Novakas Djokovičius | Scanpix nuotr.

Novakas Djokovičius | Scanpix nuotr.

 Geriausias pasaulio tenisininkas serbas Novakas Djokovičius (ATP-1) daugelį nustebino, nuspręsdamas vietoj ATP 1000 turnyro Paryžiuje (Prancūzija) pasirinkti ATP 500 turnyrą Vienoje (Austrija).

N.Djokovičiaus net nebuvo preliminariame Vienos turnyro sąraše, tačiau serbas išsakė savo pageidavimą žaisti ATP 500 turnyre ir į jo prašymą buvo atsižvelgta. Turnyro organizatoriai serbui skyrė vieną iš vardinių kvietimų, kuriuos įprastai gauna pagal reitingą į turnyrą nepatenkantys žaidėjai.

Tokio serbo pasirinkimo priežastis – labai praktiška. ATP neseniai paskelbė, kad iki 2021 m. kovo 8 d. tenisininkams nebus atimami reitingo taškai. Taigi, pernai Paryžiuje triumfavęs N.Djokovičius išsaugos savo 1000 taškų, o papildomų taškų ten jis nebegali iškovoti. Vietoj to jis vyks į Vieną, kur pernai nežaidė, todėl pretenduos į visus 500 taškų.

N.Djokovičiui reikia taškų, kad jis ilgam užsitikrintų pirmą vietą ATP vienetų reitinge. Serbas reitinge lyderiauja jau 291-ą savaitę ir turi gerą galimybę tapti visų laikų rekordininku. N.Djokovičiui beliko pavyti šveicarą Rogerį Federerį (310 savaičių), kuris jau ilgą laiką nežaidžia dėl traumos.

Sezoną N.Djokovičius ruošiasi užbaigti Londone (Didžioji Britanija). Ten lapkričio 15-22 d. vyks prestižinis baigiamasis metų turnyras – „Nitto ATP Finals“.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų