Emilis Vaitkaitis | asmeninio archyvo nuotr.

Emilis Vaitkaitis | asmeninio archyvo nuotr.

 Vakar buvo patvirtinti kandidatai spalį į Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) Vykdomąjį komitetą ir kitas svarbias pozicijas spalį vyksiančiuose rinkimuose. Žiniasklaidoje paskelbtas jų sąrašas, tačiau nepaminėtas bene svarbiausias ir visuomenei mažai žinomas faktas: šie rinkimai yra didelė pergalė ir istorinis rekordas sporto bendruomenei: atsakomybę už Lietuvos sporto kūrimą prisiimti pirmą kartą ryžosi daugiau nei pusė – 37 iš 67 – organizacijos narių.

Tai – be galo svarbi žinia visiems, laukiantiems tikros demokratijos, skaidrumo ir atsakomybės Lietuvos sporto ateities kūrime. Niekada iki šiol LTOK nebuvo tiek iniciatyvos ir konkurencijos.

Kvietimas visiems nariams prisiimti atsakomybę už Lietuvos sportą ir kandidatuoti į svarbias pozicijas LTOK buvo viena iš pagrindinių mano žinių, kandidatuojant į organizacijos prezidento postą. Tai, jog daugiau nei pusė narių ėmėsi šios atsakomybės, yra iš šalies sunkiai pastebimas, tačiau esminis lūžis, galintis nulemti tai, kaip Lietuvoje bus investuojama į sporto ateitį.

Rekordų šiuose rinkimuose yra ir daugiau:

· Net 23 iš 28 kandidatų į Vykdomąjį komitetą, 3 iš 4 - į revizijos komisiją, 1 iš 2 - į Prezidento postą yra deleguoti nuo olimpinių sporto šakų federacijų. Rekordas! Niekada iki šiol olimpinės sporto šakos neturėjo tokio atstovavimo, praėjusioje kandencijoje savo atstovus turėjo vos keturios sporto šakos – nuo šiol jų balsas, galime tikėtis, bus girdimas kur kas labiau.

· Aktyviausios buvo žaidimų sporto šakų federacijos, kandidatus į VK nominavo net 9 iš 12 šių sporto šakų (krepšinis, futbolas, rankinis, tinklinis, stalo tenisas, lauko tenisas, žolės riedulys, badmintonas, ledo ritulys, taip pat regbis - į revizijos komisiją). Didelis šių sporto šakų aktyvumas dar kartą rodo, kad jos iki šiol nėra girdimos ar tinkamai atstovaujamos.

· Žiemos atstovai iš 6 sporto šakų delegavo net 5.

· Dvikovos sporto šakos: iš 6 - net 3.

· Individualios sporto šakos: 6 iš 15.

· Kandidatų į VK sąraše - 7 moterys.

Lietuvos sportui ateina geresni laikai – LTOK pamažu tampa aktyvia, visuomeniška, atvira organizacija. Turime žengti dar toliau – pakviesti patariamąjį ekspertinį balsą organizacijoje turėti vadybos, ekonomikos, finansų valdymo, strategijos ekspertus, visuomenėje už pasiektus nuopelnus šiose srityse pripažintus asmenis – kad veiktume dar geriau, efektyviau ir kurtume sporto ateitį, kuria galėtume didžiuotis.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų