Danas Rapšys | „Facebook“ nuotr.

Danas Rapšys | „Facebook“ nuotr.

 Penktadienį Budapešto (Vengrija) „burbule“ prasidėjo pirmasis prestižinės ISL plaukimo lygos etapas. Šiemet ISL lygoje dalyvauja ir geriausias Lietuvos plaukikas Danas Rapšys, kurį savo gretas prisiviliojo „Energy Standard“ ekipa.

Svarbiausiu tarpsezonio „pirkiniu“ vadinamas lietuvis jau debiutiniame starte pateisino favorito statusą. Pirmą kartą nuo sausio mėnesio tarptautinėse varžybose startavęs D.Rapšys laimėjo 400 m plaukimą laisvuoju stiliumi, finišavęs per 3 min. 39.36 sek.

Lietuvis lyderiavo nuo starto iki finišo, o vienu metu jo persvara buvo viršijusi 3 sek. net prieš artimiausius varžovus. Paskutinėje distancijos dalyje varžovai bandė kiek vytis D.Rapšį, bet jis išsaugojo užtektinai jėgų finišui ir įtvirtino pergalę. Antras buvo Brendonas Smithas (3:41.32), o trečias atplaukė Felixas Aubockas (3:41.39).

D.Rapšio plaukimas:

D.Rapšys pasiekė geriausią ką tik prasidėjusio sezono rezultatą pasaulyje. Iki šiol naujajame sezone trumpame baseine niekas nebuvo plaukęs greičiau nei per 3 min. 50 sek. Lietuvis šioje rungtyje taip dominavo, kad uždirbo savo komandai ir vadinamųjų „jackpot“ taškų. 400 m laisvuoju stiliumi rungtyje D.Rapšys turėjo aplenkti varžovus bent 8.5 sek., kad atimtų jų taškus ir pridėtų juos prie savo komandos taupyklės. Du varžovai tiek ir atsiliko, tad D.Rapšys gavo papildomus 3 tšk.

„Energy Standard“ komandai taip pat atstovaujantis lietuvis Simonas Bilis plaukė dvejose estafetėse. 4x100 m laisvuoju stiliumi lietuvio ekipa buvo penkta (3:10.42), o kombinuotoje estafetėje 4x100 m – antra (3:23.33). S.Bilis pirmoje estafetėje laisvuoju stiliumi plaukė per 47.04 sek., o antroje tuo pačiu stiliumi buvo kiek greitesnis – 46.89 sek.

Trečiasis „Energy Standard“ komandai priklausantis lietuvis Andrius Šidlauskas penktadienį nestartavo.

Po pirmosios dienos „Energy Standard“ su 235 tšk. užima antrą vietą ir atsilieka tik nuo „Cali Condors“ (280). Už jų rikiuojasi Los Andželo „Current“ (214) bei Niujorko „Breakers“ (154).

Pirmasis ISL etapas finišuos šeštadienį.

Bendrą šio sezono ISL plaukimo lygos prizų fondą sudaro 6,05 mln. JAV dolerių.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (2)
Registruoti
Anoniminiai (2)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų