Sara Urumova, Gabrielė Leščinskaitė ir Rūta Stankevičienė | Organizatorių nuotr.

Sara Urumova, Gabrielė Leščinskaitė ir Rūta Stankevičienė | Organizatorių nuotr.

 Penktadienį ir šeštadienį įvyko Lietuvos vasaros biatlono čempionato II dalis. Pajėgiausi šalies biatlonininkai dvi dienas varžėsi skirtingose vietose – Nemenčinėje ir Ignalinoje.

Penktadienį sportininkai Vilniaus rajono sporto mokyklos šaudykloje Nemenčinėje stojo prie sprinto bėgte rungties starto linijos, o šeštadienį jau Ignalinoje varžėsi riedslidėmis. Per pastaruosius metus tai buvo gausiausios biatlono varžybos Lietuvoje, o pirmąją dieną jėgas trasoje išbandė daugiau nei 70 čempionato dalyvių.

Penktadienį vyrų grupėje 4 kilometrų sprinto bėgte distanciją greičiausiai įveikė vilnietis Rokas Suslavičius (šaudymas 0+1). Antras finišavo 11 sekundžių atsilikęs nemenčinietis Karolis Dombrovskis (0+3). Trečias liko anykštėnas Lukas Jakeliūnas (1+2), nuo nugalėtojo atsilikęs 25 sekundėmis.

Jaunimo grupėje pirmoje vietoje finišavo Visagino atstovas Maksimas Fominas (0+3). Jis aplenkė antroje vietoje likusį ignalinietį Jokūbą Mačkinę (1+4), o trečiąją vietą užėmė Nikita Romanovas (1+2).

Moterų grupėje užtikrintai laimėjo vilnietė Gabrielė Leščinskaitė (0+2), aplenkusi Sarą Urumovą (2+3) ir Rūtą Stankevičienę (1+2).

„Esu laiminga, nes iki šiol pavyko išvengti rimtesnių sveikatos problemų, traumų ir ligų, todėl ir vasaros pasirengimas vyko be nukrypimų, maksimaliai laikantis numatyto plano.

Šiuo metu fiziškai jaučiuosi gana gerai, tačiau tai nereiškia, kad tuo pačiu esu ir geroje formoje. Iš tiesų, tai sunku įsivertinti, nes visai neseniai turėjome trumpas atostogas, po kurių, dar nespėjus įsivažiuoti į darbą, jau varžėmės Lietuvos čempionate.

Tad akivaizdu, jog nebuvo jokio specialaus pasiruošimo varžyboms, todėl tiek trenerio reikalavimai, tiek asmeniniai lūkesčiai liko minimalūs“, – po finišo sakė G.Leščinskaitė.

Jaunių vaikinų grupėje nepralenkiamas buvo Domas Jankauskas, o merginų tarpe – Marija Kresik.

Šeštadienį sportininkai lipo ant riedslidžių ir pagal pirmos dienos rezultatus varžėsi persekiojimo rungtyje.

Moterų grupėje 100 procentinį pataikymą šaudykloje užfiksavusi G.Leščinskaitė (šaudymas 0+0+0+0) pratęsė savo dominavimą ir džiaugėsi užtikrinti pergale. Ji 10 km distanciją įveikė per 33 min. 48 sek. ir beveik 10 min. lenkė antroje vietoje likusią S.Urumovą (1+2+1+1). Trečia R.Stankevičienė (0+0+4+3).

Čempione tapusi G.Leščinskaitė atskleidė, kad nors ir pavyko sušaudyti be klaidų toli gražu ne pačiose svarbiausiose varžybose, tačiau toks rezultatas šaudykloje džiugina. Juolab, kad pastarąjį kartą toks taiklus šaudymas atnešė sidabro medalį Europos jaunimo olimpiniame festivalyje Rumunijoje.

„Savo šaudymu džiaugiuosi, bet nesididžiuoju. Džiugina pats faktas, kad yra keturi nuliai, tačiau noriu pastebėti kokiomis sąlygomis tai įvyko, t.y. be rimtų konkurenčių, be varžybinio streso, labiau kontrolinės treniruotės atmosferoje. Visgi net ir tokiomis aplinkybėmis šaudyti be klaidų nėra taip paprasta, todėl esu patenkinta.

Po 2013 metų Europos jaunimo olimpinio festivalio (EYOF) savo sportinėje karjeroje to daugiau pakartoti niekada neteko jokiose varžybose. Taigi, šis rezultatas buvo ir maloni staigmena, ir įrodymas, kad aš galiu gerai šaudyti ne tik per treniruotes. Beliko tik tai perkelti į tarptautinių startų scenarijų“, – kalbėjo G.Leščinskaitė.

Vyrų grupėje į pirmąją vietą pakilo šaudykloje vos kartą klydęs K.Dombrovskis (0+0+1+0). Antras 12,5 km nuotolį įveikęs finišavo Linas Banys (0+0+1+2), trečias liko L.Jakeliūnas (2+0+3+3).

Vaikinų tarpe prizininkų trejetas išliko identiškas pirmosios dienos rezultatams.

Jaunių merginų ir vaikinų grupėje penktadienį iškovotas pirmąsias pozicijas persekiojime taip pat apgynė D.Jankauskas ir M.Kresik.

Lietuvos vasaros biatlono čempionato antrąją dalį trenerių sprendimu šį kartą praleido du pajėgiausi šalies biatlonininkai: Vytautas Strolia ir Natalja Kočergina. Po šių varžybų pagrindinės rinktinės nariai turės kelias dienas poilsiui, o jau kitos savaitės pabaigoje išvažiuos į Suomiją, kur stosis ant slidžių ir pradės treniruotes ant sniego.

Biathlonltu.com primena, kad kol kas tarptautinis biatlono sezonas dėl koronaviruso pandemijos iš dalies nebus stabdomas ir iki naujų metų suplanuoti pasaulio taurės etapai įvyks. Tiesa, siekiant didesnio saugumo buvo nuspręsta visus startus iki 2021 metų pravesti dviejuose biatlono centruose – Kantiolahtyje (Suomija) ir Hochfilcene (Austrija).

Tačiau iki naujų metų biatlonininkai neturės galimybės varžytis IBU taurėje, kurios programa buvo sutrumpinta ir prasidės tik 2021 metais.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

2020/21 m. LKL

01-20 „Lietkabelis“ 18:15 „Nevėžis-Optibet“
01-20 „Cbet“ 18:30 „Juventus“
01-20 „Rytas“ 19:00 „Neptūnas“
01-22 „Dzūkija“ 18:30 „Lietkabelis“

2020/21 m. Eurolyga

01-19 ASVEL 21:45 „Olympiacos“
01-21 „Panathinaikos“ 21:00 „Chimki“
01-21 „Zenit“ 21:00 „Anadolu Efes“
01-21 „Maccabi“ 21:05 „Real“
01-21 ASVEL 21:45 „Valencia“
01-21 „AX Armani“ 21:45 „Bayern“
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Pen 01-15 Fulham 22 : 00 Chelsea
Šeš 01-16 Wolverhampton … 14 : 30 West Bromwich …
Šeš 01-16 Leeds United 17 : 00 Brighton & Hov…
Šeš 01-16 West Ham United 17 : 00 Burnley
Šeš 01-16 Fulham 19 : 30 Chelsea
Šeš 01-16 Leicester City 22 : 00 Southampton