Nokautu į pergalių kelią grįžęs E.Kavaliauskas: „Kovą galėjau baigti ir anksčiau“ (19)

2020.09.13 07:49
Mantas Stankevičius
Sportas.lt žurnalistas
Egidijus Kavaliauskas | „Top Rank“ nuotr.

Egidijus Kavaliauskas | „Top Rank“ nuotr.

„Žinojau, kad nebus lengva – jis turi daug patirties, jis moka nokautuoti, žino, kaip laimėti. Su treneriais net neplanavome, kad viskas greitai baigsis“, – po pergalės nokautu prieš kanadietį Mikaelį Zewskį (34-2-0) sportas.lt sakė boksininkas Egidijus Kavaliauskas (22-1-1).

Naktį iš šeštadienio į sekmadienį Las Vegase lietuvis aštuntame raunde nokautavo vos vieną pralaimėjimą profesionalų bokse iki tol patyrusį kanadietį. Aštuonioliktas nokautas – 32-ų E.Kavaliausko sugrįžimas į pergalių kelią po pralaimėjimo Terence’ui Crawfordui dėl čempiono diržo praeitų metų gruodį.

„Pirmi raundai buvo skirti apsižiūrėjimui, o vėliau pradėjau spausti, – apie kovą su 31-ų M.Zewskiu kalbėjo lietuvis. – Žinojau, kad jis turės bėdų su kvėpavimu. Raundas po raundo mano užduotis buvo jį varginti. Vėliau jau pamačiau, kad jo smūgiuose neliko jėgos, dingo greitis. Viskas pasibaigė gerai“.

Septintojo raundo pabaigoje E.Kavaliauskas atliko įspūdingą smūgį iš apačios dešine ranka, kuris tapo lemtingas – aštuntajame teko tik užbaigti pradėtą darbą ir sulaukti teisėjo signalo, kad kova yra baigta.

„Nuo pirmo raundo laukiau galimybės atlikti šį smūgį, – sportas.lt prisipažino E.Kavaliauskas. – Pirmuose raunduose nenorėjau jam leisti suprasti, ką noriu padaryti, nes žinojau, kad supratęs jis pradės stipriai gintis. Jaučiau ir žinojau, kad tasai smūgis „ateis“. Mačiau, kad smūgiuodamas jis labai atsidengia, žinojau, kad galiu pataikyti iš apačios“.

Paklaustas, koks buvo kovos planas – ar visi dešimt raundų, ar nokautas – E.Kavaliauskas teigė, kad pasirengimas buvo sustyguotas visiems raundams.

Egidijus Kavaliauskas | „Stop“ kadras

Egidijus Kavaliauskas | „Stop“ kadras

„Planavome visus dešimt raundų. Tiesą pasakius, niekada neplanuojame, kad bus viskas greičiau. Visada norime, kad būčiau ištvermingas ringe, kad visus dešimt raundų būčiau „šviežias“, – sakė E.Kavaliauskas. – Bet prieš kelias dienas su treneriais pakalbėjome ir nusprendėme, kad viską reikia baigti gražiai. Nusprendėme, kad reikia varžovą nokautuoti“.

Į klausimą, ar yra patenkintas sugrįžimu į pergalių kelią, boksininkas atsakė atvirai.

„Taip, šįkart padariau klaidų ringe... Neišnaudojau progų. Treneris po kiekvieno raundo reikalavo, kad būčiau aktyvesnis, kad dažniau „jungčiau“ dešinę ranką. Buvo momentų gerų, tikiu, kad galėjau šią kovą baigti ir anksčiau, bet vis pristabdydavau, suabejodavau, ar pataikysiu. Tokios tos ir klaidelės, bet esu patenkintas kova. Esu labai patenkintas pabaiga, džiaugiuosi, kad pavyko varžovą nokautuoti, kad laimėjau, kad sugrįžau į pergalių kelią, tikiuosi“.

Egidijus Kavaliauskas | „Stop“ kadras

Egidijus Kavaliauskas | „Stop“ kadras

Po pergalės prieš M.Zewskį ringą su dviem čempiono diržais (WBC Kontinentinės Amerikos ir WBO NABO svorio kategorijoje iki 67 kg) palikęs E.Kavaliauskas kol kas dar nežino, kada vėl teks grįžti į ringą. Artimiausi planai – trumpos atostogos po įtempto ir alinančio septynias savaites trukusio pasirengimo kovai.

„Žvejyba? O, taip, gerai būtų kažkur išlėkti pažvejoti, atsipalaiduoti, pabūti gamtoje. Matysime, ar pavyks“, – šypsojosi E.Kavaliauskas.

Paklaustas, ar žvejoti netrukdys kiek pamušta dešinė akis, boksininkas tik nusijuokė: „Nė kiek!“ „Iš pradžių jis man pataikė su nykščiu – dūrė ir akis pradėjo tinti. Neskaudėjo, ir dabar neskauda, bet jau ringe pajaučiau, kad tinsta, niaukiasi, – apie žaizdas kalbėjo E.Kavaliauskas. – truputį buvau sunerimęs, bet ringo kampe mane gerai „tvarkė“ per pertraukėles tarp raundų. O dabar? Po kovos? Nepergyvenkite, vis dar esu gražus“.

Mantas Stankevičius
Sportas.lt žurnalistas
info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (19)
Registruoti
Anoniminiai (19)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų