Sinchroninis plaukimas suaugusiems – pirmą kartą Lietuvoje

2020.10.05 15:53
Sinchroninis plaukimas suaugusiems – pirmą kartą Lietuvoje | Organizatorių nuotr.

Sinchroninis plaukimas suaugusiems – pirmą kartą Lietuvoje | Organizatorių nuotr.

 Atšalus orams norinčių įlipti į vandens telkinius beveik nebeliko ir didžioji dauguma sportuojančių persikėlė į sporto sales, tobulėjimą vandenyje palikdami kitų metų vasarai.

Baseinai užsipildė vaikų būreliais ir jeigu apžvelgsime plaukimo treniruočių pasiūlą suaugusiems, tai pamatysime, kad Vilniuje grupines plaukimo treniruotes gali lankyti tik apie 500 žmonių.

Aišku, savarankiškai plaukti suaugusiųjų gali žymiai daugiau, tačiau iš plaukimo trenerių darbinės patirties žinome, kad dauguma "savarankiškų plaukikų" daro sau daugiau žalos nei naudos. Labai daug žmonių plaukioja su iškelta galva ir taip dar labiau prisideda prie stuburo iškrypimų, išvaržos problemų, kaklo raumenų pertempimo. Visuomenė neišmano taisyklingo plaukimo svarbos, o žinios apie nelaimingus atsitikimus, kai kažkas nuskęsta nardydamas arba plaukdamas po vandeniu, dar labiau skatina žmones plaukioti nekišant galvos po vandeniu. Štai taip žmonės išmoksta nuplaukti didelius atstumus, bet visiškai nemoka elgtis, jeigu į kvėpavimo takus netikėtai pakliūna vanduo.

Todėl MB “Išmok plaukti” išsikėlė sau tikslą - mokyti suaugusiuosius valdyti savo kūną bei protą vandenyje sinchroninio plaukimo dėka.

Lietuvoje suaugusiųjų tarpe tokių plaukimo treniruočių pasiūlos nėra, tad 2020 m. pradėjome vykdyti projektą „Sinchroninis plaukimas: visapusiškam fiziniam aktyvumui bei saugumui vandenyje“, kuris bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Švietimo mainų paramos fondas ir Centrinė projektų valdymo agentūra.

Kviečiame susipažinti su sinchroninio plaukimo sporto šaka www.sinchroninisplaukimas.lt, praplėsti savo žinias apie žmogaus galimybes vandenyje bei dalyvauti pažintiniuose seminaruose Vilniuje.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų