Ernestas Česonis | Parateam.lt nuotr.

Ernestas Česonis | Parateam.lt nuotr.

 Pirmuoju Lietuvos paratriatlonininku paralimpinėse žaidynėse pretenduojantis tapti Ernestas Česonis sužibėjo pasaulio taurės varžybose Portugalijoje. 37-erių vilnietis paratriatlono distanciją įveikė greičiau nei bet kada iki šiol ir atrankos į Tokijo žaidynes taupyklę papildė svarbiais taškais. Pasak sportininko, bene daugiausiai prie rezultato prisidėjo naujasis jo treneris ispanas Carlosas Prieto.

E. Česonis finišo tiesiojoje užfiksavo rekordinius skaičius – 1 val. 3 min. 7 sek. Tiek laiko Lietuvos atletas sugaišo plaukdamas 750 metrų, važiuodamas dviračiu 20 km ir bėgdamas 5 km. Tai – net keturiomis minutėmis geresnis rezultatas nei ankstesnis asmeninis Lietuvos sportininko rekordas.

„Finišuodamas pažiūrėjau į tablo ir buvau maloniai nustebintas. Aišku, prieš varžybas tyliai saug galvojau, kad gal jau turėtų man bėgimą „pramušti“. Bet tikrai nesitikėjau, kad bus taip gerai. Varžybose jaučiausi visai gerai, nepaisant to, jog svilino didelis karštis ir buvo vėjuota“, – įspūdžiais dalijasi E. Česonis.

Bėgimas ir plaukimas. Būtent šiose rungtyse pagerinti rezultatai leido lietuviui surengti sėkmingą startą.

„Daugiausiai laiko sutaupiau bėgdamas. Apskritai pastaruoju metu tikrai pagerėjo ir plaukimas. Reikėtų dar pasistūmėti važiuojant dviračiu ir tada jau artėsiu ten, kur reikia“, – pasakoja paratriatlonininkas.

Po aštuonių mėnesių pertraukos tarptautinėse varžybose startavęs E. Česonis šuolį sieja su nauju treneriu. Lietuvį nuo birželio treniruoja ispanas Carlosas Prieto, tarp kurio auklėtinių – pasaulinio lygio triatlono žvaigždė Javieras Gomezas Noya – penkiskart pasaulio čempionas ir olimpinis vicečempionas.

„Sužinojęs, kad paralimpinės žaidynės nukeltos į kitus metus, priėmiau sprendimą keisti trenerį. Kodėl? Nes iki šiol turėjau tris atskirus trenerius kiekvienai rungčiai – plaukimui, bėgimui, dviračiui. Esu labai dėkingas Kęstui Steponavičiui, Remigijui Kančiui ir Vaidui Rimkui, kurie iš nieko nulipdė neblogą variantą. Atėjau į šį sportą būdamas visiškas nulis ir tik jų dėka atsidūriau ten, kur esu.

Vis tik triatlone ir paratriatlone yra trys disciplinos, bet tai yra viena sporto šaka. Pasitariau su sportininkais iš kitų šalių ir girdėjau tą pačią nuomonę, kad trijų trenerių variantas neveikia. Susisiekiau su Carlosu, papasakojau apie save, apie savo tikslus, o jis mielai sutiko man padėti”, – pasakoja E. Česonis.

E. Česonis pagal C. Prieto siunčiamus planus dirba nuo birželio mėnesio, tandemas bendrauja internetu.

„Gavęs pirmuosius treniruočių planus net išsižiojau – tiek daug visko naujo, metodika kita, viskas kitaip. Matosi, kad treneris turi didelę patirtį ir ne veltui yra vienas geriausių pasaulyje”, – dėto E. Česonis.

E. Česonis su savo naujuoju treneriu pirmą kartą gyvai turėtų pabendrauti šią žiemą Lanzarotėje, kur lietuvis planuoja dvi treniruočių stovyklas, skirtas įkrauti baterijas prieš artėjantį naują sezoną.

„Pasirodo, kad mūsų keliai jau buvo susikirtę būtent Lanzarotėje. Carlosas man sakė, jog matė mane ten baseine. Atsiminiau, kad irgi jį mačiau, bet tada dar nežinojau, kas jis toks“, – juokiasi sportininkas.

Pasaulinė COVID-19 pandemija sujaukė tarptautinių varžybų tvarkaraštį, dauguma varžybų atšauktos. Kol kas neaiškus ir kitų metų grafikas, todėl sportininkai kovai dėl bilietų į Tokijo paralimpiadą ruošiasi „aklai“.

„Per karantiną, netekęs galimybės plaukti, jaučiau šiokį tokį motyvacijos trūkumą. Slėgė ta nežinia, kad čia bus ir kaip bus. Bet po to nusiteikiau, jog turiu treniruotis, o bus ar nebus varžybos priklauso ne nuo manęs. Dariau, darau ir darysiu tai, kas priklauso nuo manęs – sunkiai treniruojuosi.

Manau, tie papildomi metai man tik į naudą. Tikrai nebuvau pasiekęs savo piko. Tą parodo ir treniruotės, ir paskutinės varžybos. Pažiūri į rezultatus ir žinai, kad gali dar geriau. Žmogaus galimybėms nėra ribų. Jos egzistuoja tik galvoje. O su kūnu yra taip, kad tą skausmo slenkstį tu stumi vis tolyn, o tuo pačiu greitėji ir treniruotėse, ir varžybose“, – pasakoja E. Česonis.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų