Tadejus Pogačaras | Scanpix nuotr.

Šeštadienį tęsėsi svarbiausios metų daugiadienės vyrų plento dviračių lenktynės – „Tour de France“. 107-ą kartą rengiamų lenktynių startas dėl koronaviruso pandemijos buvo nukeltas kiek daugiau nei 2 mėnesiams.

20-asis etapas – 36,2 km atskiro starto lenktynės – tapo lemtingu. Slovėnas Tadejus Pogačaras („UAE-Team Emirates“) puikiai važiavo įkalnėje ir distanciją įveikė per 55 min. 55 sek.

T.Pogačaras 1 min. 21 sek. aplenkė olandą Tomą Dumouliną („Team Jumbo-Visma“) ir australą Richie Porte‘ą („Trek-Segafredo“). Dar svarbiau taip, kad ilgą laiką lenktynėse lyderiavęs slovėnas Primožas Rogličius („Team Jumbo-Visma“) prarado 1 min. 56 sek. ir liko 5-as.

T.Pogačaras pasinaudojo paskutine realia proga panaikinti deficitą iki tautiečio. Jis tapo naujuoju bendros įskaitos lyderiu ir įgijo 59 sek. pranašumą prieš P.Rogličių. Į trečią vietą pakilo R.Porte‘as, pralaimintis 3 min. 30 sek.

Lenktynės baigsis sekmadienį Eliziejaus laukuose. 122 km distancijoje bus tik viena ketvirtos kategorijos įkalnė, dėl pergalės kovos sprinteriai, o daugeliui dviratininkų etapas bus šventinis. Lyderių pozicijos bendroje įskaitoje nebeturėtų pasikeisti.