Nyderlandai
65 min.
2
:
0
Atsinaujins po sek
Ukraina
Egidijus Kavaliauskas ir Mikaelis Zewski | „Top Rank“ nuotr.

Egidijus Kavaliauskas ir Mikaelis Zewski | „Top Rank“ nuotr.

 Geriausias Lietuvos profesionalus boksininkas 32-ejų Egidijus Kavaliauskas (22-1-1) ankstyvą rugsėjo 13 d. rytą Lietuvos laiku pergalingai sugrįžo į ringą. Pusvidutinio svorio kategorijos kovoje lietuvis septintame raunde pasiuntė į nokdauną 31-erių kanadietį Mikaelį Zewskį (34-2), o aštuntojo raundo pradžioje galutinai pribaigė varžovą ir iškovojo pergalę nokautu.

Po kovos interviu davęs lietuvis neslėpė – jis trokšta revanšo prieš WBO pusvidutinio svorio kategorijos pasaulio čempioną Terence‘ą Crawfordą.

„Manau, kad T.Crawfordas šioje svorio kategorijoje neturi didelio pasirinkimo, aš esu tas vyrukas. Nemačiau, kad kas padarytų daugiau prieš jį, nei padariau aš. Jis tiesiog neturi kito varžovo“, – sakė E.Kavaliauskas.

Visgi, „Boxing News 24“ ekspertai abejoja, kad E.Kavaliauskas užtektų pergalės prieš M.Zewskį tam, kad jis nusipelnytų revanšo prieš T.Crawfordą. Tarp potencialių lietuvio varžovų jie įvardijo Vergilą Ortizą jaunesnįjį, Shawną Porterį, Davidą Avanesijaną, Keithą Thurmaną ir Mickey Garcią.

Problema ta, kad daugelis aukščiau išvardytų boksininkų priklauso PBC organizacijai. Ji yra pagrindinė „Top Rank“, kuriai priklauso lietuvis, konkurentė, todėl surengti kovą su K.Thurmanu, M.Garcia ar Sh.Porteriu yra beveik neįmanoma.

Su D.Avanesijanu lietuvis jau kovėsi 2018 m. vasario 16 d. ir tada jį nugalėjo techniniu nokautu 6-ajame raunde. Rusas po šios nesėkmės įspūdingai atsitiesė ir net du kartus nokautavo garsų ispaną Kermaną Lejarragą, iškovodamas EBU Europos čempiono diržą.

Dar naudingesnė E.Kavaliauskui būtų kova su V.Ortizu jaunesniuoju. Jis turi sutartį su „Golden Boy“ agentūra, o WBO reitinge užima net antrą poziciją, todėl lietuvį pergalė prieš amerikietį gerokai priartintų prie titulinės kovos.

„Boxing News 24“ pažymi, kad E.Kavaliauskui vertėtų pagalvoti ir apie revanšinę kovą su Ray Robinsonu. Nors amerikietis reitinge yra žemiau už lietuvį, tačiau pirmąją jų kovą iki šiol gaubia kontroversija. Tą kartą nemaža dalis ekspertų neabejojo lietuvio pergale, bet teisėjų nuomonės gerokai išsiskyrė ir galiausiai buvo paskelbtos lygiosios. R.Robinsonas iki šiol kalba, kad tuomet būtent jis buvo „apvogtas“, todėl ši kova būtų proga lietuviui užbaigti visas kalbas ir įrodyti savo pranašumą prieš neparankaus stiliaus varžovą.

Dar vienas įdomus lietuviui siūlomas variantas – persikėlimas į kitą svorio kategoriją. E.Kavaliauskas šiuo metu kovoja 147 svarų (66,68 kg) kategorijoje, kur yra pilna bokso pasaulio žvaigždžių. Lietuviui siūloma pamėginti numesti svorį iki 140 svarų (63,50 kg). Šioje kategorijoje po T.Crawfordo perėjimo aukštyn konkurencija sumažėjo ir lietuviui veikiausiai būtų lengviau nusipelnyti titulinės kovos.

E.Kavaliauskui 64 kg kategorija nebūtų naujiena. Ankstyvoje karjeros stadijoje jis ir kovėsi šioje kategorijoje. Joje kovėsi ir 2008 m. Pekino olimpiadoje. Tiesa, visą pastarąjį dešimtmetį lietuvis buvo ištikimas 69 kg kategorijai, todėl neaišku, ar galėtų vėl mesti tiek daug svorio. Kita vertus, 63,5 kg kategorijoje būtent „Top Rank“ agentūra turi du geriausius planetos kovotojus, todėl surengti kovą būtų kur kas lengviau. Šiai agentūrai priklauso WBA (Super) ir IBF pasaulio čempionas britas Joshas Tayloras bei WBC ir WBO pasaulio čempionas amerikietis Jose Ramirezas.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (15)
Registruoti
Anoniminiai (15)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų