Vandens Žaidynės | Organizatorių nuotr.

Vandens Žaidynės | Organizatorių nuotr.

„Sportas gerina gyvenimo kokybę ne tik dėl geresnės sveikatos, bet ir dėl sporto poveikio bendruomenės solidarumui, jaunimo socializacijai – šiais metais mums dar kartą pavyko tai įrodyti“, – džiaugiasi daugkartinis pasaulio čempionatų prizininkas baidarininkas Egidijus Balčiūnas.

Projekto „Skatinimas fizinio aktyvumo ir fizinio aktyvumo plėtrą įvairiais irklavimo būdais (baidarėmis, irklentėmis)“ vadovas neslėpė, kad šiais metais Bukiškio ežere vykdomos pratybos sulaukė kur kas daugiau dėmesio.

„Tai nebuvo pirmieji metai, kuomet skatiname bendruomenę atkreipti dėmesį į baidarių bei irklenčių irklavimą, – VŠĮ „Sporto klubas Kayak Gym“ vadovas bei projekto organizatorius sako E.Balčiūnas. – Šiais metais sulaukėme susidomėjimo iš įvairaus amžiaus bendruomenės narių. Tai džiugina, nes suprantame, kad mums pavyksta atplėšti žmones nuo kasdienių rūpesčių, skatiname susipažinti su kitais bendruomenės nariais, o svarbiausia, kad mes galime išmokyti pamilti sportą, kuriam aš asmeniškai atidaviau tiek daug laiko ir jėgų“.

Antrus metus vykusios pratybos kiekvieną kartą suviliodavo iki 30 norinčių išbandyti save baidarėje ar irklentėje. „Kartais visiems norintiems netgi eilėje reikėdavo palaukti, – nusijuokė E.Balčiūnas. – Labai džiugu matyti, kad tėveliai atsiveda savo vaikus, kurie greitais viską perpranta. Galbūt, visai netrukus šios pratybos „pagimdys“ irkluotojų, kurie panorės tapti profesionaliais sportininkais“.

Tikrą varžybų jausmą kiekvienas pratybose dalyvavęs galėjo patirti liepos viduryje organizuotuose „Vandens žaidynėse“. Turnyro dalyviai varžėsi vienvietėmis bei dvivietėmis baidarėmis, irklentėmis, organizatoriai džiugino ir kiek neįprastomis vandenyje rungtimis – krepšinis bei virvės traukimas baidarėmis. Visi žaidynių nugalėtojai buvo apdovanoti taurėmis bei prizais.

Vandens Žaidynės | Organizatorių nuotr.

Vandens Žaidynės | Organizatorių nuotr.

Tiek pratybose, tiek žaidynėse dalyvavo įvairaus amžiaus bendruomenės nariai. „Nuo vaikų iki senjorų, – pabrėžė E.Balčiūnas. – Tikime, kad fizinis aktyvumas, sportavimas yra darnios asmenybės prielaida ir visuotinė vertybė. Be to, pažvelkime ir kiek kitaip: moksliniais tyrimais įrodyta, kad nuolatinis optimalus aerobinis fizinis krūvis sumažina riziką susirgti kai kuriomis lėtinėmis neinfekcinėmis ligomis, pagerėja bendra savijauta, o kai kurios fizinio aktyvumo rūšys yra naudingos lėtinių ligų gydymui. Sumažėja tikimybė susirgti širdies ir kraujagyslių sistemos ligomis“.

Pasak E.Balčiūno, pratybos buvo ypatingai naudingos vaikams. „Lavinant jėgą, greitumą, vikrumą, ištvermę, koordinacijos ir pusiausvyros įgūdžius, sunaudojant daugiau energijos sumažėja vaikų nutukimo pavojus, gerėja nuotaika, didėja pasitikėjimas savimi, gerėja gebėjimas bendrauti ir socialinė vaikų adaptacija“, – sakė projekto vadovas.

Vandens Žaidynės | Organizatorių nuotr.

Vandens Žaidynės | Organizatorių nuotr.

Jis prisipažino, kad jau šiltuoju metų laiku organizuojamas nemokamos pratybos laikas bus plėstis – turimo inventoriaus jau nebepakanka visiems norintiems. „Tikimės, kad kitais metais norinčių irkluoti bus dar daugiau“, – šypsojosi E.Balčiūnas.

Projektas „Skatinimas fizinio aktyvumo ir fizinio aktyvumo plėtrą įvairiais irklavimo būdais (baidarėmis, irklentėmis)“ bendrai finansuojamas valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Švietimo mainų paramos fondas.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

2020/21 m. LKL

01-20 „Lietkabelis“ 18:15 „Nevėžis-Optibet“
01-20 „Cbet“ 18:30 „Juventus“
01-20 „Rytas“ 19:00 „Neptūnas“
01-22 „Dzūkija“ 18:30 „Lietkabelis“

2020/21 m. Eurolyga

01-18 „Real“ 22:00 „Crvena Zvezda“
01-19 ASVEL 21:45 „Olympiacos“
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Sek 01-17 Aston Villa 02 : 00 Everton
Sek 01-17 Sheffield United 16 : 00 Tottenham Hotspur
Sek 01-17 Liverpool 18 : 30 Manchester United
Sek 01-17 Manchester City 21 : 15 Crystal Palace
Pir 01-18 Arsenal 22 : 00 Newcastle United