Donata Vištartaitė ir Milda Valčiukaitė | AP/Scanpix nuotr.

Donata Vištartaitė ir Milda Valčiukaitė | AP/Scanpix nuotr.

Lietuvos sportui 2013-ieji metai buvo įspūdingi. Šalies sportininkai skynė medalius Europos, pasaulio čempionatuose, įvairiose planetos žaidynėse, Universiadose ir kituose aukščiausio lygio turnyruose.

Ypatingi metai buvo Lietuvos irklavimo, šiuolaikinės penkiakovės ir plaukimo atstovams, kurie 2013 metais pasidabino pasaulio čempionato auksu.

Tačiau ne tik šių, bet daug kitų sporto šakų atstovai praėjusiais metais skynė medalius Europos, pasaulio jaunių, jaunimo ir suaugusių čempionatuose. „Sportas.lt“ pateikia jums daugumą svarbiausių Lietuvos sportininkų pergalių svarbiausiuose čempionatuose.

„Sportas.lt“ taip pat atsiprašo, jei kurio nors laimėjimo šiame sąraše trūksta. Taip pat jame nėra daug medalių, kaip įprasta, iškovojusių Lietuvos neįgaliųjų, kurčiųjų, veteranų sportininkų. Dar daug apdovanojimų ir trofėjų lietuviai iškovojo taurių varžybose, kitose aukšto rango turnyruose. Džiaugiamės kiekviena pergale ir tikimės dar derlingesnių 2014 metų!


Metų pergalės


Vasaris

9 d. FAI Pasaulio radijo valdomų akrobatinių aviamodelių čempionate sidabro medalį iškovojo Donatas Paužuolis.

10 d. Lietuvai atstovavę šokėjai Edita Daniūtė ir Mirko Gozzoli tapo WSDF profesionalų lygos pasaulio klasikinių šokių čempionato nugalėtojais

19 d. Europos jaunių (iki 18 metų) žiemos olimpiniame festivalyje sidabro medalį pelnė biatlonininkė Gabrielė Leščinskaitė.

28 d. Europos uždarų patalpų šaudymo iš lanko čempionate bronzos medalį skriemulinių lankų grupėje iškovojo Jelena Babinina.


Kovas

29 d. Lietuvos pora Kotryna Petrošiūtė ir Dominykas Granskas iškovojo aukso medalius Europos jaunimo standartinių šokių čempionate.


Balandis

7 d. Europos komandiniame šaškių čempionate sidabro medalius greitųjų šaškių disciplinoje pelnė Romualda Šidlauskienė ir Laima Adlytė.

13 d. Bronzos medalį Europos sunkiosios atletikos čempionate iškovojo Žygimantas Stanulis.

14 d. Pasaulio kiokušin karatė čempionate Vilniuje bronzos medalius iškovojo Diana Mačiūtė, Rita Pivoriūnaitė, Gabija Gudeliauskaitė ir Andrius Miseckas.

15 d. Antrą pasaulio kiokušin karatė čempionato dieną aukso medalius iškovojo Orestas Procas ir Margarita Čiuplytė, sidabro - Lukas Kubilius, bronzos - Diana Balsytė.

         Europos jaunimo ir jaunių sambo čempionate Meda Blažaitytė iškovojo aukso medalį, Silvija Prūsaitytė - sidabro, Judita Petro, Gintarė Macytė, Agnė Šlapelytė ir Vilija Guzaitė – bronzos.

27 d. Europos dziudo čempionate bronzos medalį iškovojo Karolis Bauža.


Gegužė

1 d. Europos jaunių paprastųjų greitųjų šaškių čempione tapo Milda Jocaitė, bronzą pelnė Domantas Norkus.

7 d. Raminta Valaitienė iškovojo Europos fitneso čempionato sidabro medalį. Jaunimo grupėje kultūristas Ovidijus Ringys tapo čempionu, o klasikinio kultūrizmo atstovas Dainius Matulionis pelnė sidabrą.

       
M.Jocaitė ir D.Norkus triumfavo Europos jaunių paprastų šaškių čempionate.

13 d. Europos kultūrizmo čempionate Alina Čepurnienė iškovojo sidabrą. Ji su Vytautu Teresevičiumi taip pat pelnė sidabrą mišrių porų varžybose.

18 d. Vilniuje vykusiame Europos Lotynų Amerikos šokių ansamblių čempionate triumfavo Klaipėdos „Žuvėdros“ pirmoji komanda

20 d. Pasaulio jaunių štangos spaudimo čempionate Kaune auksą iškovojo Klaudijus Malevskis, sidabrą – Jokūbas Stasiulis.

          Europos sambo čempionate aukso medalį iškovojo Sergejus Grečicho, sidabro – Karina Bičkutė, bronzos – Aurelija Šukytė, Gintaras Katkus ir Viktoras Tomaševičius.


Birželis

2 d. Tik šiemet suburtas Donatos Vištartaitės ir Mildos Valčiukaitės duetas tapo Europos čempionėmis. Sidabro medalius iškovojo vyrų porinė dvivietė Rolandas Maščinskas ir Saulius Ritter.

        Europos kiokušin karatė čempionate aukso medalius iškovojo Rita Pivoriūnaitė, Rūta Brazdžionytė ir Andrius Draugelis, sidabro – Diana Mačiūtė ir Vytautas Cėpla, bronzos - Domas Sutkus. Kata rungtyje bronzą pelnė D.Mačiūtė ir Raimundas Paškauskas.

16 d. Europos baidarių ir kanojų irklavimo čempionu tapo kanojininkas Jevgenijus Šuklinas (200 m).

17 d. IBJJF Pasaulio braziliško džiu-džitsu čempione tapo Dominyka Obelenytė.

22 d. Europos jaunių imtynių čempionate bronzos medalį pelnė Kristupas Šleiva (graikų-romėnų imtynės).

          Europos jaunimo šiuolaikinės penkiakovės čempionate mišrių porų varžybose bronzą pelnė Gintarė Venčkauskaitė ir Lukas Kontrimavičius.

23 d. Europos jaunių dziudo pirmenybėse Rokas Nenartavičius iškovojo sidabro medalį.

29 d. Europos galiūnų čempionate auksą iškovojo Žydrūnas Savickas, sidabrą – Vytautas Lalas.

30 d. Europos jaunių baidarių ir kanojų irklavimo čempionate bronzos medalį iškovojo Vadimas Korobovas (200 m).


Liepa

2 d. Europos jaunimo imtynių čempionate bronzos medalį iškovojo Romas Fridrikas.

3 d. Sidabro medalis Europos jaunimo imtynių čempionate atiteko Mantui Knystautui

4 d. Europos jaunimo vicečempione tapo imtynininkė Danutė Domikaitytė.

7 d. Irkluotojos D.Vištartaitė ir M.Valčiukaitė tapo Universiados čempionėmis.

       Lietuvos rinktinė pasaulio jaunimo krepšinio čempionate iškovojo bronzos medalius.

8 d. Aukso medalius Universiadoje iškovojo porinė dvivietė R.Maščinskas ir S.Ritter bei vienvietininkas Mindaugas Griškonis.

        Universiadoje sidabro medalį iškovojo sprinterė Lina Grinčikaitė (100 m).

9 d. Universiadoje bronzos medalį pelnė boksininkas Tadas Tamašauskas.

       Universiadoje bronzą pelnė bėgikė Eglė Balčiūnaitė (800 m).

11 d. Europos jaunimo plaukimo čempionate Danas Rapšys (100 m nugara) ir Ugnė Mažutaitytė (200 m nugara) iškovojo sidabro medalius.

          Svajūnas Jonauskas iškovojo sidabro medalį Europos jaunių dviračių treko čempionato sprinte

12 d. Sunkiaatletis Ž.Stanulis iškovojo Universiados bronzos medalį.

13 d. Europos jaunimo plaukimo čempionate Danas Rapšys iškovojo auksą (200 m nugara), Rūta Meilutytė – sidabrą (50 m laisvu stiliumi).

          Disko metikas Andrius Gudžius – Europos jaunimo čempionas, šuolininkei š aukštį Airinei Palšytei – sidabras.

14 d. Europos jaunių čempione tapo R.Meilutytė (100 m krūtine).

          Sidabro medalį Europos jaunių dviračių treko čempionato daugiakovėje pelnė Edita Mazurevičiūtė.

          Finišavusiame Europos BMX dviračių čempionate sidabro medalį iškovojo Vilma Rimšaitė.

15 d. Universiados baidarių ir kanojų irklavimo čempionu dukart tapo J.Šuklinas (200 ir 500 m), o dar vieną aukso medalį pridėjo baidarininkas Ignas Navakauskas (200 m).

16 d. Universiadoje bronzos medalį iškovojo sambo atstovas Žilvinas Zabarskas.

17 d. Europos šiuolaikinės penkiakovės čempionato mišrioje estafetėje bronzos medalius iškovojo Laura Asadauskaitė ir Justinas Kinderis.

19 d. Gimnastas Tomas Kuzmickas iškovojo Europos jaunimo olimpinio festivalio bronzą.

          Bėgikas Benediktas Mickus – Europos jaunimo olimpinio festivalio čempionas.

22 d. Lietuvos merginų komanda (Ieva ir Emilija Serapinaitės bei Aurelija Tamašauskaitė) tapo Europos jaunių šiuolaikinės penkiakovės čempionėmis estafečių varžybose.

28 d. Pasaulio jaunimo irklavimo čempionais tapo Dominykas Jančionis ir Aurimas Adomavičius.

30 d. Pasaulio suaugusių plaukimo čempionate R.Meilutytė iškovojo auksą (100 m krūtine).


Rugpjūtis

3 d. Bronzos medalį pasaulio žaidynėse iškovojo orientacininkas Vilius Aleliūnas.

       Andžėjus Žilo tapo gatvės gimnastikos pasaulio čempionu.

4 d. Pasaulio plaukimo čempionate R.Meilutytė iškovojo sidabrą (50 m krūtine).

        Pasaulio žaidynių parasparnių tikslaus nusileidimo varžybose auksą pelnė  Jolanta Romanenko.

7 d. Anris Plaksij - Europos jaunimo tarptautinių šaškių čempionato bronzos medalio savininkas

8 d. Ieva Serapinaitė apgynė pasaulio jaunių šiuolaikinės penkiakovės čempionės titulą.

11 d. Pasaulio jaunių šiuolaikinės penkiakovės čempionato estafetėje sidabrą pelnė Lietuvos merginos (I.Serapinaitė, Emilija Serapinaitė ir Aurelija Tamašauskaitė).

13 d. Pasaulio jaunimo imtynių čempionate Romas Fridrikas iškovojo bronzos medalį.

          S.Jonauskas tapo pasaulio jaunimo dviračių treko čempionu.

16 d. Europos jaunių bokso čempionate bronzą pelnė Vytautas Tamošiūnas.

24 d. Laura Asadauskaitė įspūdingai triumfavo pasaulio šiuolaikinės penkiakovės čempionate. Iškart po to aukso medalį iškovojo ir Justinas Kinderis.

          Lietuvos galiūnas Žydrūnas Savickas pasaulio čempionate iškovojo sidabro medalį.

27 d. Pasaulio jaunių plaukimo čempionate R.Meilutytė iškovojo auksą (50 m krūtine), D.Rapšys – sidabrą (100 m nugara). Sidabrą pelnė ir Lietuvos mišri estafetė 4 po 100 m.

28 d. Pasaulio jaunių čempionate R.Meilutytė iškovojo sidabro medalį (50 m laisvu stiliumi).

29 d. Pasaulio jaunių plaukimo čempionate R.Meilutytė iškovojo dar du aukso medalius (100 m krūtine ir 5200 m kompleksas)

30 d. Pasaulio jaunimo orientavimosi sporto kalnų dviračiais pasaulio čempionate bronzą pelnė Lietuvos merginų estafetė (Viktorija Michnovič, Patricija Babrauskaitė ir Algirda Zaliauskaitė).

        
Milda Jocaitė - Pasaulio jaunių paprastųjų greitųjų šaškių čempionė. Domantui Norkui atiteko sidabras.

31 d. R.Meilutytė pasaulio jaunimo plaukimo čempionate iškovojo 4 aukso medalį (50 m laisvu stiliumi).


Rugsėjis

1 d. Neįtikėtiname pasaulio čempionato finale aukso medalius iškovojo nenugalimos irkluotojos D.Vištartaitė ir M.Valčiukaitė.Porinė vyrų R.Maščinsko ir S.Ritter dvivietė iškovojo sidabrą.

4 d. M.Jocaitė ir D.Norkus – pasaulio jaunių paprastųjų šaškių čempionai.

6 d. Vilius Rubinas Europos jaunių sunkiosios atletikos čempionate iškovojo mažąjį bronzos medalį

8 d. Pasaulio rankų lenkimo čempionate du aukso medalius iškovojo Eglė Vaitkutė, vieną - Santana Venckevičiūtė, sidabrą ir bronzą pridėjo Vydas Mikelionis.

13 d. Europos karšto oro balionų čempionate auksą iškovojo Rokas Kostiuškevičius, sidabro – jo tėvas Rimas Kostiuškevičius.

14 d. Lietuvis Rinatas Bektemirovas – Europos praktinio šaudymo vicečempionas.

21 d. Vėjus Vietrinas tapo Europos jaunimo kikbokso čempionu. Sidabrą pelnė Ruslanas Tomilinas ir Kevinas Klenovskis, bronzą - Lukas Jablonskis.

22 d. Dominykas Granskas ir Kotryna Petrošiūtė tapo pasaulio jaunių standartinių šokių vicečempionais.

         
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė tapo Europos vicečempione.

29 d. Lietuvos vyrų kumitė komanda (Tomas Žilinskas, Mindaugas Kinderis, Aurimas Valujavičius ir Edvinas Ronaitis) iškovojo pasaulio šotokan karatė čempionato bronzą.


Spalis

5 d. Lietuvos kovotojas Sergejus Maslobojevas tapo WAKO pasaulio kikbokso čempionu.

18 d. Sambo imtynininkas Radvilas Matukas iškovojo pasaulio kovinių sporto šakų žaidynių bronzą

19 d. Ž.Savickas apgynė pasaulio rąsto kėlimo čempiono vardą.

20 d. Baltromėjus Markovskis ir Ovidijus Antanaitis tapo pasaulio Shindokai-Kan karatė čempionais.

24 d. Imtynių už diržų atstovas Edvinas Rajuncas iškovojo pasaulio kovinių sporto šakų žaidynių auksą.


Lapkritis

3 d. Europos klasikinių šokių čempionate auksą iškovojo Edita Daniūtė ir Mirko Gozzoli, sidabrą - Donatas Vėželis ir Lina Chatkevičiūtė.

9 d. Lietuvos vyrų golbolo rinktinė tapo Europos čempione.

22 d. Pasaulio jaunimo svarsčių kilnojimo čempionate sidabro medalį pelnė Artūras Balnionis. Lietuvos vaikinų komanda iškovojo bronzą. Andrius Kubilius taip pat pelnė bronzą, o Jolita Vitkauskaitė ir Erneta Bumbulytė atitinkamai iškovojo sidabro ir bronzos medalius.


Gruodis

9 d. Europos tradicinės karatė čempionate sidabrą pelnė Lietuvos vyrų kumitė komanda (Dominykas Žibutis, Kristijonas Žibutis, Paulius Čereška, Paulius Mackonis). Taip pat Lietuvos delegacija iškovojo net 14 bronzos medalių.

10 d. Lietuvos lenktynininkas Simas Juodviršis tapo pasaulio DD2 klasės kartingo čempionu.

12 d. Europos plaukimo trumpajame baseine čempionate R.Meilutytė iškovojo sidabro medalį (50 m krūtine)

14 d. R.Meilutytė Europos plaukimo čempionate iškovojo auksą plaukdama 100 m kompleksiniu būdu.

15 d. R.Meilutytė iškovojo Europos čempionato aukso medalį (100 m krūtine).

19 d. Greitojo čiuožimo atstovė Agnė Sereikaitė iškovojo žiemos Universiados bronzos medalį.

28 d. A.Plaksij - Pasaulio jaunimo šimtalangių šaškių čempionas.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

2020/21 m. LKL

01-20 „Lietkabelis“ 18:15 „Nevėžis-Optibet“
01-20 „Cbet“ 18:30 „Juventus“
01-20 „Rytas“ 19:00 „Neptūnas“
01-22 „Dzūkija“ 18:30 „Lietkabelis“

2020/21 m. Eurolyga

01-19 ASVEL 21:45 „Olympiacos“
01-21 „Panathinaikos“ 21:00 „Chimki“
01-21 „Zenit“ 21:00 „Anadolu Efes“
01-21 „Maccabi“ 21:05 „Real“
01-21 ASVEL 21:45 „Valencia“
01-21 „AX Armani“ 21:45 „Bayern“
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Ant 01-19 West Ham United 20 : 00 West Bromwich …
Ant 01-19 Leicester City 22 : 15 Chelsea
Tre 01-20 Leeds United 02 : 00 Southampton
Tre 01-20 Manchester City 20 : 00 Aston Villa
Tre 01-20 Fulham 22 : 15 Manchester United