Turtingiausi sporto komandų savininkai JAV | Scanpix nuotr.

Turtingiausi sporto komandų savininkai JAV | Scanpix nuotr.

 Dėl koronaviruso pandemijos daugelio elitinių JAV lygų sezonai buvo sustabdyti bent keletui mėnesių, tačiau komandų savininkams tai didesnių problemų nesukėlė, akcijų indeksai greitai grįžo į buvusias aukštumas, o milijardierių turtas ne tik nesumenko, bet ir dar labiau išaugo. 42-iejų turtingiausių sporto komandų savininkų bendras turtas pasiekė 271 mlrd. JAV dolerių. Tai – 6 proc. daugiau nei prieš 12 mėnesių.

Jau šeštus metus iš eilės sąraše nepralenkiamas yra Los Andželo „Clippers“ savininkas Steve‘as Ballmeris. Buvusio „Microsoft“ vadovo turtas vertinamas net 69 mlrd. JAV dolerių. Jis prie sporto komandų savininkų gretų prisijungė 2014 m. Tada S.Ballmeris už „Clippers“ sumokėjo 2 mlrd. JAV dolerių. Dabar „Clippers“ vertė išaugo iki 2,6 mlrd. JAV dolerių, bet tai vis tiek tesudaro 4 proc. viso S.Ballmerio turimo turto.

Kitų milijardierių situacija – kardinaliai skirtinga. Dalaso „Cowboys“ savininkui Jerry Jonesui, daugelio komandų savininkui Stanley Kroenkei ir Naujosios Anglijos „Patriots“ savininkui Robertui Kraftui priklausančių ekipų vertės sudaro daugiau nei 60 proc. viso jų turto.

S.Ballmerio turtas per metus išaugo 17,6 mlrd. JAV dolerių. Vertinant tik absoliučiais skaičiais, tai buvo didžiausias augimas tarp visų sąrašo narių. Visgi, pažvelgus į santykinį augimą, labiausiai išsiskyrė Memfio „Grizzlies“ savininkas Robertas Pera. Jo turtas, nepaisant koronaviruso pandemijos, išaugo net 39 proc. ir viršijo 10 mlrd. JAV dolerių ribą.

Įdomu tai, kad R.Pera turi ir nemažai sąsajų su Lietuva. Ne tik todėl, kad jam priklausančioje komandoje žaidžia Jonas Valančiūnas, bet ir todėl, kad jis kuria verslą Kaune. „Ubiquiti“ įmonę įkūręs puikiai darbuojasi belaidžio interneto srityje. R.Pera dar prieš 15 metų pradėjo bendrauti su kauniečiais, o dabar čia veikia „Ubiquiti Networks Europe“ bendrovė. R.Pera jau ne vienerius metus lankosi Kaune, o savo kompanijos turtą per 7 metus padidino 10 kartų.

Visas turtingiausių sporto komandų savininkų iš JAV reitingas – fotogalerijoje:

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (3)
Registruoti
Anoniminiai (3)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų