Pasibaigęs. 11-02 19:10
LKL
Šiauliai
89
Neptūnas
85
Pasibaigęs. 11-03 02:00
NBA
Knicks
128
Bulls
116
Pasibaigęs. 11-03 18:30
LKL
Jonava
82
Juventus
98
Pasibaigęs. 11-03 18:45
LKL
Nevėžis
94
Gargždai
87
Pasibaigęs. Vakar 04:00
NBA
Nuggets
130
Kings
124
Pasibaigęs. Vakar 19:45
UEFA Čempionų lyga
Slavia
0
Arsenal
3
Pasibaigęs. Vakar 22:00
UEFA Čempionų lyga
Liverpool
1
Real
0
Pasibaigęs. Vakar 22:00
UEFA Čempionų lyga
PSG
1
Bayern
2
Pasibaigęs. Vakar 22:00
UEFA Čempionų lyga
Atletico
3
Royale Union SG
1
Pasibaigęs. Šiandien 03:00
NBA
Bulls
113
76ers
111
GYVAI. Ilgoji pertrauka
Europos taurė
Dolomiti Energia
42
Lietkabelis
31
GYVAI. IV kėlinys, 6 min.
KMT
Gargždai
87
Šiauliai
85
GYVAI. III kėlinys, 10 min.
Europos taurė
Neptūnas
77
Manresa
64
GYVAI. III kėlinys, 3 min.
Čempionų lyga
Rytas
68
MLP Academics Heidelberg
46
Šiandien, 22:00
UEFA Čempionų lyga
Inter
-
Kairat Almaty
-
Šiandien, 22:00
UEFA Čempionų lyga
Brugge
-
Barcelona
-
Šiandien, 22:00
UEFA Čempionų lyga
Manchester City
-
Borussia
-
Rytoj, 04:00
NBA
Nuggets
-
Heat
-
Rytoj, 05:00
NBA
Kings
-
Golden State Warriors
-
Rytoj, 18:30
KMT
Nevėžis
-
Jonava
-
11-07, 20:00
Eurolyga
Žalgiris
-
Valencia
-
11-08, 03:00
NBA
Bucks
-
Bulls
-
11-08, 05:00
NBA
Nuggets
-
Golden State Warriors
-
11-08, 05:00
NBA
Kings
-
Thunder
-
11-08, 15:00
A Lyga
Dainava
-
Riteriai
-
11-08, 15:00
A Lyga
Šiauliai
-
Džiugas
-
11-08, 15:00
A Lyga
Kauno Žalgiris
-
Banga
-
11-08, 15:00
A Lyga
Panevėžys
-
Žalgiris
-
11-08, 15:00
A Lyga
Hegelmann
-
Sūduva
-
11-08, 16:50
LKL
Neptūnas
-
Juventus
-
11-08, 19:10
LKL
Gargždai
-
Lietkabelis
-
11-09, 03:00
NBA
Cavaliers
-
Bulls
-
11-09, 04:00
NBA
Nuggets
-
Pacers
-
11-09, 16:50
LKL
Rytas
-
Jonava
-
11-09, 19:10
LKL
Nevėžis
-
Žalgiris
-
11-10, 04:00
NBA
Kings
-
Timberwolves
-
11-11, 03:00
NBA
Bulls
-
Spurs
-
11-11, 21:30
Europos taurė
Hapoel Jerusalem
-
Neptūnas
-
11-12, 06:00
NBA
Kings
-
Nuggets
-
11-12, 18:30
KMT
Juventus
-
Gargždai
-
11-12, 19:00
KMT
Šiauliai
-
Jonava
-

V.Žala išbandė perrinktą ir Dakarui paruoštą „Mini“: „Adaptuotis reikia iš naujo“ fotogalerija

2020-10-19 11:08
Vaidotas Žala išbandė perrinktą ir Dakarui paruoštą „Mini“ | „Agrorodeo“ komandos nuotr.

Vaidotas Žala išbandė perrinktą ir Dakarui paruoštą „Mini“ | „Agrorodeo“ komandos nuotr.

 Įpusėjus rudeniui ne tik baigiasi automobilių sporto sezonas, tačiau ir prasideda lenktynininkų pasiruošimas sunkiausiomis pasaulio lenktynėmis pripažintam Dakarui. Nors „Agrorodeo“ komandos pilotas Vaidotas Žala viso sezono metu lėkė klasikinio ralio trasomis ir „rinko“ sportinius kilometrus, sekmadienį surengtų treniruočių metu atsisėdęs prie Dakaro greičio ruožams paruošto MINI pripažino, kad po pertraukos „persikalibruoti“ nėra lengva.

Viskas kitaip nei R5

Lenktynininkas pripažino, kad pradžioje abejojo ar treniruotes rengti verta, mat oras Lietuvoje buvo pakankamai prastas. Vis dėlto, vos testams pasibaigus V. Žala neabejojo, kad jie buvo labai svarbūs ir reikalingi.

„Pastaruoju metu oras atšalo, o ir gruntas nedžiūva, todėl turėjau abejonių ar vertą MINI mesti į purvą, bet dabar labai džiausiuosi, kad galų gale nusprendėme pasidaryti šį testą. Šiame automobilyje nesėdėjau nuo birželio mėnesio, o MINI skiriasi nuo klasikinio ralio technikos, todėl atsisėdus prie jo vairo tenka adaptuotis prie valdymo, ypač variklio darbo.

Klasikinio ralio automobilis sveria 1250 kg, o MINI beveik 2 tonas, todėl jų valdymo skirtumas yra pakankamai ženklus – kitokia inercija, balansas. Kai važiavau pirmą ratą atrodė, kad arba automobilis „netraukia“ arba pats „nepataikau“, bet „sukant“ kilometrus sekėsi vis geriau ir geriau, pagaliau, rodos, ir variklis puikiai sukasi, ir trauka atsirado, ir į posūkį pataikau. Trumpai tariant, viskas grįžo į savas vėžias“, – įspūdžiais po treniruotės dalinosi lenktynininkas.

Pirmas ir paskutinis testas Lietuvoje

V. Žala teigė, kad sekmadienį surengtų testų metu iš viso su MINI įveikė apie 150 kilometrų, kurie tapo puikia proga „persikalibruoti“ iš klasikinio ralio į Dakaro režimą. Lenktynininkas pripažino, kad prieš startą Dakare dar tikisi surengti nedidelius testus ir Saudo Arabijoje, prieš pat lenktynių startą.

„Žinoma, tikiuosi, kad padaryti apšilimą pavyks ir pačioje Saudo Arabijoje prieš administracinę ir techninę komisijas, tam planuojame skirti maždaug pusdienį. Vis dėlto, sekmadienį buvo mūsų vienintelis ir pagrindinis testas Lietuvoje, kurio metu išbandėme ir automobilį bei patikrinome ar nieks nesulūžo, neatsisuko ir nepradėjo varvėti“, – aiškino V. Žala.

Pirmi kilometrai po remonto

Lenktynininkas priminė, kad dar vasarą automobilis buvo išsiųstas „X-raid“ komandai, kuri automobilį nuodugniai perrinko ir paruošė naujam startui sunkiausiose pasaulio lenktynėse. V. Žala aiškino, kad kaip ir po kiekvieno Dakaro, automobilis buvo nuodugniai patikrintas, o pagrindiniai agregatai buvo perrinkti.

„Automobilis buvo visiškai išardytas. Vienintelė vieta, kurios nelietėme yra variklis, nes jo resursas yra pakankamai didelis – apie 15 tūkstančių kilometrų, todėl skaičiuojame, kad artėjančiam Dakarui jo turėtų užtekti. Tiesa, turbokompresorius taip pat buvo pakeistas nauju“, – MINI remonto darbus komentavo lenktynininkas.

V. Žala teigė, kad dabar komandai svarbi data – lapkričio pabaigoje, kai MINI, kartu su visa kita komandos technika, bus išvežtas į Marselį. Ten visa Dakarui skirta technika gruodžio pradžioje bus pakrauta į laivą bei išplukdyta į Saudo Arabiją.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų