Modestas Kungys l Manto Stankevičiaus nuotr.

Modestas Kungys l Manto Stankevičiaus nuotr.

„Plius penki kilogramai, minus penki kilogramai? Tai yra trumpalaikis tikslas, vedantis į niekur. Jeigu nori pasiekti rezultato, privalai tuo mėgautis“, – prisipažino gimtojoje Jonavoje sporto studiją „Military Fit“ atidaręs Modestas Kungys.

Ir, atrodo, kad 29-ų treneris pagaliau pats pradėjo mėgautis tuo, ką daro – nors kelias ir nebuvo pats lengviausias ir tiesiausias.

„Vaikystėje, žinoma, viskas prasidėjo nuo krepšinio, – bendraudamas su sportas.lt sakė M.Kungys. – Tačiau čia mano karjera tęsėsi tik metus. Vėliau atsirado futbolas, tačiau ir su juo atsisveikinau, kai sukako aštuoniolika“.

Kiek vėliau į M.Kungio gyvenimą pasibeldė fitnesas, o teisingiau – „Men’s Physique“ kategorija.

Modestas Kungys l Manto Stankevičiaus nuotr.

Modestas Kungys l Manto Stankevičiaus nuotr.

„Taip, ta pat vadinama „šortų“ kategorija, – nusišypsojo M.Kungys. – Beje, čia atsiradau visai netikėtai – spontaniškai nuvykau pasižiūrėti varžybų. Ir man patiko tai, ką pamačiau. Tai mane suviliojo. Po savaitės jau rengiausi varžyboms. Mano pirmas kartas – 2016-aisiais. Lietuvoje jau buvo keli pajėgūs sportininkai šioje kategorijoje“.

M.Kungiui sekėsi varžytis dėl prizų: medalius keitė taurės, iš Lietuvos scenos vaikinas persikėlė į tarptautines varžybas. „Bet aš pavargau, – nukirto jis. – Tai pajaučiau, kai karjera, atrodo, tik pradėjo kilti į viršų. Viską nustūmiau į šoną. Nejaučiau didelės motyvacijos, tai man neteikė malonumo. Tiesiog jaučiau pareigą tai daryti dėl kitų žmonių. Juokinga, bet kalbu apie psichologinį spaudimą, kurį pats susikuri. Pavyzdžiui, keli nuotraukas iš varžybų į socialinius tinklus, o aplinkiniai jau pradeda laukti kitos nuotraukos, kurioje esi su medaliu ar taure. Atrodė privaloma iš varžybų parsivežti medalį, nors, tiesą pasakius, juk niekam neįdomu, tik tau pačiam. Gyvenimas tokiose mintyse mane nuvargino“.

Ieškodamas savęs sportininkas priėmė sprendimą išvykti iš Lietuvos – atrodė, kad laukia tikras svajonių darbas bet kuriam besisukančiam fitneso srityje. M.Kungio gyvenimo aprašymas sužavėjo „Gold's Gym“ sporto klubo Londone personalo atrankos specialistus. Lietuvis buvo pakviestas pokalbiui… Ir gavo darbą.

Modestas Kungys l Manto Stankevičiaus nuotr.

Modestas Kungys l Manto Stankevičiaus nuotr.

„Bet aš ten visiškai nejudėjau nei pirmyn, nei atgal – tiesiog bėgo dienos „darbas-namai“ režimu. Jokios karjeros perspektyvos, jokių planų ir tobulėjimo nebuvo. Svajonių darbas? Rožinė svajonė, kuri realybėje yra kiek kitokia, – apie darbą prestižiniame sporto klube kalbėjo M.Kungys. – Nepamirškime, kad tai yra visai kita kultūra. Nesijaučiau savo komforto zonoje, nors darbą puikiai išmaniau. Ten niekaip nesigautų susikurti artimo žmonių rato... Net nežinau, koks ten turi būti, jei nori suburti bendruomenę. Na, tai ne mano būdo žmogui“.

M.Kungys netrukus grįžo į Lietuvą, į gimtąją Jonavą, kur nuo 2017-ųjų jau buvo pradėta burti „Military Fit“ bendruomenė.

Modestas Kungys l Manto Stankevičiaus nuotr.

Modestas Kungys l Manto Stankevičiaus nuotr.

„Studija? Tiesiog per Naujuosius nusprendžiau surašyti kitų metų planą. Vienas iš punktų buvo studija. Ji jau yra, – nusišypsojo M.Kungys. – Kodėl Jonava? Taip man daugelis sakė, reikėtų žvalgytis į didesnius miestus. Bet čia yra mano miestas, mano gatvės, mano žmonės. Kol kas viskas klojasi gerai. Neskaičiuoju, kad turiu uždirbti pinigų, skaičiuoju, kad galėčiau sėkmingai gyventi, sportuoti... O kada nors gal ir pradėsiu tuos pinigus skaičiuoti. Toks jau aš žmogus – galėčiau dėti pinigus į kišenę, bet pats mieliau investuoju į studiją, jos inventorių. Nes turiu viziją, noriu susikurti vietą, kurioje galiu save realizuoti. Pinigai? Jie ateina ir išeina“.

Sulaukęs klausimo, ką į pageidavimų bei tikslų sąrašą įtrauks per šiuos Naujuosius, M.Kungys mįslingai prisimerkė: „Gal norėčiau sugrįžti į varžybų sceną, pavyzdžiui, kitą rudenį. Taip, noriu sugrįžti... Pala, tik reikėtų, žinoma, pasitarti su treneriu Mariumi Blaževičiumi, ar spėtume pasirengti. Siūlyčiau dar manęs nenurašyti“, – sakė M.Kungys.

Visą pokalbį su M.Kungiu žiūrėkite ČIA:

Mantas Stankevičius
Sportas.lt žurnalistas
info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (2)
Registruoti
Anoniminiai (2)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų