Jokubaitis | Organizatorių nuotr.

Rokas Jokubaitis mačo pabaigoje realizavo baudų metimus ir Kauno „Žalgiris“ (1/0) pergale pradėjo Eurolygos sezoną.

Martino Schillerio auklėtiniai svečiuose 68:67 (23:18, 11:19, 13:21, 21:9) palaužė Pirėjo „Olympiacos“ (0/1) ekipą.

„Žalgirio“ komanda po trijų kėlinių atsiliko 11 taškų, bet mačą perlaužė paskutiniame ketvirtyje, kurį laimėjo rezultatu 21 – 9.

Tai buvo „Žalgirio“ trenerio M.Schillerio debiutas Eurolygos turnyre.

Rungtynių pabaigoje pergalę išplėšęs R.Jokubaitis per 15 minučių surinko 12 taškų, atkovojo tris kamuolius ir atliko tris rezultatyvius perdavimus.

„Žalgirio“ gretose su 15 taškų rezultatyviausias buvo Marius Grigonis, 13 įmetė Joffrey Lauvergne’as.

„Žalgiris“ vangiai pradėjo rungtynes, kuris po aštuntojo Aarono Harrisono taško atsiliko 2 – 8. Tačiau kauniečiai netrukus perėmė iniciatyvą, kurie po Luko Lekavičiaus taškų išsiveržė į priekį 11 – 10. Vėliau po septintojo Roko Jokubaičio taško „Žalgiris“ pirmavo 18 – 12, o kėliniui pasibaigus buvo priekyje 23 – 18.

„Žalgirio“ puolimas antrajame ketvirtyje užstrigo, kurie per visą kėlinį surinko tik 11 taškų.

Martino Gebeno taškai 12-ąją minutę leido svečiams pirmauti 27 – 22, bet per likusias aštuonias kėlinio minutes komanda surinko vos septynis taškus ir po dviejų kėlinių atsiliko 34 – 37.

R.Jokubaitis pirmoje mačo pusėje su septyniais taškais buvo rezultatyviausias „Žalgirio“ krepšininkas.

Trečiajame ketvirtyje „Žalgirio“ ekipai rungtynių perlaužti nepavyko, per visą ketvirtį surinko 13 taškų ir kėliniui pasibaigus turėjo didžiausią deficitą tuo metu – 47 – 58.

Per pirmąsias septynias ketvirtojo kėlinio minutes „Žalgiris“ praleido vos šešis taškus. Joffrey Lauvergne’as galėjo lyginti rezultatą, bet jam nepavyko įkrauti į krepšį. Kitoje atakoje varžovai atsakė sėkmingu dėjimu.

Likus apie 90 sekundžių Thomas Walkupas tritaškiu mažino „Žalgirio“ deficitą iki taško. Vėliau R.Jokubaitis galėjo persverti rezultatą, bet jo tritaškis buvo netikslus.

Kita „Olympiacos“ ataka buvo netiksli ir „Žalgiris“ turėjo kamuolį likus 24 sekundėms.

Marius Grigonis metė pro šalį, bet R.Jokubaitis atsikovojo kamuolį likus 3,5 sekundėms, išprovokavo pražangą ir baudų metimais išvedė „Žalgirio“ ekipą į priekį.

Kauniečiai laimėjo nepaisant to, jog prametė 13 tritaškių iš 19 ir padarė 15 klaidų.

Kitame ture „Žalgiris“ namuose priims Maskvos srities „Chimki“ ekipą.

„Olympiacos“: Hassanas Martinas 12, Vassilis Spanoulis 9, Aaronas Harrisonas ir Sasha Vezenkovas po 8, Shaquielle’as McKissicas 7.

„Žalgiris“: Marius Grigonis 15, Joffrey Lauvergne 13, Rokas Jokubaitis 12, Thomas Walkupas, Lukas Lekavičius ir Artūras Milaknis po 6.

2020-10-02 08:32:29
Gaila kad tik paciame gale teko tv isijungti likus 3min iki pabaigos,galas chaosas,deka roko laimeta,padare nemaza progresa baxuras,su pergale :)
Jons
2020-10-02 07:51:36
Galvojau,kad 9pralaimėjimai bus,bet prašau-pergalė...
Šmikis
2020-10-01 23:44:29
Tai gal išvykoje Žalgiris žais? Korespondentė prasiblaivyk!
As
2020-10-01 23:06:44
Zaidimas kraupus kraupus . Labai tikiuosi kad geres, nugalejo aavo lygio komanda. Jei negeres baisu pagalvot kas bus pries lyderius
Abdul
2020-10-01 22:58:26
Nu va ir vėl visi laimingi :)) O dauguma šikot į komandos kiemą po sekmadienio.
Su Žalgiriu visada daug nervu ir prie Šaro buvo Eurolygoje.O šiaip su pergale!
va va
2020-10-01 22:55:49
Oi,
gera negirdėti Vyšniausko komentavimo...
va va
2020-10-01 22:54:49
Šileriui kontraktą 5 metams :)))
Gera negirdėti Kazlausko komentavimo (pagaliau galima pasirinkti kitus)
Na ir su pergale...
Remas
2020-10-01 22:46:21
Vau, Jokubaitis per vieną vasarą nuo 11-12 rotacijos žaidėjo tapo žmogum, kuris sprendžia rungtynių baigtį. Iš vienų rungtynių išvadų nesinori daryt, bet labai norėtųs, kad pagaliau užsiaugintume gero lygio PG rinktinei. :)
Opa
2020-10-01 22:51:34
Tik ta zmogu kuris sprendzia rungtyniu baigti, saunusis treneris laiko ant suolo visas varzybas uz viena susikta klaida sodina. Negaliu pakest. Jokubaitis saunuolis. Patobulejo monstriskai.
Fiat126p
2020-10-01 22:42:07
Grigonio paskutinis metimas tai pize. Laime rokas buvo tinkamu laiku ir vietui.