Egidijus Kavaliauskas | „Stop“ kadras

Egidijus Kavaliauskas | „Stop“ kadras

  Geriausias Lietuvos profesionalus boksininkas 32-ejų Egidijus Kavaliauskas (22-1-1) ankstyvą rugsėjo 13 d. rytą Lietuvos laiku pergalingai sugrįžo į ringą. Pusvidutinio svorio kategorijos kovoje lietuvis septintame raunde pasiuntė į nokdauną 31-erių kanadietį Mikaelį Zewskį (34-2), o aštuntojo raundo pradžioje galutinai pribaigė varžovą ir iškovojo pergalę nokautu.

E.Kavaliauskas penkis raundus dažniausiai naudojo „jabus“, tuo tarpu M.Zewski – smūgių kombinacijas. Po ketvirtojo raundo du teisėjai matė M.Zewski pergale rezultato 40-36, tuo tarpu vienas – lygiąsias 38-38. Lietuvis penktame raunde vis dažniau pradėjo naudoti smūgius į kūną, kurie darė didelę žalą M.Zewskiui. Po šešių raundų E.Kavaliauskas dvigubai pirmavo pagal pataikytus smūgius (66 prieš 30), o septintojo raundo pabaigoje atliko fantastišką smūgį iš apačios, po kurio sekė smūgių kruša, paguldžiusį M.Zewskį ant žemės. Teisėjas pradėjo skaičiavimą, tačiau M.Zewski atsistojo ir nuskambėjo raundo pabaigą skelbiantis gongas. Aštuntojo raundo pradžioje E.Kavaliauskas iškarto puolė M.Zewskį, o po dar kelių smūgių kanadietis vėl krito ant žemės ir teisėjas nutraukė kovą.

„Kova klostėsi gerai, dariau spaudimą ir kontroliavau kovą. Šioje kovoje niekada nebuvau pavojuje ir nebuvau stipriai sužeistas“, – po kovos sakė E.Kavaliauskas. „Norėjau nokautuoti greičiau, bet niekada negali suplanuoti, kada tai įvyks. Aš dirbau, jį spaudžiau, raundas po raundo jis lėtėjo ir silpnėjo, o aš jo smūgius sėkmingai blokavau ir nejaučiau jo jėgos“.

Žurnalistas taip pat paklausė E.Kavaliausko apie T.Crawfordą ir būdą, kaip jis planuoja gauti revanšinę kovą.

„Manau, kad T.Crawfordas šioje svorio kategorijoje neturi didelio pasirinkimo, aš esu tas vyrukas. Nemačiau, kad kas padarytų daugiau prieš jį, nei padariau aš. Jis tiesiog neturi kito varžovo“, – sakė E.Kavaliauskas.

Prieš aštuntąjį raundą, kuriame M.Zewski patyrė nokautą, kanadietis pagal du teisėjus iš trijų pirmavo 67-65, o vienas matė E.Kavaliausko pergalę 67-65.

M.Zewski pataikė 132 iš 409 smūgių (32 proc.), tuo tarpu E.Kavaliauskas – 127 iš 364 (35 proc.).  

Nokdauno, nokauto ir apdovanojimų momentai:

Visos kovos vaizdo įrašas:

Kovos eiga:

8 raundas: Nieko nelaukęs, E.Kavaliauskas puolė jau gerokai sužalotą M.Zewskį, pasiuntė jį ant žemės ir teisėjas nutraukė kovą.

7 raundas: Fantastiška raundo pabaiga! Po smūgio iš apačios, M.Zewski prarado koncentraciją, o lietuvis atliko smūgių krušą, po kurios M.Zewski krito ant žemės. Teisėjas pradėjo skaičiavimą, tačiau kanadietis atsistojo. Iškarto po to nuskambėjo raundo gongas.

6 raundas: Nors raundo pradžioje M.Zewski atliko gana sėkmingą kombinaciją, tačiau vėliau lietuvis sėkmingai spaudė varžovą, vis dažniau „pajungė“ ir dešinę ranką, o kairės rankos „jabai“ daro vis didesnę žalą. Po šešių raundų E.Kavaliauskas atliko 223 smūgius, kai M.Zewski – 156, iš jų kovotojai pataikė atitinkamai 66 prieš 30.

5 raundas: E.Kavaliauskas ir toliau naudoja „jabus“, tačiau šiame raunde itin gerai prie jų prijungė ir smūgius į kūną, į kuriuos M.Zewski akivaizdžiai reagavo – nuleisdavo rankas, apsikabindavo lietuvį.

4 raundas: Po dešine E.Kavaliausko akimi pasirodė žaizda. Lietuvis šiame raunde tapo agresyvesnis, tačiau ESPN komentatoriai pastebėjo, kad E.Kavaliauskas geriau pirmuose raunduose atrodė prieš Terence‘ą Crawfordą, nei prieš M.Zewskį.

3 raundas: E.Kavaliauskas ir toliau naudojo „jabus“, tuo tarpu M.Zewski demonstravo geresnį kojų darbą ir atliko daugiau kombinacijų.

2 raundas: M.Zewski dažnai smūgiuodavo kombinacijomis, tuo tarpu E.Kavaliauskas – tiesiais smūgiais. Dar vienas gana lygus raundas.

1 raundas: Kaip ir prieš kovą prognozavo E.Kavaliauskas, abu kovotojai ėjo į priekį ir niekas nenorėjo dirbti antru numeriu. Kovotojai keitėsi „jabais“, o raundo pabaigoje lietuvis atliko gerą smūgį iš apačios bei susilaukė ESPN komentatorių pagyrų.

5.46 val. Teisėjas primena taisykles, kova prasideda!

5.44 val. E.Kavaliauskas žengė į ringą.

5.42 val. M.Zewski žengia į ringą.

M.Zewski bokso reitinguose prieš kovą buvo aukščiau už lietuvį. WBO pusvidutinio svorio kategorijos reitinge E.Kavaliauskas buvo nukritęs į 13-ą vietą, o M.Zewski ten rikiavosi 7-as. Kanadietis patenka ir į IBF reitingą, kuriame yra 8-as, o E.Kavaliauskas jame neklasifikuotas.

Vienintelį karjeros pralaimėjimą kanadietis iki šiol buvo patyręs 2015 m. gegužę, kai teisėjų sprendimui pralaimėjo rusui Konstantinui Ponomariovui. Nuo tada M.Zewski laimėjo 8 kovas iš eilės ir spėjo laimėti du diržus – WBC tarptautinį ir WBO Šiaurės Amerikos. Anksčiau jis buvo tapęs ir NABF čempionu. Šį diržą vėlesnėje karjeros stadijoje buvo laimėjęs ir E.Kavaliauskas.

Kanadietis yra šiek tiek aukštesnis už lietuvį (178 cm prieš 175 cm), tačiau atsilieka pagal ištiestų rankų ilgį (178 cm prieš 180

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (28)
Registruoti
Anoniminiai (28)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

2020/21 m. LKL

01-20 „Lietkabelis“ 18:15 „Nevėžis-Optibet“
01-20 „Cbet“ 18:30 „Juventus“
01-20 „Rytas“ 19:00 „Neptūnas“
01-22 „Dzūkija“ 18:30 „Lietkabelis“

2020/21 m. Eurolyga

01-18 „Real“ 22:00 „Crvena Zvezda“
01-19 ASVEL 21:45 „Olympiacos“
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Sek 01-17 Aston Villa 02 : 00 Everton
Sek 01-17 Sheffield United 16 : 00 Tottenham Hotspur
Sek 01-17 Liverpool 18 : 30 Manchester United
Sek 01-17 Manchester City 21 : 15 Crystal Palace
Pir 01-18 Arsenal 22 : 00 Newcastle United