FIVB turnyre Vilniuje varžysis aštuonių valstybių tinklininkai | Organizatorių nuotr.

FIVB turnyre Vilniuje varžysis aštuonių valstybių tinklininkai | Organizatorių nuotr.

 Įtempta situacija dėl koronaviruso visoje Europoje pakoregavo Vilniuje penktadienį prasidedančio Tarptautinės tinklinio federacijos (FIVB) ir Europos tinklinio konfederacijos (CEV) vienos žvaigždutės serijos turnyro dalyvių sąrašą, bet organizatoriai džiaugiasi, kad didžiausi iššūkiai, rengiant šias varžybas, yra įveikti.

Dar prieš gerą savaitę į turnyro, kuris vyks atnaujintame paplūdimio tinklinio aikštyne šalia Baltojo tilto, buvo užsiregistravusios komandos iš 18 valstybių. Tai buvo suprantama, nes šiais metais yra numatyti tik keturi tokio lygio turnyrai Europoje, tačiau griežti kelionių ribojimai bei įvairūs reikalavimai privertė nemažą dalį ekipų atsisakyti išvykos į Lietuvą. Nepaisant to, į Vilnių atvyko aštuonių šalių paplūdimio tinklininkai, atsiradusias laisvas vietas užėmė lietuvių poros, todėl tinklinio šventė Lietuvos sostinėje įvyks.

„Paplūdimio tinklininkams šis turnyras yra labai svarbus, nes šiemet jiems trūksta tarptautinių varžybų, o tai sunkina pasiruošimą kitiems metams, kurie bus olimpiniai. Žinoma, kad dabartinė situacija yra didžiulis iššūkis visiems. Organizatoriams, nes reikia spręsti daugybę reikalų, o žaidėjams – nes nėra lengva keliauti tarp valstybių. Tačiau esu patenkintas, kad turime čia aštuonių valstybių atstovus, visi jaučiamės patogiai ir laukiame gražių kovų“, - spaudos konferencijoje kalbėjo CEV techninis delegatas vokietis Herwinas Brillemansas.

Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) prezidentas Darius Čerka pasidžiaugė, kad su organizaciniais rūpesčiais susidoroti kol kas pavyksta, o Lietuvos komandos galės pasitikrinti jėgas su užsienio sportininkais. Nepaisant sudėtingos padėties, į Lietuvą rungtyniauti atvyko tinklininkai iš Estijos, Latvijos, Prancūzijos, Italijos, Šveicarijos, Lenkijos ir net tolimosios Čilės.

Keletas užsienio porų dar po savaitės startuos ir Latvijoje vyksiančiame Europos paplūdimio tinklinio čempionate.

„Labai džiaugiamės, kad tie sportininkai, kurie atvyko į Lietuvą, nepabijojo ir įveikė visus iššūkius. Labai smagu, kad turėsime Čilės tinklininkes. Pirmą kartą rengiame pasaulio turo turnyrą, todėl ir pirmą sykį turėsime iš taip toli atvykusias komandas“, - pridūrė D. Čerka.

Moterų turnyre dėl aukščiausių vietų turėtų kautis Ievos Dumbauskaitės ir Gerdos Grudzinskaitės duetas. I. Dumbauskaitė ne kartą yra žaidusi sostinės centre vykusiose tarptautinėse varžybose, bet pirmą sykį išbėgs į aikštę oficialiose varžybose ant naujo smėlio atnaujintame aikštyne.

„Šis turnyras yra labai laukiamas, ypač žinant šių metų situaciją. Mes apskritai galvojome, kad šiemet žaisime tik Lietuvos čempionate ir galbūt turnyruose Latvijoje. Nesitikėjome dėl koronaviruso situacijos šiemet žaisti tarptautiniame turnyre, o juo labiau – Vilniuje. Kai tai vyksta prie Baltojo tilto – vietoje, kuri man labai patinka, tai suteikia daug džiaugsmo. Lūkesčiai, kaip ir kiekvieno sportininko, yra patys didžiausi. Tai aš irgi nesu išimtis“, - pridūrė I. Dumbauskaitė.

Dėl aukščiausių vietų Vilniuje kausis ne tik Lietuvos moterys, bet ir vyrai. Aukščiausią reitingą tarp lietuvių turi net ir praėjusią vasarą tarptautinių renginių kaimyninėse šalyse radę Artūras Vasiljevas bei Robertas Juchnevičius.

„Savo galimybes kovoti dėl aukščiausių vietų pamatysime turnyro eigoje. Manau, kad mūsų galimybės priklauso ne nuo komandų skaičiaus, o nuo to, kaip mes patys sužaisime. Patys kelsime tikslą tik laimėti“, - sakė A. Vasiljevas.

FIVB/CEV turnyre Vilniuje dalyvaus po 16 vyrų ir moterų komandų. Penktadienį vyks grupių kovos, šeštadienį prasidės atkrintamosios varžybos, o sekmadienį turnyrą vainikuos pusfinaliai ir finalai.

Penktadienį įėjimas į turnyrą yra nemokamas, o šeštadienio ir sekmadienio kovas galima stebėti įsigijus bilietus internetu. Dėl saugumo reikalavimų varžybas vienu metu galės stebėti 300 žiūrovų.


Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

2020/21 m. LKL

10-25 „Nevėžis-Optibet“ 15:00 „Šiauliai“
10-25 „Cbet“ 15:30 „Dzūkija“
10-25 „Rytas“ 17:00 „Žalgiris“
10-30 „Lietkabelis“ 18:15 „Dzūkija“

2020/21 m. Eurolyga

10-29 CSKA 21:00 „Valencia“
10-29 „Zenit“ 21:00 „Panathinaikos“
10-29 „Maccabi“ 21:05 „Fenerbahče“
10-29 ASVEL 21:45 „Žalgiris“
10-29 „Real“ 22:00 „Bayern“
10-30 „Olympiacos“ 21:00 „Anadolu Efes“
10-30 „Chimki“ 21:00 „Crvena Zvezda“
10-30 „AX Armani“ 21:45 ALBA
10-30 „Baskonia“ 22:00 „Barcelona“
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Lietuvos „A lyga“

Tre 10-28 Riteriai 18 : 30 Panevėžys
Šeš 10-31 Panevėžys 17 : 00 Banga
Šeš 10-31 Žalgiris 17 : 00 Sūduva
Šeš 10-31 Kauno Žalgiris 17 : 00 Riteriai