LNSA lygumų slidininkų gretas augina ir vasarą | Organizatorių nuotr.

LNSA lygumų slidininkų gretas augina ir vasarą | Organizatorių nuotr.

 Lietuvos nacionalinė slidinėjimo asociacija (LNSA) užsimojo atgaivinti slidinėjimo tradicijas tuose šalies regionuose, kuriuose jos pastaruoju metu prigesusios, ir darbų ėmėsi jau vasarą.

„Lygumų slidinėjimas sostinėje, šiaurės ir rytų regionuose tikrai populiarus. Vien ko verti tūkstančius sutraukiantys „Sniego“ žygiai Vilniuje, pilnos trasos sostinėje ir Ignalinoje. Ir tarp LNSA kultivuojamų sporto šakų slidininkų daugiausia. Slidinėjimą savo treniruotėms renkasi ir kitų sporto šakų atstovai, pavyzdžiui, Lietuvos irklavimo rinktinė, orientacininkai, bėgikai.

Tačiau dalyje šalies slidinėjimo vystymas nunykęs. Ir dėl infrastruktūros trūkumo, ir dėl specifinių žinių bei lėšų stygiaus įsigyjant inventorių. Nes kai nėra sąlygų, natūralu, kad žmonės ieško kitų, lengviau prieinamų užsiėmimų. Todėl nutarėme, kad reikia atgaivinti slidinėjimo tradicijas ir ten, kur jos pastaraisiais metais nunykusios. Parašėme projektą Sporto fondui ir gavome lėšų, už kurias įsigijome inventoriaus. Jį išdalinome penkiems klubams, kurių treneriai apsiėmė rengti nemokamas treniruotes slidinėjimo mėgėjams“, – paaiškino LNSA prezidentas Remigijus Arlauskas.

Už lėšas, skirtas trejus metus truksiančiam projektui „Specialaus inventoriaus įsigijimas lygumų slidinėjimo sporto plėtotei Lietuvoje“, LNSA įsigijo 50 komplektų riedslidžių, lazdų, batų, šalmų ir slidžių.

Tad nuo šios vasaros kiekvieną savaitę dešimtys sporto ir aktyvaus laisvalaikio mėgėjų renkasi į treniruotes Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje ir Telšiuose. Kol nėra sniego, jie stoja ant riedslidžių ir rieda asfalto takeliais. O žiemą įgūdžius ir meistriškumą tobulins bei jėgas varžybose mėgins jau šliuoždami įprastomis slidėmis.

„Riedslidės – puiki alternatyva slidėms vasarą. Ypač dabar, kai atsiranda vis daugiau dviračių takų. Pats išbandžiau kelią nuo Zapyškio iki Kačerginės – puikus takas riedslidėms. O žiemą išskirtinės infrastruktūros nereikia, galima slidinėti net ir ne specialiai parengtose trasose“, - teigė LNSA prezidentas.

Projekto partneriais LNSA pasirinko orientavimosi sporto klubus, nes jie tuose miestuose daugiausia dėmesio skiria slidinėjimui, kadangi kultivuoja orientavimosi sportą slidėmis.

Kauno „Takui“, Panevėžio „Oriens“, „Telšiams“, Šiaulių „Sakui“, „O!Klaipėdai” buvo skirta po dešimt komplektų inventoriaus. Klubai įsipareigojo visuomeniniais pagrindais rengti nemokamas treniruotes ir taip auginti lygumų slidinėjimo bendruomenę savo miestuose ir regionuose, taip pat atvykti į LNSA rengiamas slidinėjimo varžybas.

„Mūsų tikslas – išjudinti, įtraukti į slidinėjimą įvairaus amžiaus aktyvaus laisvalaikio mėgėjus, kitų sporto šakų atstovus, kurie papildytų slidininkų gretas ir varžybose. Taip ir prisidėsime prie visuomenės fizinio aktyvumo, ir padidinsime lygumų slidinėjimo plėtrą Lietuvoje“, - sakė R.Arlauskas.

LNSA projektas „Specialaus inventoriaus įsigijimas lygumų slidinėjimo sporto plėtotei Lietuvoje“ bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Švietimo mainų paramos fondas ir Centrinė projektų valdymo agentūra.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų