UEFA Čempionų lygos trofėjus | Scanpix nuotr.

UEFA Čempionų lygos trofėjus | Scanpix nuotr.

 „The Telegraph“ praneša, kad UEFA ruošia rimtus pokyčius Čempionų lygai, kurie galėtų įsigalioti nuo 2024/2025 m. sezono.

Pagal nusistovėjusią tvarką stipriausiame Senojo žemyno klubiniame futbolo turnyre dalyvauja 32 komandos, suskirstytos į 8 grupes po 4. Visgi, UEFA svarsto galimybę padidinti dalyvių skaičių iki 36 ir padalinti juos į 6 grupes po 6. Tokiu atveju kiekviena komanda grupės etape sužaistų ne po 6, o po 10 rungtynių.

Kita svarstoma idėja dar labiau pakeistų lygos veidą. Galvojama pasitelkti specialią reitingų sistemą, pagal kurią kiekvienas klubas sužaistų po 10 rungtynių su skirtingais varžovais. Tai pakeistų grupių etapą, o sistema kažkuo primintų šachmatų turnyrus ir tai, kaip juose yra parenkami varžovai.

Beje, antrasis variantas kol kas sulaukia daugiau palaikymo. Manoma, kad tokiu atveju būtų galima išvysti daugiau rungtynių tarp stipriausių lygos klubų, o tai būtų patrauklu tiek televizijoms, tiek sirgaliams.

Manoma, kad sprendimas dėl lygos ateities bus priimtas 2021 m.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (2)
Registruoti
Anoniminiai (2)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų