„Rytas“
I kėlinys, 8 min.
13
:
21
Atsinaujins po sek
„Peristeri“
Artūras Zikis, Skirmantė Puzinaitė ir Tomas Kudelis | asmeninio archyvo nuotr.

Artūras Zikis, Skirmantė Puzinaitė ir Tomas Kudelis | asmeninio archyvo nuotr.

„Ir su draugais neturi laiko išeiti, ir žmonai dėmesio mažiau skiri, ir namo grįžęs neturi jėgų vaiko ant rankų paimti, – lenkė pirštus Artūras Zikis, penktadienį Ispanijoje tapęs Europos „Men Physique“ kategorijos vicečempionu.

Tokia kaina!

„Niuansų yra daug, – sportas.lt sakė A.Zikis. – Kodėl tai darau? Aš turėsiu, ką papasakoti vaikams. Ši mintis mane žavi – sėdės dukra ir savo vaikams rodys mano nuotraukas „Štai, žiūrėkite, koks senelis buvo“. Juk faina“.

O penktadienį „faina“ ir džiugu buvo visai Lietuvos delegacijai: Ispanijoje vykstančiose Europos pirmenybėse net trys medaliai sublizgo ant lietuvių krūtinių. Pirmoji medaliu pasipuošė „Wellness“ iki 163 cm kategorijos sportininkė Skirmantė Puzinaitė (treneris Arūnas Vandys) – bronza. Kiek vėliau sidabru vyrų veteranų kultūrizmo kategorijoje džiaugėsi kaunietis Tomas Kudelis (treneris A.Vandys), o pavakarę sidabro medalį džiaugsmo ašaromis aplaistė vyrų figūros iki 182 cm kategorijos atletas A.Zikis (treneris Arvydas Mickus).

„Antras dalykas, šis sportas man yra tarsi kokie „challenge'ai“ – noriu pažiūrėti, ar galiu, – toliau ant svarstyklių dėjo visus „už“ A.Zikis. – Nuolat spaudžiu save. Ir tai galima pritaikyti bet kurioje gyvenimo srityje: tarkime, pinigai – kuo daugiau uždirbi, tuo daugiau norisi. Uždirbi 500 eurų, bet netrukus norėsi uždirbti 1000. Apetitas nuolat auga. Tas pats ir su sportu. Laimi Lietuvos čempionate ir jau nori laimėti Europos pirmenybėse... Laiptelis po laiptelio“.

O svarbiausia, pasak A.Zikio, aplinkinių palaikymas ir tikėjimas.

„Laikui bėgant atkrito draugai su „Davai, gal einame alaus?“, – nusijuokė A.Zikis. – Atsirado daug žmonių, kurie manęs klausia, kaip laikausi, draugų, kurie suprasdami situaciją klausią „Ar šiandien gali „cheatinti“? Yra draugų, kurie žino, kada man treneris kartą per mėnesį leidžia pasilepinti“.

Ar užteks tų trijų priežasčių, kodėl jis tai daro?

Užteks!

Kardio iki alpimo

„Kol nepadarau, tol nesidžiaugiu, o laimėti norisi visada, – sakė 29-ių A.Zikis, prisiminęs „sidabrinę“ akimirką Europos pirmenybėse. – Iš pradžių negalėjau patikėti, džiaugsmo ašaros riedėjo. O vėliau, po gerų penkių minučių, sužinojau, kad su aukso medalio laimėtoju surinkome vienodai taškų, tik gal daugiau teisėjų jam skyrė pirmą vietą... Bet nieko, dabar dirbsiu su dar didesne motyvacija, dar yra, kur spaustis“.

Artūras Zikis | asmeninio archyvo nuotr.

Artūras Zikis | asmeninio archyvo nuotr.

Europos vicečempionas prisipažino labai besidžiaugiantis tuo, ką daro. „Juk niekada negali žinoti – gal tai paskutinės varžybos, gal susirgsiu, gal kažkas nutiks gyvenime, kad negalėsiu sportuoti. Todėl iš kiekvienų varžybų stengiuosi pasiimti viską, ką galiu. Kančią stengiuosi paversti malonumu“, – sakė atletas, kiek susimąstęs apie visą pasirengimo varžyboms laikotarpį.

Intensyvų pasirengimą A.Zikis pradėjo dar praėjusių metų gruodį – tikėjosi, kad pavasario sezonas bus pilnavertis, o kovą teks žengti į tarptautinę sceną. A.Zikis jau buvo nusipirkęs lėktuvo bilietus į varžybas Skandinavijoje, Ispanijoje, tačiau vos dieną prieš pirmąjį skrydį išgirdo apie skelbiamą sienų uždarymą ir griežtas karantino taisykles.

„Ir tada tarsi supranti, kad dietos laikeisi veltui, išleidai daug pinigų, kurių neatgausi... Depresijos buvo daug, tad mėnesiui buvau paleidęs vadeles – neskaičiavau ir nesvėriau maisto, – šyptelėjo A.Zikis. – Galėčiau pasakyti, kad pasirengime šioms varžybos netrūko neužtikrintumo – savaitė iki varžybų, o mes nežinome, ar jos bus, tačiau ruošiesi ir bandai būti geriausios sportinės formos“.

Artūras Zikis | asmeninio archyvo nuotr.

Artūras Zikis | asmeninio archyvo nuotr.

Sportininkas teigė, kad visada stengiasi viską atlikti 110 procentų. „Užlipęs ant scenos visada noriu žinoti, jog esu padaręs viską, kas tik buvo įmanoma. Nenoriu galvoti „Gal man nereikėjo valgyti to burgerio“, „Gal galėjau daugiau daryti kardio treniruočių“, „Gal galėjau padaryti daugiau treniruočių per savaitę“. Džiaugiuosi, kad tokių minčių nebūna, nes viską darau 110 procentų. Tikrai. Kartais būna, kad darydamas kardio vos nealpstu dėl kritusio cukraus kiekio. Muša šaltas prakaitas, esu ties alpimo ribos, bet padarau, ką reikia. Atiduodu visas jėgas, bet varžybų scenoje puikiai suprantu, kad jau nieko nebepakeisiu. Esu tikras, kad padaryta viskas su kaupu – nėra, ko liūdėti, o teisėjų sprendimas nieko mano gyvenime nepakeis. Tiesiog stengiuosi mėgautis akimirka“, – sakė A.Zikis.

N.Murnikovienės faktorius

Puikiai žinanti, ką reiškia Europos čempionate stovėti su nugalėtojais, S.Puzinaitė sportas.lt teigė, kad šįkart prieš varžybas nežinojo, ko galima tikėtis.

Sportininkė prieš trejus metus iš Europos pirmenybių sugrįžo su sidabro medaliu „Wellness“ kategorijoje.

Skirmantė Puzinaitė | asmeninio archyvo nuotr.

Skirmantė Puzinaitė | asmeninio archyvo nuotr.

„Kiekvienais metais būna staigmenų, kiekvienais metais, atrodo, vis sunkiau, – nusišypsojo S.Puzinaitė. – Šiais metais varžovių mažiau, bet visos jos kur kas stipresnės. Atvirai? Nesu tokia laiminga, kokia buvau prieš trejus metus. Yra, kur tobulėti. Na, tiesiog iškilo daug klausimų. Lietuvos varžybose aš visiems būnu „per didelė“, o atvažiavusi į Europą – „per maža“. Šiais metais – vau, pamačiau tai, ko dar nebuvau mačiusi. Įsivaizduokite, stoviu, mane grimuoja, aš apsidairau ir matau, kad visos varžovės geros – ir mano ūgio, ir aukštesnės. Anksčiau atvažiuodavo kai kurios „Wellness“ dalyvės, pažiūrėdavai į jas ir nesuprasdavai, ar jos į pliažą atvažiavo, ar į varžybas, o šįkart – visos į temą“.

Po apdovanojimų ceremonijos S.Puzinaitės pirmasis skambutis, žinoma, buvo treneriui A.Vandžiui.

„Jis labiau džiaugiasi negu aš... Tik negalvokite, kad aš nesidžiaugiu, tiesiog esu labai savikritiška. Važiavau į varžybas ir nieko nesitikėjau, o dabar turiu bronzą! Bet, žinote, man yra tik viena vieta – pirma. Aš atėjusi iš dviračių sporto, esu išmokusi, kad yra viena ir vienintelė gera vieta – pirma, tik pirma. Visada stengiuosi dėl to aukso“, – kalbėjo Panevėžyje augusi, o dabar Šiauliuose gyvenanti S.Puzinaitė.

Skirmantė Puzinaitė | asmeninio archyvo nuotr.

Skirmantė Puzinaitė | asmeninio archyvo nuotr.

Dviračiai ir fitnesas?

„Jau myniau dviratį, man buvo gal 12 metų, o nuolat svajojau apie... Nemeluosiu, pamačiau per televiziją Nataliją Murnikovienę, jos kojas, ir pradėjau svajoti apie fitneso varžybas. Tuomet dar net bikini kategorijos nebuvo, net nežinau, kur aš ten save įsivaizdavau, – juokėsi atletė. – Bet tame reportaže N.Murnikovienė pasakojo, ką valgo. O aš sėdėjau ir galvojau: „Daug valgo... Kaip faina“.

Jau paauglystėje S.Puzinaitė sužinojo apie trenerį A.Vandį.

„O gyvenimas viską ir sudėliojo – mintys materializuojasi“, – toliau šypsojosi 29-ų sportininkė, besitreniruojanti pas garsų Šiaulių trenerį.

Neįprastas „posedown’as“

„Sunkiai ir daug metų lauktas medalis. Emocijos? Normaliai“, – atrodo, dar nesuvokdamas, ką pavyko pasiekti su sportas.lt kalbėjo vyrų veteranų kultūrizmo kategorijoje sidabro medalį iškovojęs T.Kudelis.

Pirmasis emocijų pliūpsnis, pasak sportininko, užliejo, kai apdovanojimų ceremonijoje buvo skelbiamas laimėtojų trejetas.

Tomas Kudelis ir Deividas Dubinas | asmeninio archyvo nuotr.

Tomas Kudelis ir Deividas Dubinas | asmeninio archyvo nuotr.

„Jau jaučiausi pakylėtas, kai likome stovėti trise, o kai pasakė trečią ir tai nebuvo mano pavardė... Norėčiau dabar nusikeikti apibūdindamas emocijas, – nusikvatojo 41-ų T.Kudelis. – Neįmanoma apibūdinti tos laimės, kuri mane užliejo. Tiesą pasakius, laimę jaučiau tarsi pirmą kartą laimingas būčiau. Sunku tikrai apibūdinti“.

T.Kudelis prisipažino, kad į Europos pirmenybes vyko su tikėjimu, kad pavyks iškovoti medalį, bet...

„Nori ir tikiesi visada, bet aš sau niekada neleisdavau fantazuoti, – šypsoti sportininkas. – Ar žinai, kodėl? Nes po to nusivili. Važiavau ir žinojau, kad padarysiu tai, ką galiu. Gavosi neblogai. Veteranai? Ne, manęs tai nė kiek nejaudina. Juk dalyvausiu ir vyrų kultūrizmo virš 100 kg varžybose. Esu naujai „iškeptas“ veteranas. Rytoj (šeštadienį) laukia sunki diena, bandysiu konkuruoti su vyrais, todėl šiandien „baliaus“ nėra – daug nevalgau ir vandens daug negeriu“.

Tomas Kudelis l Manto Stankevičiaus nuotr.

Tomas Kudelis l Manto Stankevičiaus nuotr.

Paklaustas apie varžybų organizaciją, T.Kudelis pastebėjo, kad viskas yra gerai. „Visur su kaukėmis, visur yra matuojama temperatūra, bet viskas šauniai, programa nestringa – chaoso nėra. Organizatoriai puikiai pasirengė. Tik kilo kiek problemų, kai buvo paskelbtas „posedown'o“ laikas. Iškart žengiau žingsnį į priekį, bet buvau perspėtas, kad pozuoti reikia iš savo vietos ir laikytis atstumo. Buvo keista, neįprasta, bet čia tik smulkmena: medalis ant krūtinės – tai svarbiausia“.

Europos kultūrizmo pirmenybės Ispanijoje tęsis visą savaitgalį: šeštadienį scenoje pasirodys ir absoliutus Lietuvos čempionas Justas Poliakus, o sekmadienį žiūrovus ir teisėjus džiugins bikini kategorija.

Mantas Stankevičius
Sportas.lt žurnalistas
info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

Cia tipo
2020-09-19 23:07:57
Sitas sudas yra tipo sportas??? Uzteko fotkes pamatyt, vemt norisi . Cia tipo sportas, pasikacialinus kremais teptis? Ant kiek degradai ji turi kabutese sportuot ??? :D
Atsakyti
Kibinas
2020-09-19 13:08:18
Nevykėliai sterikai
Atsakyti
Valdas
2020-09-19 11:21:12
Šaunuolis Zikis!
Įdomu būtų Pužo mintis sužinot, arogantiškas gražuolis, bet vis tik - lūzeris. Slėpkis su savo profesionalumu, ne tau čempiono vardas, susitaikyk su tuo.
Atsakyti

Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

2020/21 m. LKL

10-30 „Lietkabelis“ 18:15 „Dzūkija“
10-31 „Nevėžis-Optibet“ 17:00 „Rytas“
10-31 „Pieno žvaigždės“ 17:00 „Cbet“

2020/21 m. Eurolyga

10-29 CSKA 21:00 „Valencia“
10-29 „Zenit“ 21:00 „Panathinaikos“
10-29 „Maccabi“ 21:05 „Fenerbahče“
10-29 ASVEL 21:45 „Žalgiris“
10-29 „Real“ 22:00 „Bayern“
10-30 „Olympiacos“ 21:00 „Anadolu Efes“
10-30 „Chimki“ 21:00 „Crvena Zvezda“
10-30 „AX Armani“ 21:45 ALBA
10-30 „Baskonia“ 22:00 „Barcelona“
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Lietuvos „A lyga“

Tre 10-28 Riteriai 18 : 30 Panevėžys
Šeš 10-31 Panevėžys 17 : 00 Banga
Šeš 10-31 Žalgiris 17 : 00 Sūduva
Šeš 10-31 Kauno Žalgiris 17 : 00 Riteriai