir yra techniškesnis kovotojas. Galbūt tai nebus labai įdomi kova, tačiau A.Volkovas turėtų iškovoti šeštą pergalę UFC organizacijoje.

Verdiktas: A.Volkovo pergalė vieningu teisėjų sprendimu

Sportas.lt lankytojų prognozė:

Kas laimės: A.Volkovas ar W.Harrisas?
 • A.Volkovas (57 balsai)
 • A.Harrisas (27 balsai)
Balsuodami sutinkate su taisyklėmis. Daugiau informacijos čia.

Vidutinio svorio kategorijos (iki 185 svarų arba 83,9 kg) kova: Jacobas Malkounas (4-0) – Philas Hawesas (8-2)

Tikrai keistas sprendimas statyti šiuos kovotojus į vieną pagrindinių „pay-per-view“ metų turnyrų. Ne tik dėl to, kad abiem tai debiutas UFC organizacijoje, tačiau australas J.Malkounas savo profesionalioje karjeroje išviso turi vos 4 pergales. Apskritai, jis nekovojo nuo 2019 m. spalio, o filmuotos medžiagos apie jį rasti išties yra sunku.

Sprendžiant iš to, kas yra pateikiama, J.Malkounas yra universalus kovotojas. Jo smūgiai atrodo solidūs, nors ir nuspėjami, o jo graplingas taip pat neatrodo blogas. Visgi nėra taip, kad jis jau dabar būtų laikomas labai perspektyviu kovotoju. Taigi, kaip toks nepatyręs atletas užsidirbo sutartį su UFC?

Labiausiai tikėtinas paaiškinimas yra jo ryšys su buvusiu UFC vidutinio svorio kategorijos čempionu Robertu Whittakeriu. J.Malkounas yra vienas iš pagrindinių R.Whittakerio treniruočių partnerių ir daugybę kartų kovų metu stovėjo jo kampe.

Ir nors jis nėra toks žinomas, kaip kad R.Whittakeris, tačiau jie kartu varžėsi 2019 m. Azijos ADCC graplingo varžybų kvalifikacijoje ir pateko į pagrindinį prestižinį turnyrą, nors ir privalėjo pasitraukti dėl traumos.

Kalbant apie kitą UFC debiutantą P.Hawesą, jis nuėjo ilgą kelią link stipriausios pasaulio MMA organizacijos. Jis turėjo gerą reputaciją iš „Jackson-Wink“ stovyklos, taip pat gerai pasirodė jaunių imtynių koledžų čempionate.

Visgi turėdamas 3 pergales ir 0 pralaimėjimų vietinėse kovose, jis klupo 23-iame „The Ultimate Fighter“ sezone. 2017 m. jis dar kartą nesugebėjo prasibrauti į UFC, kai Dana White‘o „Contender Series“ turnyre buvo nokautuotas Juliano Marquezo.

Visgi P.Hawesas toliau nepaleido savo svajonės, laimėjo tris kovas ir sugrįžo į „Contender Series“, kuriame rugsėjį iškovojo pergalę techniniu nokautu. Dabar jam 31-eri, jis yra atletiškas ir turi pakankamai patirties, kad galėtų sėkmingai varžytis UFC.

Dėl informacijos apie J.Malkouną trūkumo sunku pasakyti, kaip gali klostytis ši kova, tačiau treniruotės su R.Whittakeriu skamba kaip puikus pasiruošimas. Visgi jau anksčiau esame matę, kaip UFC kovoja didžiųjų atletų treniruočių partneriai ir kaip jie klumpa. Į galvą šauna tokie vardai kaip Artiomas Lobovas ar Tiki Ghosnas, tačiau net ir jie yra šio sąrašo viršuje.

Turint omenyje, kad J.Malkounas turi kur kas mažiau patirties, čia pasirinkimas yra gana aiškus. Galbūt J.Malkounas pasirodys agresyvesnis, tačiau P.Hawesas turėtų pasinaudoti savo imtynių sugebėjimais ir fiziškumu, o tai jam užtikrins pergalę techniniu nokautu.  

Verdiktas: P.Haweso pergalė techniniu nokautu

Sportas.lt lankytojų prognozė:

Kas laimės: J.Malkounas ar P.Hawesas?
 • J.Malkounas (21 balsas)
 • P.Hawesas (17 balsų)
Balsuodami sutinkate su taisyklėmis. Daugiau informacijos čia.

Moterų lengviausio svorio kategorijos (iki 125 svarų arba 56,7 kg) kova: Lauren Murphy (13-4) – Lillija Šakirova (8-1)

L.Murphy šioje svorio kategorijoje kol kas yra nepriekaištinga ir yra iškovojusi 3 pergales iš eilės, įskaitant ir laimėjimą prieš Roxanne Modafferi. Galima sakyti, kad L.Murphy net yra kelios pergalės nuo to, kad gautų kovą dėl titulo prieš Valentiną Ševčenko ar Jennifer Maia.

Šiame turnyre L.Murphy turėjo susikauti su Cynthia Calvillo, o nugalėtoja galbūt būtų gavusi kovą dėl titulo, tačiau C.Calvillo turėjo teigiamą COVID-19 testą, o naujokė L.Šakirova sutiko kovoti per labai trumpą laiką – mažiau nei savaitę.

Sunku tikėtis, kad L.Šakirova galėtų pateikti staigmeną. Sprendžiant iš nedidelės informacijos internete, ji yra smūgiuotoja, tačiau ne visada tai daro itin tiksliai.

Ant žemės ji taip pat turi įgūdžių, tačiau varžovėms taip pat nėra didelių problemų išsivaduoti iš jos ir sugrįžti į stovėseną.

Nuo 2015 m. L.Šakirova savo sąskaitoje turi 9 kovas prieš žemo lygio varžoves, todėl nėra dalykų, dėl kurių būtų galima spręsti, kad ji yra pasiruošusi UFC lygiui. Visgi reikia duoti jai pagarbos už tai, kad ji paskutinę akimirką sutiko pakeisti iškritusią kovotoją

Kalbant apie nokautus, L.Murphy nėra geriausia, tačiau ji smūgiuoja stipriai ir yra puiki visose srityse. Ji gali sukurti puikių epizodų ir dar labiau priartėti link pretendentės į titulą statuso.

Abejotina, kad L.Murphy pribaigs varžovę pirmame raunde, nes taip per visą karjerą ji yra laimėjusi tik vieną kartą, tačiau lengva įsivaizduoti, kad vėliau ji laimės techniniu nokautu.

Verdiktas: L.Murphy pergalė techniniu nokautu

Sportas.lt lankytojų prognozė:

Kas laimės: L.Murphy ar L.Šakirova?
 • L.Murphy (70 balsų)
 • L.Šakirova (91 balsas)
Balsuodami sutinkate su taisyklėmis. Daugiau informacijos čia.

Pussunkio svorio kategorijos (iki 205 svarų arba 93 kg) kova: Magomedas Ankalajevas (13-1) – Ionas Cutelaba (15-5, 1 be nugalėtojo)

Neįtikėtina, tačiau tai penktas kartas 2020 m., kai UFC suorganizuoja M.Ankalajevo ir I.Cutelaba dvikovą.

Pirmą sykį tai įvyko vasarį dar prieš COVID-19 pandemiją ir tuo metu tai buvo dviejų itin perspektyvių pussunkio svorio kategorijos kovotojų susidūrimas.

Deja, tačiau tai tapo viena kontraversiškiausių kovų UFC istorijoje. Kovotojai susirėmė pristatymo metu ir buvo išskirti, o tuomet atsitiko blogiausia. Pirmojo raundo pradžioje M.Ankalajevas sužeidė I.Cutelaba smūgių serija, tačiau kai teisėjas Kevinas MacDonaldas žengė stabdyti kovą, buvo aišku, kad I.Cutelaba nebuvo pribaigtas.

Tai buvo keistas sustabdymas, kuris nebuvo prasmingas, todėl UFC pradėjo organizuoti revanšinę kovą. Pirmą kartą ją užsakė „UFC 249“ turnyre balandį, tačiau dėl COVID-19 pandemijos visas turnyras buvo atšauktas, o kovą du kartus buvo bandyta perkelti.

Visgi tam įvykti kliudė du teigiami I.Cutelaba COVID-19 testai, todėl dabar yra penktas kartas, kai planuojama šių atletų kova.

Visgi sunku tikėtis, kad I.Cutelaba galėtų pasiekti revanšą. Prieš pirmą kovą buvo tikėtasi, kad M.Ankalajevas naudos savo galingas imtynes tam, kad neutralizuotų pavojingus I.Cutelaba smūgius, tačiau kai prasidėjo kova, Degastano kovotojas panaudojo savo jėgą ir stiprius smūgius ir atsidūrė viršuje. Žinoma, kovos sustabdymas buvo siaubingas, tačiau nebuvo abejonių, kas tuo metu valdė kovą.

I.Cutelaba turi smūgio jėgą, kuri gali pasukti kovą kita puse ir jeigu jis pagaus M.Ankalajevą, tikrai gali jį nokautuoti. Visgi puikios M.Ankalajevo imtynės ir graplingas yra tai, kas vers nerimauti I.Cutelaba, todėl jis bus kur kas atsargesnis.

Greičiausiai M.Ankalajevas sujungs savo smūgius su parvertimais, ant žemės darys žalą I.Cutelabai ir įtikins teisėjus savo pranašumu.

Verdiktas: M.Ankalajevo pergalė vieningu teisėjų sprendimu

Sportas.lt lankytojų prognozė:

Kas laimės: M.Ankalajevas ar I.Cutelaba?
 • M.Ankalajevas (30 balsų)
 • I.Cutelaba (11 balsų)
Balsuodami sutinkate su taisyklėmis. Daugiau informacijos čia.

Preliminarios kovos:

Sunkaus svorio kategorijos (iki 265 svarų arba 120,2 kg) kova: Stefanas Struve'as (33-12) – Tai Tuivasa (10-3)

Verdiktas: T.Tuivasa pergalė techniniu nokautu

„Catchweight“ svorio kategorijos kova: Nathanielis Woodas (17-4) – Casey Kenney (15-2–1)

Verdiktas: C.Kenney pergalė vieningu teisėjų sprendimu

Pusvidutinio svorio kategorijos (iki 170 svarų arba 77,1 kg) kova: Alexas Oliveira (22-8-1, 2 be nugalėtojo) – Šavkatas Rachmonovas (12-0)

Verdiktas: Š.Rachmonovo pergalė techniniu nokautu

Pussunkio svorio kategorijos (iki 205 svarų arba 93 kg) kova: Jungas Da Unas (13-2) – Samas Alvey (33-14, 1 be nugalėtojo)

Verdiktas: J.Da Uno pergalė techniniu nokautu

Pirmosios preliminariosios kovos:

Moterų lengviausio svorio kategorijos (iki 125 svarų arba 56,7 kg) kova: Liana Jojua (8-3) – Miranda Maverick (9-2)

Verdiktas: M.Maverick pergalė skausmingu veiksmu

Lengvo svorio kategorijos (iki 155 svarų arba 70,3 kg) kova: Joelis Alvarezas (17-2) – Alexanderis Yahovlevas (24-9-1)

Verdiktas: J.Alvarezo pergalė skausmingu veiksmu

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (10)
Registruoti
Anoniminiai (10)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

2020/21 m. LKL

12-05 „Pieno žvaigždės“ 17:00 „Šiauliai“
12-05 „Neptūnas“ 17:00 „Lietkabelis“
12-06 „Žalgiris“ 17:00 „Rytas“

2020/21 m. Eurolyga

12-03 CSKA 21:00 „Olympiacos“
12-03 „Zenit“ 21:00 „Fenerbahče“
12-03 „Maccabi“ 21:05 „Crvena Zvezda“
12-03 „AX Armani“ 21:45 „Panathinaikos“
12-03 „Valencia“ 22:00 ALBA
12-04 „Anadolu Efes“ 19:30 „Baskonia“
12-04 „Bayern“ 19:30 „Chimki“
12-04 „Žalgiris“ 20:00 „Barcelona“
12-04 „Real“ 22:00 ASVEL
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Pen 12-04 Aston Villa 02 : 00 Newcastle United
Šeš 12-05 Burnley 14 : 30 Everton
Šeš 12-05 Manchester City 17 : 00 Fulham
Šeš 12-05 West Ham United 19 : 30 Manchester United
Šeš 12-05 Chelsea 22 : 00 Leeds United