Dominicas Thiemas ir Alexanderis Zverevas | Scanpix nuotr.

Dominicas Thiemas ir Alexanderis Zverevas | Scanpix nuotr.

 Niujorke (JAV) baigėsi prestižinis „US Open“ teniso turnyras, kurio finale pirmuosius du setus pralaimėjęs austras Dominicas Thiemas (ATP-3) sugebėjo atsitiesti ir galiausiai po 4 val. 5 min. trukusio trilerio 2:6, 4:6, 6:4, 6:3, 7:6 (8:6) palaužė vokietį Alexanderį Zverevą (ATP-7) ir iškovojo pirmąjį savo „Didžiojo Kirčio“ serijos turnyro titulą. D.Thiemas tapo pirmu žmogumi nuo 1949 m., kuris triumfavo „US Open“ finale, nors pralaimėjo pirmus du setus. Prieš 71-erius metus tą patį padarė Pancho Gonzalezas.

27-erių metų D.Thiemas prieš tai buvo pralaimėjęs tris savo „Didžiojo kirčio“ finalus, tuo tarpu 23-ejų metų A.Zverevui tai buvo pirmasis finalas karjeroje.

„Šiandien norėčiau, kad galėtume turėti du nugalėtojus, mes abu to nusipelnėme“, – nuo vaikystės pažystamam A.Zverevui sakė D.Thiemas.

D.Thiemas tapo pirmuoju žaidėju nuo 2004 m. „French Open“ Gastono Gaudio, kuris finale sugebėjo laimėti nepaisant to, kad pralaimėjo pirmuosius du setus.

Atsiimdamas antrosios vietos nugalėtojo trofėjų, A.Zverevas nesulaikė ašarų ir dėkojo savo tėvams Alexanderiui ir Irinai, kuri negalėjo būti Niujorke po teigiamo koronaviruso testo.

„Aš jų ilgiuosi. Esu tikras, kad jie sėdi namuose ir didžiuojasi, net jei aš pralaimėjau. Tikiuosi, kad vieną dieną aš galėsiu atvežti trofėjų namo“, – sakė A.Zverevas.

Už pergalę finale D.Thiemas užsidirbo 2000 ATP reitingo taškų ir 3 mln. JAV dolerių, tuo tarpu A.Zverevas – 1200 ATP taškų ir 1,5 mln. JAV dolerių.

Bendrą „US Open“ prizų fondą sudaro 53,4 mln. JAV dolerių.

Kitas „Didžiojo kirčio“ teniso turnyras „French Open“ vyks vos už savaitės, rugsėjo 21-ą dieną.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (4)
Registruoti
Anoniminiai (4)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų