„Hegelmann“ LFF taurė | Organizatorių nuotr.

„Hegelmann“ LFF taurė | Organizatorių nuotr.

„Panevėžys“ Hegelmann LFF taurės pusfinalyje net 4 – 0 sutriuškino Vilniaus „Riterius“ ir iškovojo bilietą į šio turnyro finalą.

Susitikimą žymiai aktyviau pradėjo aikštės šeimininkai, kurie nuo pat mačo pradžios užgulė vilniečių vartus. Jau 3-ąją rungtynių minutę Ignas Kružikas galėjo pasižymėti, bet patikimai sužaidė „Riterių“ komandos vartininkas.

 Po keletos minučių Ernestas Veliulis pavojingai smūgiavo, o Tautvydo Eliošiaus smūgį atrėmė svečių vartininkas Tadas Simaitis.

11-ąją mačo minutę FK „Panevėžys“ išsiveržė į priekį. E. Veliulio smūgiuotą kamuolį atrėmė „Riterių“ vartininkas, bet pirmas suskubęs T. Eliošius smūgiu iš arti pelnė įvartį.

Po to kurį laiką vyko ramesnis žaidimas, o itin pavojingų momentų abiejų ekipų futbolininkai nesukūrė.

37-ąją mačo minutę aktyviai rungtyniavęs E. Veliulis stipriai ir pavojingai smūgiavo iš toli, bet kamuolys praskriejo šiek tiek virš „Riterių“ vartų skersinio.

Poilsio komandos išėjo panevėžiečiams pirmaujant rezultatu 1:0.

Per pertrauką svečių svečių ekipos treneriai atliko du keitimus ir bandė žaisti aktyviau. 56-ąją rungtynių minutę šeimininkai surengė pavojingą išpuolį. E. Veliulis įsiveržė į vilniečių baudos aikštelę, bet panevėžiečio smūgis buvo netikslus.

Po dešimties minučių vėl pavojus iškilo prie „Riterių“ vartų. Gavęs gerą perdavimą iš komandos draugo Jorge Eliasas iš arti nesugebėjo kamuolio nukreipti į svečių vartus.

Po akimirkos jau svečiai atsakė pavojingu išpuoliu, bet vilniečių komandos žaidėjo smūgiuotas kamuolys praskriejo šalia „Panevėžio“ vartų virpsto.

69-ąją mačo minutę „panevėžys“ jau pirmavo rezultatu 2:0. E. Veliulis įsiveržęs į svečių baudos aikštelę tiksliu smūgiu pasiuntė kamuolį į „Riterių“ vartus.

75-ąją rungtynių minutę rezultatas tapo 3:0, o susitikimo laimėtojas jau nekėlė abejonių. Tiksliu smūgiu pasižymėjo Rafaelis Floro. Po dviejų minučių Vytas Gašpuitis smūgiu galva padidino šeimininkų persvarą iki 4:0.

 

„Panevėžio“ futbolininkai LFF taurės finale spalio 24 d. Panevėžyje surems ginklus su Marijampolės „Sūduva“, kurie pusfinalyje iš tolimesnių kovų eliminavo Vilniaus „Žalgirį“.


„Riteriai“ į LFF taurės pusfinalį pateko trečią kartą istorijoje. Pirmasis bandymas 2014 metais baigėsi pralaimėjimu Vilniaus „Žalgiriui“ (bendru rezultatu 0:1 per dvejas rungtynes), antruoju bandymu 2016 metais, nugalėjus „Sūduvą (bendru rezultatu 3:0 per dvejas rungtynes) buvo iškovotas kelialapis į turnyro finalą, kuriame po pratęsimo teko pripažinti „Žalgirio“ pranašumą.

„Riteriai“ ir „Panevėžys“ šiame sezone žaidė trejas tarpusavio rungtynes, kuriose vilniečiai nesugebėjo laimėti nė karto. Tiesa, pačios rungtynės buvo pakankamai skirtingos. Pavyzdžiui, pirmajame rate „Riteriai“ ir „Panevėžys“ susitiko iškart po to, kai Aukštaitijos klubo vadovai atleido vyriausiąjį trenerį Aleksandrą Kurtijaną. „Riteriai“ tą dvikovą pradėjo labai galingai, įmušė greitą įvartį, tačiau vėliau nei žaidybinės persvaros, nei rezultato išsaugoti nesugebėjo.

Antrojo rato rungtynės kokybės prasme buvo pačios prasčiausios. Beje, prieš tas rungtynes „Panevėžys“ paskelbė apie vyriausiojo trenerio Joao Martinso prisijungimą prie ekipos. Didžiulis klaidų skaičius abiejose aikštės pusėse sėkmę dovanojo „Panevėžiui“. Iš pradžių įsiveržęs į baudos aikštelę pasižymėjo Tautvydas Eliošius, o antrojo kėlinio pradžioje – Ignas Kružikas. Dar po 8 minučių Hugo Figueredo buvo nubaustas antra geltona kortele. Likę mažumoje, panevėžiečiai atidavė iniciatyvą, „Riteriai“ uždirbo ir realizavo 11 metrų baudinį. Dar buvo likę keturiolika minučių, tačiau jų neužteko, kad būtų pelnytas išlyginamasis įvartis.

Trečiajame rate vyko lygių varžovų dvikova. Angelis Lezama antrojo kėlinio pradžioje tolimu baudos smūgiu išvedė vilniečius į priekį, tačiau persvaros išsaugoti nepavyko. Siaubinga klaida – atsikirtimas ir 1:1.

Sužaidę šias pusfinalio rungtynes, „Riteriai ir „Panevėžys“ A lygoje spalio 28 dieną sužais dar vieną kartą. Tose rungtynėse abi ekipos bandys išsaugoti galimybę turnyro lentelėje pakilti iki ketvirtos vietos. Tiesa, dar prieš tai bus sužaistas LFF taurės finalas. Jei jį laimės arba „Riteriai“, arba „Panevėžys“, ta ketvirta vieta iš esmės nieko nebereikš.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (1)
Registruoti
Anoniminiai (1)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų