Saulius Ritter ir Mindaugas Griškonis | Virgaudo Leknicko nuotr.

Saulius Ritter ir Mindaugas Griškonis | Virgaudo Leknicko nuotr.

 Poznanėje (Lenkija) penktadienį startavo Europos irklavimo čempionatas, kurį galingai pradėjo Mindaugas Griškonis ir Saulius Ritter.

Olimpiniai vicečempionai iš Lietuvos vyrų porinių dviviečių valčių antrajame atrankos plaukime finišavo per 6 min. 20.230 sek., užėmė pirmą vietą ir pateko į pusfinalį. Lietuviams rimčiau priešintis bandė tik airiai Daire‘as Lynchas ir Ronanas Byrne‘as. Jie įpusėjus distancijai buvo išsiveržę į priekį, bet likus 500 m praleido lietuvius į priekį ir galiausiai pralaimėjo jiems beveik 2 sek. (6:22.020).

Tik lietuviai ir airiai iš šio plaukimo pateko tiesiai į pusfinalį. Kitoms įguloms dar reikės dalyvauti paguodos plaukime.

Vyrų porinių keturviečių valčių pirmajame atrankos plaukime Dovydas Nemeravičius, Martynas Džiaugys, Dominykas Jančionis ir Aurimas Adomavičius buvo ketvirti (5:49.020). Jų lauks paguodos plaukimas.

Dovydas Stankūnas, Armandas Kelmelis, Justas Kuskevičius, Domantas Stankūnas, Povilas Stankūnas, Mantas Juškevičius, Giedrius Bieliauskas, Saulius Jonas Ilonis ir vairininkas Edgaras Savickis vyrų aštuonviečių valčių lenktynėse finišavo 5-i (5:44.290). Tiesa, šios lenktynės didelės reikšmės neturėjo, komandos tiesiog išsidalino takelius A finalui. Rungtyje dalyvauja tik 5 komandos, todėl atrankos į A finalą neprireiks.

Sėkmingai moterų vienviečių valčių rungtį pradėjo Lina Šaltytė-Masilionė. Ji pirmajame atrankos plaukime finišavo trečia (7:46.190) ir pelnė paskutinį tiesioginį bilietą į pusfinalį.

Prasčiau sekėsi Žygimantui Gališanskiui, kuris vyrų vienviečių valčių ketvirtąjį atrankos plaukimą baigė paskutinis – 5-as (7:38.900). Tiesa, iš šio plaukimo tiesiai į pusfinalį pateko tik danas Sverri Nielsenas (6:54.180). Deja, paguodos plaukime lietuvis vėl buvo paskutinis (7:18.670), todėl savaitgalį kovos dėl žemesnių pozicijų bendroje įskaitoje.

Neįgaliųjų vyrų vienviečių valčių antrajame atrankos plaukime Augustas Navickas užėmė 3-ią vietą (10:42.340). Tiesiai į A finalą pateko tik du geriausi irkluotojai, o lietuvio dar lauks paguodos plaukimas.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų